Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

kacena4
1. jan 2013

@marcelasandrika aha tak to je fakt ked ma kazda inu postavu 😒 no co uz narobime s tymi nasimi detmi 😀 😀 😀 kamaratka ma 4 baby cez kopirak (ako ja hovorim) ta to ma lahsie 😉 😅

kacena4
1. jan 2013

dievcence aby tento rok bol lepsi ako ten predchadzajuci, plnsi, prijemnejsi a stastnejsi pre vsetkych vo vasej blizkosti 😵 😵 😵

maminuska
1. jan 2013

ahojte dievčence, tak asi som tehotná 😅 , je to pre mňa taký zvláštny pocit lebo sama neviem či som to chcela alebo nie 😅. Lebo ja a 4 deti ? Od 20 tky som vyhlasovala že len jedno dieťa 😀

kacena4
1. jan 2013

@maminuska a nemas pri viacerych detoch plnsi zivot? aspon sa nenudis? co by si robila len s jednym? sak by chudatko ostalo na "starobu" same, takto sa aspon mozu podporovat surodenci navzajom nie??? GRATULUJEM

ewellina
1. jan 2013

@maminuska A teraz máš aké veľké detičky?

maminuska
1. jan 2013

@ewellina 17 dcéra ale je postihnutá , 12,5 ročný syn a trojročná dcérka.

maminuska
1. jan 2013

@kacena4 plnší mám to ano , ale stály neporiadok , ved v kuse upratujem a ano to za mnou nevidno. 😀

kacena4
1. jan 2013

@maminuska vitaj v klube "bordelarov" 😀 😀 😀 😀 😀 ja zasadne upratujem ked vyzeniem vsetkych z domu a najmensie spi lebo inak nie je vydiet ze je upratane, lebo jednu izbu upracen, presuniem sa do druhej a prvu mi zatial rozhadzu, proste profici tie deti + mangel 😀 😀 😀 moj muz na to, ze nech kaslem na poriadok, ze mame deti tak som si dala zavazok ze bude upratanalen obyvacka ak by nahodou prisli hostia a deti sa tam nesmu hrat s hrackami, len vo svojej izbe, takze u nich bomba padnuta ale v obyvacke relativne upratane, neboj ked vyrastu mozno si budu po sebe upratovat, hoci ja som tych mojich este asi nic nenaucila 😠 😠 😠 ale uz aspon pomahaju pri domacich pracach
az teraz citam ze si napisala aj vek deti. a co je najstarsej? ja mam najstarsieho autistu a druheho telesne postihnutie

marianax
1. jan 2013

@maminuska to piznam a rizculujem sa nad tym jazdy den niekedy uz ken mavnem rukou xiu

dzuliana
2. jan 2013

Ja mám 5 detí 🙂 4 slečny a jedného fešáka 🙂

stojdulka
4. jan 2013

ahojte baby, akosi sa mi po sviatkoch všetko nakopilo tak nič nestíham a teraz ešte i laurinku mám chorú, prvý krát v živote je chorá tak chuda nevie čo sa to s nou deje 😢 a akurát zvažujem že s nou pojdem na pohotovosť no neviem ako "vážne" by mala byť chorá aby ma tam nevykričali že otravujem....či mi veríte alebo nie ale ešte som nebola ani s jednou na pohotovosti ...teda chvalabohu

peta1510
4. jan 2013

@stojdulka Mozes ist kedykolvek to povazujes za vhodne.Predsa sa jedna o dieta a ide vikend...Radsej podchytit hned ako potom bude neskoro.Ides jej dat jednoducho predpisat lieky. 😉

kacena4
4. jan 2013

@stojdulka tak to gratulujem, ze ste vydrzali tak dlho zdravi. my sme boli na pohtovosti s najmladsimi cez sviatky svetkych svatych a nikto nepindal. horucka cez 39 - 2dni + silny kasel dostali atb pri detoch nikdy nevies ako sa to vyvrbi. znama skoncila v nemocke s 3 detmi aj na vianoce, lebo maly grcacky a odmietali pit jest tak 1 den - tak ich hned supli na infusky, takze radsej chodte ak je to vaznejsie, ak nie, kup nieco na soplik, kasel a skuste vydrzat do pondelka 😖 drzte sa.

ewellina
4. jan 2013

@stojdulka Naša lekárka mi povedala, že s dieťatom k lekárovi treba ísť až po dvoch-troch dňoch teploty. Že skôr ani ona nevie posúdiť, čo tomu dieťaťu je, preto treba čakať. Moja najmladšia tiež teraz teplotovala, predvčerom bola teplota už nižšia a dnes je v pohode. Nikde sme neboli, dávali sme len panadol na striedačku s nurofenom. Na pohotovosť by som šla len pri takých ozaj vysokých teplotách - 39,5 a vyššie.

stojdulka
4. jan 2013

@peta1510
@kacena4
@ewellina moje dievčata ešte ani atb nebrali a to tá staršia má už 13, a to že teraz laura ochorela je skôr asi reakcia na to počasie a jej nová moda chodiť s holými nožkami...zatiaľ to nieje až také tragické, je len poriadne nachladnutá a hlavne ju trápi silný kašeľ až zvracia...to ma najviac trapi

peta1510
4. jan 2013

@stojdulka Tak to na pohotovost chod,lebo s tymi atb skonci 😖

kacena4
4. jan 2013

@stojdulka kasel a zvracanie - ak ma suchy co ju napina na zvracanie treba dat nieco na odhlienenie sa, napr. prva pomoc je prieduskovy caj, lipovy... potom lieky na vykasliavanie. a k tomu zvracaniu nedavaj jej nic sladke a kysele to este podporuje zvracanie. hlavne nie ryzu ta sa straaaasne zle grca 😉 😀 😀 chuda male. nech spinka v 1/2 sede aby jej nezatekali hlieny, v noci ju obcas zdvihny lebo sa urcite zosupne dole 😅 a hlavne jej daj aj kvapky do nosa, lebo hoci nevidis, zeby mala soplik moze zatekat a ten ju dusi a z neho zvracia 😝 😖 ak nema teplotu je to len prechladnutie ☹ ☹

