Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

emily3
31. aug 2012

@apppmk tak to mi je luto, moze it o skory potret. a iba jedno, vela sa modli za svojho muza, deti aby ste vzdrzali vo viere. nuzi rozmyslaju inak ako zeny, a su rozdielni, ale to je dobre, lebo sa tak doplnme. myslim na teba aby ste zvladli tieto tazke chvile, co mate a aby ste boli spolu a aby vas to posilnilo. 😉

apppmk
31. aug 2012

Srdecne pozdravujem mile Marianax a Emily3 🙂 Dakujem Vam za podporu 😉 a pochopenie.
Aj ja verim, ze Pan Boh nas skusal a malo to tak byt...dam vam po vysetreni vediet...

Myslim na vas a objimam, som stastna, ze na nete su take skvele zienky ako vy 🙂

s prianim pekneho dna apppmk 😅

marianax
2. sep 2012

@apppmk drzkaj sa moja myslym na teba a daj vediet urcite a dakujem za tie zienky 🙂 😉

stojdulka
5. sep 2012

tak baby ja sa idem chváliť, vniesť trochu veselia do tejto témy, pretože ste tak smutne teraz
@apppmk je mi ľúto ako sa vyvíjala tvoja situácia, ale asi to tak malo byť
no my sme dnes absolvovali prvú poradnu, dalšia 3.10., dr, vystavila tehuknižku, urobila usg, máme 1,59cm a 8tt+0 dnes, čo sedí i podľa MS takže ukážkové tehu ako z knižky, srdiečko bilo ostošesť až sa mi slzy tlačili do očí...tak veľmi chcem aby to tentoraz vyšlo...no a jasné že také pokyny, nič nerobiť, atď. akoby sa to dalo že? no čestne vyhlasujem že sa budem šetriť
inak čo sa týka pocitov, tak to mi je skutočne nanič, taká som unavená, bolí ma všetko, hlavne kríže a furt by som spala...až sa mi to ťažko vysvetľuje, no mm už asi niečo tuší...lebo zatiaľ som mu nič nepovedala a ešte chvíľu nepoviem, pretože viem ako by to vyzeralo, už by som nič nemohla robiť
takže čakám kedy prejdú nevoľnosti a chystám sa naplno si užívať tehotenstvo.
a ešte foto drobca:

evpa
5. sep 2012

@stojdulka jeej Luci, to je krasny drobcek 🙂
zaciatky su tazke, ja som tiez byvala strasne unavena, len som chcela spat. Toto si ako dokazala, neprezradit mm, ze si tehu? 🙂 ja by som nevydrzala...a tvoje pocity? chlapcek? dievcatko? viem, ze je to nepodstatna informacia, ale... 🙂

monika74
9. sep 2012

@stojdulka takže držím palčeky a nič si z toho nerob ja som tiež posledné tehu znášala asi najhoršie bola som unavená dosť ospalá 😀 😀 skoro celé tehu

stojdulka
9. sep 2012

@evpa to ešte stále platí, že ani mm ešte nevie, nechystám sa mu skôr ako koncom oktobra povedať, teda ked to budem môcť tak utajiť, inak s tou únavou je to strašné, spala by som snád i po stojačky, o to ťažšie je to tajiť
a čo sa tých pocitov týka tak mám taký "tušák" na chalana, všade ma také chlapčenské veci prenasledujú aj sa mi zdá že opeknievam, napriek tomu že som unavená 😀 tak uvidíme, budúci týžden chcem poslať krv do genetonu tak budem vedieť čo to bude

stojdulka
9. sep 2012

@monika74 dakujem pekne, jasné že každé tehu je iné, len dúfam že táto zmena v mojom prípade prinesie i zmenu v pohlaví, tri baby hodil by sa nejaký chalanisko, nie? 😉

lucsyia
9. sep 2012

spolužiačka- kamarátka má 12 súrodencov, najmladší (11mesiacov) mal byť posledný a hľa, další drobec na ceste 😀 takže spolu 14 detí v 1 dome..a zvládajú to, aj ked je to niekedy ťažké. .
Baby nebojte sa mať aj viac detičiek než1-2, nehovorím že hneď 10 + ... ale každému je nadelené len toľko , koľko zvládne 🙂

monika74
9. sep 2012

@stojdulka no pravdu povediac u mna to bola pravda tehu bolo uplne iné ako tie predošle tri a fakt sa podarilo dievčatko a pritom som cele tehotenstvo vobec nevedela čo to bude vždy bolo tak otočené že nebolo vidno čo to bude takže držím palce nech je to chalan

marianax
11. sep 2012

@stojdulka moje kraaasne mm este nic nevie? teeda ja by som nevydrzala nepovedat mu to 😀 zlatko krasne ako si tam buvinka chrusticek tesime sa na neho ako bude rast v brusku a potom pri maminke zelam veeeeeeela zdravicka maminke aj malinkemu 🙂 😉

