Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

marianax
25. júl 2013

@stojdulka joj drobcek krasny preco ste boli v nemocke? ako je malinkemu?

stojdulka
25. júl 2013

@kacena4
@marianax
tak my sme doma už konečne, zápalové testy klesli a dostali sme sirup atb. do soboty potom o 2tt kontrolné odbery...taká som rada že je to za nami, síce musíme ísť na nefrologiu a urologiu na konzultácie no rozhodla som sa že isto mu nedám nič robiť...kebyže sa nedajbože znovu zopakovalo že dostane zápal tak až potom inak mu nedám nič "šprtať" do pipka

ale mám i dobrú teda skvelú správu trápenie s širokým balením sa skončilo, dnes sme boli na ortop. a všetko je ok takže teraz už iba rásť a rásť...taká som rada že klbiky sú ok 🙂

stojdulka
25. júl 2013

@marianax maly má zúžený vývod močovej rúry a chytil ekoli baktériu čo mu vycestovalo do obličiek a dostal zápal ale podľa usg nemá žiadne patologické zmeny takže obličky sú 100% ok no najviac ma na tom serie to že u dr. sme dávali moč a našla tam tie ekoli ale že sa to len sleduje....no ta tak sme sa posledovali že sme skončili v nemocke

tunylyk
25. júl 2013

@mamama11 nadherny🙂 nech rastie do krasy🙂 blahozelam 🙂

tunylyk
25. júl 2013

@stojdulka dufam,ze bude maly ok a uz sa to nezopakuje,drzim palceky 😉 moj Simik mal oblickove panvicky zvacsene,to sme vedeli uz pred narodenim,chodievame na kontroly na nefrologiu,no je to ok,nezhorsuje sa,operacne to nemusia riesit,pri kazdom ochoreni s vysokymi teplotami mu vsak musim davat skontrolovat moc.

mamama11
25. júl 2013

@tunylyk ďakujem pekne 😉
@stojdulka no teda chúďa malé čo sa na neho nalepilo 😖 ste si pekne pobudli v nemocnici, musela si z toho byť na prášky ☹ držím palce nech sa mu to už nezopakuje, nech je už všetko v poriadku 🙂 a super, že kĺbiky už má ok 😉 nás čaká kontrola cca za 2 týždne, balím poctivo na široko, tak hádam to bude tiež o.k. 🙂 Luci a ešte sa chcem opýtať, ako tie tvoje bradavky? Už to máš v poriadku? Koľko si sa s tým trápila? Ja mám tiež teraz už riadne ragády narobené a bolí to jak šlak, mastím ako besná, ale bez zmeny, len horšie a horšie. Ja mastím bepanthenom, neviem, či je niečo lepšie v lekárni mi poradila len to. Ešte som sa dočítala, že aj čajovníkový olej je dobrý, ale to zas neviem, či by nebolo na tej bradavke cítiť, on je hodne aromatický a aj takéto náplasti som na nete našla, nemáš náhodou odskúšané? http://www.mojalekaren.sk/multi-mam-compresses-...

tretiastvrta
25. júl 2013

@tereza1011 pridavam sa k téme podobne zmyslajucich maminiek, držím palce, našu štvrtú som porodila v októbri a tiez som mala 39. Teraz ma za 5 dni čaká 40-ka a keby sa podarilo, ja by som prijala ešte jedno. Ja som sa tiez bala, že v tomto veku, aby hlavne bolo všetko v poriadku a nakoniec som mala lepší pôrod ako pri tretej, kedy som sa dokonca viac bala. Tak držím palce a reakcie okolia neries, je to len zaobalena zavist - aspoň z mojej skúsenosti. 🙂

diusik
25. júl 2013

@sonetka a ako vies ze to bude chlapec uz tak skoro?Inak chapem ta,ja cakam len tretie,ale tiez reakcie okolia hrozne,vsetko mame nic nam nechyba a predsa ze "naco" vlastna matka mi to povedala...