kacena4
4. jan 2013

@stojdulka inak ja sa prave tak citim, presne ako pises ze mala, preto som ti to tak rozpisala mne to pomohlo aj malemu od ktoreho som to chytila + ja som si musela dat atb, lebo som astmaticka a hned ma dusi 😒 ale o 2 ni vsetko preslo, teda tie vedlajsie priznaky,dusenie, kasel na zvracanie...
drzte sa a daj vediet ako postupujete v chorobe

stojdulka
4. jan 2013

@kacena4 ved práve to že nemá teplotu a myslím že je to iba prechladnutie i ked také hnusné, urobila som jej lipový čaj (domáci mama zbiera) a to spanie už prvádzkujeme spí mi na kolenách skoro po sediačky, je to sice dosť nepohodlné ale účinné...rozmýšľam že kebyže jej do zvlhčovaču vzduchu dám pár kvapiek eukalyptu či by to nepomohlo

pemasinika
4. jan 2013

@diid ahoj diid, ja mám štyri detičky, som rozvedená a aby som to finančne zvládla, pracujem v Rakúsku ako opatrovateľka 😒

kacena4
4. jan 2013

@pemasinika tak to mas moj VELIKANKY obdiv sama na 4 deti. este ze tie starsie uz su dost velke a pomozu. drzim palceky nech sa ti dari s nimi. a ako robis? tyzdnovky? ci denne dochadzas?

kacena4
4. jan 2013

@pemasinika a mas nadherne deti a ako som pozerala si neskutocne dobra fotografka - krasne zabery, deti budu mat do zivota krasne pamiatky na detstvo 😵 😵 😵 😵 😵

pemasinika
4. jan 2013

@kacena4 dakujem kacenka, ale ty máš môj väčší obdiv, toľko detičiek, paráda, prajem celej rodinke len to dobré..., chodím na dvojtýždňové turnusy, práve som v Rakúsku, je to ťažké bez detičiek, ale zo slovenskej výplaty ich nejde uživiť, potom si to dva týždne doma spolu vychutnávame..., no tie staršie sú síce väčšie, ale ako sa hovorí väčšie deti, väčšie starosti, to keď si niekto predstavuje, že si doma sami navaria, pekne po sebe upracú, pôjdu so sestričkami vonku je veľký omyl 😀 . Keď chcem, aby išli s dcérkou na tanečný krúžok, tak za to majú zaplatené 😉 . A ani nehovorím, ako to vyzerá po dvoch týždňoch, keď dôjdem domov. Príjde moja mama a trochu to tam poľudští, alebo nakáže synom, aby som nedostala šok pri návrate. Ale niečo také, ako je čistenie toaletnej misy, umývanie vane a umývadla, poutieranie prachu, to im nehovorí v podstate nič 😢 . Babička navarí, deduško prinesie chlebík, spraví raňajočky a desiatu...takže to zase nemajú až také ťažké 😉

pemasinika
4. jan 2013

@kacena4 deti a fotky, to je moja radosť, som rada, že ich mám a mám koho fotiť 😉 . ďakujem

zeitka
4. jan 2013

@pemasinika a ako ti to pekne vyšlo dvaja chlapci a dve dievčatá 🙂

kacena4
5. jan 2013

dievcence vcera v noci, teda asi uz dnes som pozerala letne dovolenky, ze co a ako a v aeolus-se som sa docitala ze maju dovolenky aj pre mnohopocetne rodiny, t.j. 3 deti spolu 5 ludi 😀 😀 😀 😀 a co to sieste? zoberu mi ho ako batozinu??? 😒 😒 😒

ewellina
5. jan 2013

@kacena4 😀 😀 😀 Takže tri deti - to sú mnohopočetné rodiny... 🙂

kacena4
5. jan 2013

@pemasinika tak to ta obdivujem chodit na dvojtyzdnovky bez deti. drzim palceky nech sa ti dari a zvladas to tam bez nich a super ze mas starych rodicov co pomozu. my sme s mm na deti na 110% sami, hoci byvaju u nas v meste ☹ ☹

pemasinika
5. jan 2013

@kacena4 Ja som začala chodiť do Rakúska hneď po rozvode. Z materskej by som to neutiahla, ale moja mamička dostala pred rokom mozgovú príhodu a ja som bola veľmi zúfala, keďže som zostala aj bez úspor. Tie si vzal ex aj auto, mne zostal byt. Našťastie išlo o ľahšiu mozg. príhodu, ale ona potrebovala sama kľud a nie to starať sa o štyri deti, najmenšia nemala ešte ani dva roky. Otec vravel, že jej pomôže a keď som bola v Rakúsku, písala mi švagriná, že otec leží v nemocnici, veľmi chudol a nevedeli prečo. Mama zakázala deťom, aby ma informovali, aby som to tu pokojne zvládala. Strašne sú zlatí, chcú mi pomôcť, bez nich by som to nedokázala. Som im za všetko veľmi vďačná. Ale máš pravdu, najhoršie na tejto robote je odlúčenie od detí. ☹

monika74
8. jan 2013

@maminuska ja som si tiež po prvom ani vo sme nepomyslela,že budem mať štyri bola som vtedy slobodná mamina no v triciatke som sa vydala a ani som sa nenazdala prišli dalšie no tie už boli naplánované 😀 a gratulujem