marianax
11. sep 2012

@stojdulka super moja daj vediet aj ked je to naozaj nepodstatna informacia hlavne nech je zdravucke ale aj tak sme zvedave 😀

stojdulka
12. sep 2012

och baby, človek by povedal že pri štvrtom by ma už nemalo nič zaskočiť, no tieto teraz nevoľnosti sú strašné, asi budem musieť isť k dr. nech mi niečo predpíše ked sa to vôbec dá, pretože mi je zle i z dýchania 😝 😝 😝

jamlia
12. sep 2012

@stojdulka aj mne tak bolo, ked som čakala riška 🙂 , hlavne podvečer, ležala som na gauči a bála sa aj dýchať

stojdulka
12. sep 2012

@jamlia presne, ale s tým rozdielom že mne je celý den tak, už začínam byť podozrivá že sa niečo deje, mm začína niečo tušiť

lulka78
15. sep 2012

@stojdulka luci silno drzim palec,aby vsetko bolo OK! krasny drobcek! ufha,to ides tolko vydrzat nepovedat manzelovi ze si tehu??? tak to si dobraaaaa herecka 😎 ja si pamatam ,kedze vzdy som bola tehotna resp.zac.teh. okolo vianoc,tak som tutlala do stedreho dna par dni,tyzdnov... pamatam doteraz,ako bol mm prekvapkany,test som mu zabalila do pulovra a sup pod stromcek 🙂)) takeho prekvapkaneho za tie rôcky spolocne som ho veru nevidela...ale normalne som sa tvarila,ze mam menzes,nosila vlozky 🙂 a ochkala ako mi je zle 😎 😎 😎
a jasne,nech sa ti to zamiesa trosku do modra,prajem zo srdiecka

lulka78
15. sep 2012

@stojdulka aj mne tak Luci byvalo,pri vsetkych troch chalanoch, zle aj z dychania,ako vravis,nic, vobec NIC mi nepomahalo....jedinym vykupenim bolo pre mna,ked som zaspala...

marianax
16. sep 2012

@stojdulka moja presne tak isto bolo i mne pri stvrtom (dcera) nedokazala som existovat kos som davala co najdalej riady umyt to bolo mucenie vsetko mi smrdelo doslova vsetko len na vzduchu mi bolo ako tak 😒 len som lezala a lezala a tiez od rana az kym som nesla spat chodila som uz o 20h aby som rychlo zaspala aby som nevedela ze mi je zle 😒 jeden kamos sa ma vtedy opytal a to ako ti je zle? odpovedala som mu ze tak ked mas hroooznu opicu s nou vstanes a aj s nou lihas spat...no fakt som si myslela ze uz mi nemoze byt horsie ale prislo 5tehu ach jaj len si na to spomeniem ved to bolo pred rokom tak vtedy to bolo neskutocne ako mi bolo zle jest som nedokazala ale musela som nieco do ust lebo som takmer odpadavala na zaciatku som schudla 3kg len som lezala doma neporiadok ako HROM deti kolo mna chodili fakt neprehanam len si spomeniem ako som lezala v detskej lebo ani v spalni som nemohla lezat aj tam mi bolo zle Majka (13rocna dcera) vtedy mala este len 12 tak mi robila jest aj varit musela ja som z postele hovorila co ma robit a ona robila keby nie ona deti mi asi umru od hladu 😒 a staale mi bola hrozna zima cela som sa triasla ale to som dostala zapal podrhudnice (chytila som to v nemocke ked som lezala na zaciatku tehu ked mi este len zistili ze som tehu) ale dostala som sa z toho a teraz su to len spomienky moja vydrat len to ti poradim oplati sa verim ze lahko sa to povie ale ver ze som si to prezila myslela som si ze uz nikdy mi dobre nebude ale prejde to uvidis troska mi pomahal caj no ale normalne mi nepride na rozum ako sa vola ☹ rano ked este len vstanes daj si troska nepomasteneho chleba alebo rohlika ja som to uz mala pripravene na stoliku drzim palce moja neboj vsetko vydrzis kvoli malinkemu a mm to kedy chces povedat? 😅

marianax
16. sep 2012

@lulka78 teeeeda to si jak vyborne vymyslela s tym prekvapenim v pulovri 😀

stojdulka
16. sep 2012

@marianax to presne tak sa i ja cítim, bola som u dr. dala mi torecan čípky proti nevoľnosti, tak ako tak fungujem, dúfam že to už čoskoro prejde, chlieb u mna tiež funguje, hlavne tmavý, rožok nemôžem ani vidieť
čo sa týka toho kedy to mm poviem tak to záleží od situácie, teraz sa nám začne sezona na vence na všetkých svätých a to sa starám hlavne ja, takže by som to chcela ešte potiahnuť, pretože viem že ked mu to poviem tak budem mať po robote.
potom už v zime vianočnú sezonu už nechám nanho, bude si musieť poradiť 😉
a aj tak by som mu to nechcela povedať skôr ako budem vedieť čo to bude, a do genetonu sa chystám poslať krv budúci týžden

marianax
16. sep 2012

@stojdulka ahaaa no ale si uzasna ze to vydrzis ja by som uz povedala 😅 no hlavne sa setri moja a uz viem ako sa vola ten caj zazvorovy 😀 ten mozes tiez pit 🙂 a ked porovnas predosle tehu je to ine ci aj pri nich ti bolo tak nevolno?

