Cvičiť Vojtovu metódu s predčasne narodenými deťmi?

lillika
4. aug 2011

ahojte maminy.chcela by som vediet,aky mate nazor na cvicenie vojtovky pri skor narodenych detickach. 🙂

erika160669822
4. aug 2011

Zalezi to od toho ci mate nejake zdravotne problemy.Moj syn je tiez predcasnik.Narodil sa v 28 tyzdni.Chodila som s nim cvicit vojtovu ale len 5 mesiacov a potom som prestala.Zacal sediet ked mal 14 mesiacov a zacal chodit ked mal 17 mesiacov.Je zdravy a nema ziadne problemy.Uz nikto nepovie ze je predcasnik.Je to na Vas.Niektore povedia ze aby ste to cvicili lebo to pomaha a ja som toho nazoru ze ked je dieta zdrave tak vojtovka len trochu urychly pohyb.Ja nelutujem ze som tam prestala chodit.

gretkab
6. aug 2011

Ja mam tiez synceka narodeneho v 29. tt (28+5) - nam vojtovku nikto cvicit neodporucal/nekazal (comu som sa strasne tesila), takze sme necvicili a maly (teda uz je to 5-rocny velkac) je uplne ok. Keby mi ju ale niekto (neurolog myslim) cvicit kazal, asi by som sa bala to zanedbat. Toto je tazka otazka - ak je dieta ok, tak si clovek povie, ze naco trapit dieta zbytocne, ak ok nie je, tak bude nadavat, ako je mozne, ze mu ju niekto cvicit nekazal...
V kazdom pripade drzim palce vsetkym maminkam predcasniatok.

an1ta
6. aug 2011

Moj syn je tiez predcasne narodeny (30+2tt) a cvicili sme v podstate od prepustenia (konca novembra) az do juna. Postupne nam pribudli aj nove cviky, ale nemozem povedat, ze sme cvicili velmi poctivo 😝 Mali sme aj 3krat za den, no ja som bola rada ak sme niekedy aj raz stihli. Ale k rehabilitacnej sme chodili asi tak mesiac dva aj viackrat za tyzden, a vtedy urobil obrovske pokroky. Teraz ked sme boli na kontrolach v korig. 7 mesiaci sa vedel uz sam posadit, a pevne sedel aj dlhsie, tyzden po tom uz stvornozkoval. Uz nemusime cvicit a ani by sa nedalo, on by usiel za sekundu 😀 Takze podla mna to neuskodi, bo pomoze. Ja odporucam 😉 urcite neuskodi