Čím natierať tromesačné bábätko, keď ideme von na slniečko?

kantruska
18. máj 2022

Ahojte dievčatá, mám dcérku, ktorá má 3 mesiačiky a 1 týždeň. Chcem sa opýtať, čím mam natierať dcérku olej/krém, keď ideme vonku na slniečko. Zatiaľ to je len tvárička, ale postupne to bude cele telíčko 😊 Ďakujem

a_alexandra_a
18. máj 2022

3 mesačné bábätko nemá na slnku čo robiť, to je základ

dettilv
18. máj 2022

@kantruska ja som objednala zo stránky temperance. Majú tam kórejské veci a sú kvalitnejšie ako tie naše bohužiaľ.🙄

sisa_s
18. máj 2022

Do 6m by deti nemali chodit na slnko priamo a natierat sa opalovacimi pripravkami 🙂 vhodne oblecenie, klobucik, tien

oli18
18. máj 2022

@dettilv a to si ako zistila, ze su kvalitnejsie? 😄

majka1921
18. máj 2022

Ja som do cca 1 roka deti slnku nevystavovala vobec - ci na plazi, slebo kupalisku, zahrade, atd.sme boli v tieni (pod stromami, slnecnik, plazovy stan). Na tu chvilku co sa boli clapkat vo vode, klobucik/plavky s UV, tricko.
Ked uz natierat tak jedine UV 50+ a mineralny filter (nie chemicky)

fiafia
18. máj 2022

@kantruska tak malé bábo by nemalo byť cielene na slnku. Keď to je nevyhnutné tak čo najkratsiu dobu a kúpiť v lekárni tak poradia

amelia89
18. máj 2022
marisoul
18. máj 2022

Teraz ťa zožerú, že pojdes s dieťaťom na slnko a este ho chces vystavovat krémom, ktoré zatazia pokožku.
K veci, bioderma photoderm je výborná, aj pre atopikov, ďalej Eucerin aj rada pre deti od la roche je veľmi dobre znásana.

sisa_s
18. máj 2022

@marisoul to nie je o zozrati, ale medicinskych faktoch 🙂

marisoul
18. máj 2022

@sisa_s veď v poriadku, ale nato sa nepytala.

evkamotka
18. máj 2022

Suhlasim s ostatnymi, ked je raz medicínskym faktom (nie nazorom mamy-laicky), ze 3 mesacne babatko nema byt vystavene slnku, tak ho nevystavuj a logicky teda ani nicim nenatieraj. Medzi 11-15 sa drz dnu, zvysok dna na priame slnko vobec nechodte

dettilv
18. máj 2022

@oli18 kukni zloženie☺️a budeš vedieť☺️

domiklik
18. máj 2022

@kantruska 3mesacne dieťa leží v kočíku, vieš mu urobiť tieň, či už so strieškou alebo slnecnikom s uv50. Natierať dieťa do 6 mesiacov sa neodporúča, a to z dôvodu možnej reakcie, a vôbec nezáleží na tom, či použiješ minerálne, chemické filtre, eko-bio-raw malinový olej a pod... Ak však na tom trvas, tak určite la roche posay, bioderma, heliocare, uriage pre deti, samozrejme 50... Obsahujú minerálne filtre, ťažšie sa rozotieraju a podliehajú legislatíve eu...

kantruska
autor
18. máj 2022

Asi som sa zle vyjadrila. Malú nevystavujem priamemu slniečku, len samozrejme sa jej nejaké tie slnečné lúče dotknú, keď ju mam v kočíku vonku, keď je pekne. Ďakujem za všetky rady 😉

denithestrange1993
18. máj 2022

@kantruska kup si tienidlo na kocik/slnecnik na kocik. Vyuzijes cele leto. Potom od 6 mesiacov mozes pomaly natierat kvalitnym spf.