Čo robiť so zlým spánkom 9,5-mesačného dieťaťa?

11. okt 2022

Ahojte,prosim Vas velmi pekne o radu, ak nahodou aj vy mamicky mate skusenost.
Moja dcera ma 9,5mesiaca. Uz od 5,5mesiaca spi uplne zle,ale v poslednom case sa to dost hroti.
V noci je hore snad aj 10-15x. Su noci, kedy je hore tak 3-4x len na kojenie a hnef zaspi. Ale take noci su asi tak 1-2x do tyzdna. Ostatok uplny des. Kojenim ju neuspavam. Dam jej cumel,chytim za rucicku,niekedy robim ššš a tak uspavam.
V noci keď je hore 10-15x , tak nie vzdy sa dozaduje kojenia. Casto krat je to ze-len tak. Vobec nechapem preco. Spava niekedy 3x a niekedy 2x. Ak je po noci unavena,tak chce spat uz za dve hodiny a spi kludne aj 2,5hodiny. Ked ju zobudim tak je urevana az do dalsieho spanku. Ak je lepsia noc,tak vydrzi byt hore kludne 3-3,5h. Jednoducho tie zle noci nemaju suvis asi s nicim. Deje sa to aj ked spi 3x,aj ked spi 2x,aj ked neuspavam kojenim,aj ked zaspi pri kojeni,aj ked zaspi vecer v pohode a aj ked ma problem zaspat,aj ked pred spanim neje dlho nic a aj ked jej dam hodinu pred spanim kasu. Baby, uz mi to ide na nervy.
Ja sa jej snazim furt vytvorit rezim aj podla toho co by priblizne chcela ona,ale ked je zakazdym unavena inak a zakazdym spi inak tak ako sa to da?
Niekedy si trie oci,ze by naozaj spala a ja si vtedy poviem ze este musi vydrzat,lebo ubehli len napr 1,5h a tak ju vezmem do kocika na cerstvy vzduch-no reve mi cele obliekanie. V kociku je ticho 10min a potom mrnci,vykrikuje,vyplakava…prideme domov a aj tak musi ist spat lebo je urevana. Proste nech robim cokolvek v noci je vkuse hore,zakazdym chce spat inak,zakazdym spi inu dlzku spankov a ja nemam sancu jej vytvorit hoc aký rezim. POMÓC😳🔫

lenuska9999
11. okt 2022

Tiež sme si tým prešli a naozaj nepomôže nič, len nastaviť pevný režim. Môj malý okolo roka spal ešte 2 krát do dňa a prespal celú noc. Samozrejme sme mali obdobie ako ty, ale vtedy vážne ttebalo nastaviť režim. Chodiť spať a vstávať každý deň o tom istom čase. Dôležité je to naozaj každý deň dodržať. Čiže keď ma napr na obed spať, tak sa nevybrat vtedy s dieťaťom na nákup , návštevu atď.. co nám ešte odporučila pediatricka je dodržiavať každý večer tie isté rituály pred spaním. U nás to bolo napríklad kupanie, vypitie mlieka a spať. Inak existujú aj sirupy pre deti na spanie na prírodnej báze ako napr Sedalia.. držím palce nech vám to obdobie čím skôr prejde. Podľa mňa tým prejde každé dieťa

sedinahoj123
11. okt 2022

Skúste spánkovú poradkyňu. Ak máte Instagram nájdite si profil spinkajbabo, má tam neskutočne veľa príspevkov o spánku. Je úžasná.

gabika108
11. okt 2022

A neidu jej zubky ze je z toho taka nervozna.alebo vyskusat v noci spat spolu na posteli . Moju tak mam od 8 mesiaca jak jej idu zubky a ked som sa chcela vyspat aj ja

xtina1711
11. okt 2022

Precitajte si 8-10m spankova regresia

autor
12. okt 2022

@gabika108 zúbky jej idú horné jednotky,ale nemyslím si,že je to kvôli tomu. Toto trvá už dlhšie obdobie. A spí snami v posteli od narodenia,takže tam tiež nebude problém.

@xtina1711 Čítala som si,ale to je regresia,keď dieťa robi milniky vyvojove. Moja už dva mesiace sedi a stvornozkuje,takze ono to celkom asi nebude regresiou.

@lenuska9999 Ja sa aj snazim o pevny rezim,lenze ona mi vzdy vsetko zrusi. Nastavim prvy spanok o 9 napriklad a stoj co stoj co stoj na nom trvam a druhy spanok o 13.30. Lenze ona ked ten prvy spanok spi 30min,tak potom do druheho na 13.30 nevydrzi a pyta sa spat uz o 12. Lenze to ked spi zase 1hodinu do 13 tak do vecera nevydrzi a 3 spanok odmieta. Potom je preunavena a problem velky na svete. Ja som proste uplne stratena,fakt,absolutne nie je lahke jej porozumiet ked vzdy chce cosi ine a rezim ziaden.

xtina1711
12. okt 2022

Ja mam 10m babetko a prrsne ide spat ako tvoje..ale poobedny davam na 14.00 ale ked spi polhodku prvy aj tak vydrzi ale nedam ju o 14.00 ale teda 13.30..pyta sa viditelne spinkat?v tom pripadne jasne ja ale kolkokrat trpnem ci ide spat skorej a ona vydrzi aj sa naje hrame sa sem tam si suchne ocko ale vydrzi..a uz si aj zvykla

lenuska9999
12. okt 2022

A nespinka lepšie napríklad vonku na vzduchu ? Neviem ci bývaš v dome alebo bytovke, ale keď zrovna nemáš čas ísť na prechádzku, že potrebuješ variť alebo niečo., tak môžeš skúsiť malinku naobliekat a dat spať na balkón do kočíka.. ak potrebuje pocit, že sa kocik hýbe a natriasa nim, da sa kúpiť taka raketa na kocik co s nim tak trasie. Ja osobne s nou skúsenosti nemám, ale kamoška sj to chváli. Tak možno takto by spala lepšie. Mne deti stále na vzduchu pospali dlhšie