sonetka
25. júl 2013

@diusik no mam take priznaky ako pri chalanoch a jedna tu na mk mi povedala že chlapec ale ja ešte dúfam že sa mýli 😀 😀 😀 a svokra že ja som si myslela že už máte dosť ,,a keby som išla na potrat čo by som neurobila tak neviem čo by na to povedala ale ludia su rôzny čo už 😀 😀 😀 😀

diusik
26. júl 2013

@sonetka ja mam tiez priznaky ako pri chalanoch,teda je mi presne tak strasne zle,ale tiez tu na koniku mi povedali ze dievca,tak dufam ze sa nemylili 😀 😀 😀 😀
pockaj len ake bude krasne babatko,to sa im uz pacit bude...

sonetka
26. júl 2013

@diusik 😀 😀 😀

lucia80
29. júl 2013

@marianax ďakujem, tiež nakuknem len občas, ale tu tak pookrejem, svet sa mi potom zdá hneď krajší 🙂. Teraz máme čerstvo tretie mimi, takže si zatiaľ užívame toho, a to štvrté, ak bude zdravie slúžiť a Pánbožko dá, tak "na staré kolená" hádam o 6 rokov by sme chceli, aby sme trochu omládli duchom 😵 . A sestra uvidíme, ale snáď sa bude gúľať skôr, my máme "nadbehnuté" 🙂 .

lucia80
29. júl 2013

@diusik od najbližších to najviac zamrzí 😒 , ale nedaj si pokaziť nádherné chvíle tehu a uvidíš, že nakoniec aj tá mama bude z drobčeka nadšená 🙂 . Ja som od mojej mamy mala našťastie obrovskú podporu, že sa nemám ničoho báť, že všetko zvládneme spoločne, že nám pomôžu vždy keď bude treba. Aj je to tak, nevymenila by som ich za nič, sú úžasní.

cmulinko
30. júl 2013

co sa tyka rodiny a poctu deti tak ja som si zazila svoje pri tehotenstve s mojou najmensou.ked som oznamovala moje tretie tehotenstvo tak tiez vlastna babka na mna vyhrkla ci neviem co mam robit,ked nechcem otehotniet a naco mi bude tretie dieta..ci sa neviem chranit,vsak som zdravotacka a podobne sproste reci.velmi ma to zabolelo,lebo vsetky moje deti boli planovane a necakala by som od vlastnej babky navrhy na interupciu.napriek tomu,ze moja babka nebola ukazkova babka nikdy,ale mala som s nou normalny vztah...ako jedina z 5 vnucat.po takejto reakcii som sa uplne uzavrela pred nou...neprehovorila som s nou ani na pohrebe mojho vlastneho otca a moju dcerku nikdy nevidela,len potajomky jej nosila moja mamina fotku a tak ukazovala ako mi dcerka rastie.pre mna je kazde dieta dar...a dar sa neodmieta,dar sa nekomentuje..dar treba prijat s laskou a hlavne ak ide o maleho cloviecika.sproste reci zabolia,ale treba sa obrnit a byt pripraveny aj na drsny utok a nebat sa ochranit to na com vam najviac zalezi.netreba sa bat ani rodiny a v pripade nudze im kludne ukazat kde je sever.

cmulinko
30. júl 2013

@diusik gratulujem k tretiemu tehotenstvu.zelam vsetko dobre nech sa ti narodi zdravucke babatko a nech ta chlapci posluchaju 🙂

marianax
30. júl 2013

@stojdulka ach Boze to uz ani lekarovi nemozeme verit co chcela sledovat ? vasu cestu do nemocky? Moja nech vas vsetky choroby obchadzaju nadaleko 🙂

marianax
30. júl 2013

@lucia80 tiez mam rada konika mozem sa tu aj vystazovat ak to potrebujem 🙂 drzim peste nech sa to sestre a potom aj tebe podari 😉

marianax
30. júl 2013

@stojdulka taka s rada moja ze je vsetko v poriadku tesim sa s tebou nech je maly zdravy a silny ako buk 😀

diusik
30. júl 2013

@cmulinko diky moc,nuz "neplanovane" sa to stalo,akurat mesiac pred "planovanou" akciou,netusim ako a kedy,takze clovek mieni pan Boh meni 😀 takze som pripravena,ze budem riesit tri predkozky 😀

diusik
30. júl 2013

@lucia80 hm,tak to ti zavidim,nie je lepsie ,jak ked ma clovek podporu v rodine...

cmulinko
30. júl 2013

@diusik vsak jedna predkozka hore dole 😀 hlavne nech je vsetko v poriadku,ale ak netusis kedy to bolo tak to by musela byt ina nahoda,ze sa to stalo presne na ten najplodnejsi den....myslim,ze teraz mas sancu na dievcatko viac ako inokedy pred tym 😉 Inak pan bozko vie veru dobre zamotat nase karty.aj moja svagrina je tehotna a ta je veru uplne neplanovane.ma uz 3 deti 12 rocny,7 rocna a 1 rocneho a zrazu sa stalo to comu sama nechela uverit.bude to jej 4 cisarsky rez.kedy sa ma narodit vase?

lucia80
30. júl 2013

@diusik neboj, ono sa to zmení keď toho človiečika zbadajú, možno to tak z nej vyhŕklo z prekvapenia. Tým ju nechcem ospravedlňovať, ale chápem, že to bol možno taký prvotný šok. Pri treťom tehu ma tiež v tom prvom šoku napadli rôzne škaredé myšlienky (a to sme tretie bábo chceli), hoci som ich nevyslovila nikdy nahlas, ale predsa mi prebehli hlavou ☹. Prajem pekné a hlavne bezproblémové tehulkovanie, užívaj si to naplno, a nestresuj sa pre blbé reči. Teš sa, ako na konci budeš objímať ten najkrajší uzlíček na svete 🙂

lucia80
30. júl 2013

@diusik a kedy máš termín?

diusik
30. júl 2013

@lucia80 18.marec 😀

dana_l
30. júl 2013

@diusik @lucia80 prva reakcia mojej mamy ked som jej ukazala fotku zo sona (s dvojickami) bola - paneboze, a to co teraz budete robit. no zabolelo to. lebo sme chceli mat dalsie, hold sa podarili dve naraz.
z jej pohladu to bolo ze sme tu sami a kto nam pomoze. ale aj keby bolo len jedno ani tam by sme nikoho na pomoc nemali. takze "logicky" som to chapala ale nerozumela srdcom.
ked su teraz dvojicky tuna tak ich lubi a urcite by ich nedala nikomu len aby sme to lahsie mali.

@cmulinko tvoja babka uz urcite olutovala co povedala. bolo to take - co na mysli to na jazyku. ale vsetci sme uz tak reagovali a neskor olutovali. skus ist za tvojou babkou a uvidis co teraz povie. ak este stale negativne tak ozaj nechce nic vediet ale myslim si ze ti bude velmi vdacna ze bude moct vidiet tvoju poslednu dcerku. a vies, ono je tazko urobit ten prvy krok. ona nechce hoci uz ma svoje roky aj skusenosti. a ty z hrdosti lebo ti ublizila. ale ked budes raz stara a budes na jej mieste mozno si pomyslis ze sa ta situacia predsa len dala inak "ukoncit".

dana_l
30. júl 2013

baby, keby sme vyhrali million tak by som hned aj piate brala. 😅

cmulinko
30. júl 2013

@dana_l moja babka kratko na to zomrela.dcerku nazivo nikdy nevidela.nestihli sme sa udobrit,ale mozno je to len moj blud...ale 3 dni po jej smrti som ju citila v nasom dome.vtedy som jej povedala vsetko co mam na srdci.Kecala som sice len tak do vzduchu,ale mam taky pocit,ze v tej izbe bola so mnou a pocula ma.

dana_l
30. júl 2013

@cmulinko tak to si dobre citila. ludia ked zomru tak ich duse mozu stale prist nas pozriet. a je dobre ze si jej vsetko povedala. ona to pocula a urcite I rozumela

pele
2. aug 2013

Baby co mate viac ako dve deti za sebou, chcela som sa opytat, ako zvladali prve dve prichod tretieho? Bol v tom nejaky rozdiel ako ked prislo len k prvemu druhe? Predsa prve to uz raz zazilo a druhe nikdy nemalo vyhradnu pozornost...Ci kazde si musi zvyknut na kazdeho noveho surodenca?

aokraska
2. aug 2013

My máme zatiaľ 5 detičiek, a ak sa na súrodenca tešia tak isto to bude v pohode:OD