stojdulka
16. sep 2012

@marianax ja nemôžem teraz čaj ani cítiť, strašne mi je z neho zle, aj k raňajkám teraz pijem mlieko, napočudovanie mi mlieko robí dobre, hlavne poriadne studené

marianax
16. sep 2012

@stojdulka aha no tak to chapem tak aspon to mlieko moja 🙂 ja som tak nemohla cibulu inac ju milujem no hroza a jar aj teraz pouzivam len ten lacny tie doma mam ale stale mi smrdia 😒 ja ked som bola doma smrdelo mi uplne vsetko a najhorsie bolo ze som nedokazala ist ani len do sprchy bolo to pre mna utrpenie a umyt zuby no hroza je to az neskutocne ako tehotenstvo dokaze robit cuda s organizmom ale vraj ake je tak zene zle sa dietatko udrzi ale to sa len tak hovori pri predoslych 3detoch mi nebolo tak zle a su tu 😀

apppmk
19. sep 2012

Ahojte, po dlhsej odmlke sa k Vam pripajam... Stojdulka, srdecne gratulujem, prajem Vam obom hlavne veela zdravia 🙂
Mozno to poznas v lekarnach dostat kupit lizatko proti nevolnosti v tehotenstve, je to take podobne ako, ked sme boli deti... Ja kupujeme detom pri cestovnej nevolnosti a pomaha, existuje este nejake antistresove.

Bola som u Dr. zacaiatkom septembra a povedal, ze test musi mat zretelne oznacenu aj druhu ciarku (pri 3 dietatku bola tiez taka ista takmer ziadna..) a krvacanie, ze nevadi pokial zacina byt nepravidelne.

Dakujem Vam este raz za podporu a myslim vecer v modlitbach na nove priatelky a dalsich co to potrebuju 😅

Prajem vsetko dobre apppmk

stojdulka
19. sep 2012

@apppmk viem, poznám to lízatko, no je zázvorové a to ja nemusím, teda nemôžem ani cítiť...takže mi to veľmi nepomôže

dobré je že nevoľnosti už začínajú ustupovať a celkovo sa cítim lepšie, akurát som sa začala strašne potiť neviem či to je normálne, ťažké dýchanie som mala i pri laure ale s tým potením je to nové 😉

monika74
22. sep 2012

@stojdulka ja som si nevolnosťami tiež pri poslednom prešla 😀 😀 čo som predtým nepoznala no dávala som si maalox tak to na chvílu ustupilo a potila som sa stále bolo to kupanie vo vlastnej šťave 😀 😀 až hroza

aduso01
25. sep 2012

@stojdulka A u nás je to opak,my máme 3 chalanov a teraz tiež čakáme,tak uvidíme či to bude tá princeznička🙂.Ale hlavne nech je zdravučké.

lulka78
26. sep 2012

@aduso01 jej,drzim palec, nech sa ti to zruzovie ako Monike 😉 ja uz ani neviem,obcas som aj rozmyslala o dalsom,ale neviem neviem,ja neviem,ci by som zvladla stvreho chlapca...niekedy mam pocit,ze uz tito nasi traja ma pripravia o zdrave usudzovanie.....ale na druhej strane citim,ze by som este chcela takeho malinkateho cloviecika...len teda uz moc casu na to nemam ze yo...no a jasne,ze tiez na to treba dvoch 😎

lulka78
26. sep 2012

@stojdulka Luci,aj ja som sa tak potievala,a co je horsie,mam pocit,ze mi to ostalo :( presne,mne nic nepomahalo,ani lizatka,ani nic na svete,len ten spanok,to sladke bezvedomie,ze mi neni nagrc 🙂 ale ako pises,uz to coskoro prejde,ale je to narocne..viem...este ked som sa s prvym babom vyvalovala na gauci,tak ok,ale potom,no.... 😎

lubiku
26. sep 2012

@stojdulka zabrusila som do vasej temy a vidim ze cakas stvrte a mas doma tri dievky. Citam, ze mas hrozne nevolnosti a necitis sa dobre(viacej ako pri predchadzajucich troch tehu).
Tak ja mam doma styri deti, prve tri dievky a posledneho chlapca a ked som s nim bola tehu, bolo to nieco strasne, vela som vracala, nic som nemohla zjest, prve tri mesiace som vobec nemohla fungovat(pri dievkach to take "hrozne"nebolo)

Takze ze by chlapec?! 😕 😉

Drzim palecky vsetkym tehulkam 🙂