Čo platí na vaše dvojročné deti?

mirkava
7. apr 2016

Mamičky, aké "zbrane" vyťahujete keď vaše detičky okolo dvoch rokov nechcú počúvať a trucujú. Keď nechcú papať, hádžu hračky, štípu... hľadám inšpiráciu ako na toho môjho 🙂

sissy27
7. apr 2016

@mirkava ignorácia a stáť si za svojim 🙂
nechceš jesť? ok, odchod od stola, ďalšie dostaneš až na večeru, žiadne vymýšľanie medzi dvoma jedlami (v zmysle o 12 nezje obed a o 13.30 umiera od hladu tak mu strčím keksík - nie, dostane až riadne olovrant / večeru)
hádžeš hračky? tak ich nahádžem do vreca a odnesiem do pivnice / k susede, kamkoľvek z dosahu
hodí sa o zem a vreští? ok, počkám až to prejde, zatiaľ si vylúštim krížovku (a jedným okom sledujem, aby si nerozbil hlavu 🙂 )

gabika_tkacikova
7. apr 2016

@sissy27 tak nejako to riešim aj ja. Môj ma 3,5r. a je to podobné. nedám sladké kým sa nenaje, Má povolený tak 10-15 minút denne manželov mobil, hrá tam hry, pozerá videá - no keď neposlúchne, nedostane žiaden mobil..........nechce upratať hračky? (upratujeme ich vždy spolu) v noci príde hračkožrút, spapá hračky, ktoré nie sú poupratované a nebude ich mať - vždy si nakoniec upratal, nikdy hračkožrút nemusel prísť :o) nie je to niekedy ľahké, niekedy strácam trpezlivosť, .....ale treba to len vydržať, nepovoliť

sense
7. apr 2016

takze ked nechce jest nemusi ale ine nebude, hracky o zem nehadze ani nestipe co par krat urobila bolo ze vyplazila jazyk a tam ide rovno do izby , takisto ked trucuje ide sa do izby skludnit ak nepomaha ignoracia...a ked napriek pobytu v izbe o par minut zacne znova tak ide vecer spat sama ...a najdolezitejsie je stat si za svojim ak raz poviem na nieco nie tak to nie aj plati a ak poviem ze teraz nie ale napr. poobede pojdeme kde chce ist alebo robit to co chce tak to tiez treba dodrzat...cize ak sa chce hrat po obede pred spanim s plastelinou ale uz je cas ist odpocivat a je unavena a poviem ze sa budeme hrat potom tak to dodrzim a nezacnem inym programom..zatial to pomaha tento mesiac bude mat tri roky

maxiva
7. apr 2016

@mirkava ked nechce papat,tak nenutim,ved on vyhladne 😉 no a trucovanie?na to zabera jedine ignoracia,aspon u nas.ked chce trucovat,tak odide niekde do kuta,alebo sa schova a tam sa fuci.potom pride akoby sa nic nestalo.ale niekedy sa tak jeduje az sa musi vyplakat,vtedy ho poslem do jeho izby,uz tam chodi aj sam.tam sa zavrie a asi dve minutky place.potom pride a oblapa ma.a je klud 😉

gapre
7. apr 2016

Na moju dceru plati,ze ked hadze hracky tak ich zoberu popelari😊.Alebo, ked nechce spat ,tak pride ujo a bude buchat.Tyzden nam robili ploty a vtedy tak krasne zaspavala,pretoze buchali a zakazdym som jej povedala,ze ujo bucha pretoze nechce spat😊 Viem ze by sa deti nemali strasit,ale zatial to funguje.

gabika_tkacikova
7. apr 2016

a u nás ešte pomáha, že keď niečo chce robiť, hrať sa, jesť dobrotky,.....a v tej chvíli mu to nedám, nepovolím, tak nepoviem "nie" ale poviem "áno, dobre, dostaneš sladké....., pôjdeme tam....., budeme sa hrať poobede, potom. Podľa situácie.....jednoducho nehovoriť nie, ale povedať áno s vysvetlením kedy to bude možné

mirkava
autor
7. apr 2016

@gabika_tkacikova to sa mi páči, len zda sa mi ešte malý na to aby to pochopil, ale skusime....

mirkava
autor
7. apr 2016

@gabika_tkacikova lebo ja mu aj poviem, že si pozrieme rozpravku ked sa vyspinkáš a podobne, ale on to zatial akosi nechápe, alebo len nechce chápať..... joooj už niekedy strácam trpezlivosť....

gabika_tkacikova
7. apr 2016

@mirkava vyskúšaj, tiež mám niekedy pocit, že je malý na niečo a potom ma prekvapí...... a hlavne potom dodržať čo som sľúbila. Viackrát sa stalo, hlavne teraz po veľkej noci, keď máme doma záplavu čoko vajíčok, že chcel čoko vajíčko, povedala som že áno, keď sa naobeduje, a kým sa naobedoval aj zabudol čo chcel a ja som mu to sama pripomenula a dala som mu bez toho aby pýtal zasa po obede - myslím, že aj to ho motivuje

gabika_tkacikova
7. apr 2016

@mirkava na môjho občas (nie stále, keď si niečo vezme do hlavy tak ho nepresvedčí nikto) platilo, že aj postavičky z rozprávky idú spinkať 🙂

sense
7. apr 2016

@mirkava a ked sa vyspi das mu tu rozpravku? skus ked sa vyspinka mu pripomenut , teraz si sa vyspinkal tak ideme pozerat rozpravku, ktoru si chcel pozerat pred spinkanim,...dieta si uvedomi velmi rychlo ze aha ked maminka povie potom tak to potom aj ozaj bude...a skor akceptuju to z emusia ist robit nieco co sa im momentalne nechce...aspon u nas to pekne plati

diridiridin
7. apr 2016

Pozrite si všetky časti Bambuľky - či sa jednalo o časť, kde nechcela jesť (tak nedostala obed a do večere nič), alebo keď bol nejaký problém s hračkami a všetky jej za trest zmizli... :D Celkom pekné a použitelné inšpirácie sú tam.

Ja stále vravím - ak je dieťa zdravé (myslím nie postihnuté) a nechce jesť len kôli tomu, že nemá chuť - tak nech neje. Ak chce potom neskôr papať, tak zje, čo je. Treba si dať pozor, či nedostal pred obedom nejakú horalku alebo niečo podobné... Potom je jasné, prečo nechce papať. No a možno len nemá rád to-ktoré jedlo. To je tiež normálne.

juhseverzapad
7. apr 2016

@gabika_tkacikova To nehovor @mirkava, nemá rada čokoládu, ale máš úplnú pravdu a dobrý prístup 🙂

gabika_tkacikova
7. apr 2016

@juhseverzapad prečo?

juhseverzapad
7. apr 2016

@gabika_tkacikova To ja neviem, ale bola na to diskusia, ktorú založila 😀

siska53
7. apr 2016

@mirkava jedenie-nikdy neriesim - nechce jest? Ok. Nemusi.
Hadzanie hraciek-idu mimo dosah.
Hazdanie sa o zem-doma nevsimam a robim inu aktivitu,co moze deti zaujat. Vonku -sup na ruky/do kocika a smer domov.
Ublizi dakomu vonku,robi nieco co nesmie a vie o tom- pobyt na lavicke ci cesta domov podla zavaznosti.
U starsich i u mensich.