Čím a kedy ste začali prikrmovať dieťatko ?

bajka16
8. jan 2020

Mamičky čím a kedy ste začali dieťatko prikrmovat?

ruzasipova
8. jan 2020

Plne dojcene od skonceneho 6. mesiaca, na umelom mlieku od ukonceneho 4. mesiaca. Zacina sa na obed napr. pomixovanou mrkvou.

albertka1980
8. jan 2020

Nasa bola na UM, zacali sme, ked mala 4 mesiace a 1 tyzden a zacala som tekvicou a potom cuketou. Mrkva dost zapeka a babo sa aj tak musi vyrovnat so zmenou stravy, tak nech nema problemy s kakanim. A urobila som dobre, nemala problem sa vykakat, ked som potom po 3 tyzdnoch dala mrkvu, tak to v pohode zvladla. Ale je to na Tebe, mozes skusit aj batat, brokolicu, patizon, skor zeleninu "vodovejsej" konzistencie... a mrkvu az s niecim v kombinacii

arasidka123
8. jan 2020

Pri prvých dvoch som začala banánom a pri treťom zemiakom 🙂

bajka16
autor
8. jan 2020

@albertka1980 áno to presne chcem vedieť bojím sa aj ja problémov s trávením

albertka1980
9. jan 2020

@bajka16 nasa to zvladla uplne ukazkovo, hned po zavedeni zeleniny jeden den nekakala, ale uz odvtedy kaka kazdy den. Ked som dala tu mrkvu, tak sa trosilinku viac potrapila pri tlaceni, ale vykakala sa.

xjakubikovak
9. jan 2020

nám odporučila dr. batát najprv lebo vraj z mrkvy zvykne zapekať 🙂 tak sme aj spravili a maly kaka v pohode inac aj bukovsky odporuca bataty najprv 🙂

mimurybka
9. jan 2020

@bajka16 aj ja by som rada poznala odpoveď
Moja bude mat 5 mesiacov....

bona69
9. jan 2020

My sme na um, začali sme po 4mesiaci, zeleninou - vždy 3dni jeden druh, po zhruba 5-6 druhoch som ich medzi sebou začala kombinovať,teda dva druhy, napr. Mrkvu s tekvicou, alebo paštrnák a tekvica a p. Po 5 mesiaci sme začali pridávať mäso, kuracie, teľacie, zajaca, po 6 mesiaci ovocie.
Je dôležité začať zeleninou aby si nezvykol na sladké ovocie a zeleninu ti už nebude chcieť. Zo začiatku mal trošku tuhsiu stolicu a sem tam som mu pomohla ale zhruba po dvoch týždňoch to už bolo v pohode. Klop klop nemali sme na nič alergiu, treba využiť to imunitne okno ktoré je 5 a 6 mesiac kde treba skoro všetko skúšať dávať aj len tak trošku ochutnat, my sme dali aj kôrku chlebovu. Teraz má 10 mesiacov a papá už skoro všetko, mlieko už väčšinou len večer a v noci, akurát čo mu nechutí sú kaše 😁
Držím palce nech pekne papá a rastie

bajka16
autor
10. jan 2020

No dnes nám pani pediatricka odporučila začať zeleninou o dva týždne a od dnes o 4 týždne už mäso no som na pochybách podľa mňa je to skoro 🤷🏻‍♀️ malý ma o 3 dní 4 mesiace

bona69
10. jan 2020

@bajka16 my sme takto začali, nie je to skoro, bábätko predsa rastie, veď začínaš po troskách, neboj sa on nezje hneď plnú misku, len zopár lyžičiek, vyššie som ti písala ako sme my papali a je všetko v poriadku, čím skôr začneš tým menšia pravdepodobnosť že bude mať nejaké alergie,