Capnutie 2-ročnému dieťaťu

frederika245
28. apr 2023

Ja som z môjho malého už niekedy zúfalá. Je to náročné dieťa, ktoré nadovšetko milujem. Ale nepočúva má vôbec. Vysvetľovanie, dohovaranie nezaberá. Lásky má od mňa veľa. Pusinky tulkanie, venujem sa mu kolko sa len dá, ale keď nieje ako on chce tak je zle. Niekedy sa to s ním už naozaj nedá tak mu capnem po ruke, keď
niečo očividne schválne hádže, alebo po novom bije aj mňa kope do mňa ťahá má za vlasy. Po zadku mu dám len keď ma plienku ináč nie. A potom sa bojím či som mu silno necapla. Samozrejme nemá žiadne modriny ani nič podobné,aby ste si nemysleli, že ho mlátim hlava nehlava ale aj tak mám také výčitky potom stále že niesom dobrá matka

evivb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
frederika245
autor
28. apr 2023

@evivb ďakujem veľmi pekne. Asi už vyskúšam nejakú knihu, lebo už niekedy naozaj neviem ako na toho môjho špekulanta. A potom keď spinká ja nad ním plačem, že som to všetko mohla riešiť inak a nie capnutim. Strašne ma to trápi

gansi
28. apr 2023

Aj ja mám 2 ročného chlapca a veru stane sa že mu capnem a následne mám výčitky presne ako ty....ale nemyslím si že by ma za to mal znenavidiet

frederika245
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evivb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvike
28. apr 2023

@frederika245 Tak podla mna capnut 2rocnemu je velmi skoro. Ved to je este uplne male dietatko. A urcite necapat kazdy den. Sak to je otras. Kazdy den dostat od niekoho, kto vas akoze miluje najviac na svete. Sak to dieta uplne strati vo vas doveru. Ho "zlomite". Keby ze raz za cas. Aspon sa mu ospravedlnite za to ? Vysvetlite mu v klude preco ste ho capla ? Sak to dieta bude mat chaos. Lubite ho a davate mu tak casto na zadok ? A takemu malickemu ? Mne to nepride normalne.

cookie29
28. apr 2023

A to capnutie vyriesi nieco? Alebo len ukaze ze si silnejsia a dieta sa nauci ze silnejsi vyhrava a teba dostava "do kolien" svojim sposobom?

V tomto obdobi je obdobie vzdoru. Skusala si zistit co za tym je? Pocuvat svoje dieta ak rozprava? Zistit co skutocne potrebuje? Skus. Ak hadze naschval, ignorovat. Ak ta capne, chytit ruku a povedat jemne ale pevne "nie". A ak pokracuje, chod do bezpecia. Jeho pocit hry je iny nez Tvoj. Mozno optrebuje viac Tvojej pozornosti, skutocne byt s nim.

silvike
28. apr 2023

@frederika245 Moj ma 4r. A doteraz som mu capla 4x. A aj to som mala strasne blby pocit zo seba, jed som videla ako sa potom tak lutostivo rozplakala, az hikal. Taky nestastny bol z toho ze som mu capla. Tak ja som ho stale potom ked som sa kus ukludnila, chytila objala a vysvetlila ze preco som sa nahnevala a hlavne som sa mu ospravedlnila ze som mu dala na zadok. Z vidim, ze to vobec nerobi dobrotu. Dieta potom straca doveru. Nechcem ho tak "zdupat" takym castym capanim. A 2 rocky ? Sak to najzlatsie dietko. Sak to sa ani neda capnut. To treba pracovat so svojou psychikou, trpezlivostou, nervami. Seba riesit hlavne. Ved dieta za to nemoze, ze matka nevie zvladat situaciu.

gabika128
28. apr 2023

@evivb aj mne pomohla veľmi 😊

beata_k
28. apr 2023

@frederika245 Bije, kope a taha ta za vlasy. Ake necakane. Naucil sa, ze ked ma problem, tak staci udriet a problem sa vyriesi. Ale tvoje dieta bude rast a kopance budu silnejsie. Musis sa naucit zvladat situaciu inak, nez ze ho kazdy den bit.

dskjhfdlkdjhl
28. apr 2023

@frederika245 A to capnutie pomohlo?

evivb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz