Dcérka ma ťahá za vlasy pri zaspávaní. Čo mám robiť?

marsi06
20. feb 2008

ahojte dievcata 🙂 .chcem sa opytat,ci nahodou nemate niektora z vas skusenosti s takymto problemom:mam 19-mesacnu dcerku a uz od prvych tyzdnov ma rada taha za vlasy 😒 .vlastne iba pri zaspavani.akoby sa tym nejako ukludnovala.chvilku sa do dalo strpiet,ale trva to uz dost dlho a ja stracam niekedy nervy.niekedy si to vytrpim iba preto aby mi zaspala.neviem ju od toho odnaucit ☹ .ani celenka nezabera.skusim ciapku? 😅 .

rusovcanka
20. feb 2008

Ahoj, tie decká majú teda zvláštne "uspávacie" metódy 😀 .Moja malá ma zase škrabká po predlaktí(po tej vrchnej,chlpatej časti,spodná bezchĺpková sa jej neráta).Keď bola menšia, musela som jej každú chvíľu strihať nechtíky,lebo som mala ruku celu doškriabanú ☹ Teraz má tri roky a stále tak zaspáva...zaujímavé, že keď ju dáva spať babka, ani ju nenapadne povedať "babka,daj ruku" 😝 Ja to zatiaľ nijako neriešim, ale je pravda, že mi to nie je nijako nepríjemné.Skús jej dať tak ako ja ruku,možno jej to bude stačiť a aspoň to nebolí 😀

mirka414
20. feb 2008

marsi aj moja tak zaspava ale nastastie to trva iba chvilku.zacinam si robit vecerny kurz ja budem moct asi ist,len ked necham hlavu doma dcerke na hranie 😀

mikca
20. feb 2008

jéé tohle má moje známa u svého malého, ale tej jí za vlasy tahá pořád když ho chová..nějak ho to uklidnuje...a ona má tak málo vlasů chudák a k tomu její malej ☹ 😀

cairka
20. feb 2008

marsi, poznám 😅 ja som jej vždy dala ruku preč, keď zatiahla silno a a chvíľu jej nedovolila ma chytiť za vlasy (1-2 minúty) postupne prestala ťahať. teda tiež asi tak kolo roku a pol som jej to začla vysvetľovať. ale doteraz mi krúti vlasy, keď zaspáva, ale už aspoň neťahá 😀

biccy
22. feb 2008

Aj my zaspavame spolu v posteli a Zoinka ma drzi ruckami za tvar,velakrat mi trafi aj do oci. 🙂 Takze mi tak. 😀 😀

eliska7
23. feb 2008

budte radi že len vlasy,mne mala pri kojeni kruti druhu bradavku 😀 😀

lucka13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malena
24. feb 2008

Aj moje srdiečko ma pri zaspávaní ťahá za vlasy a s veľkým pobavením sleduje ako sa krútim od bolesti. Už som jej to však zatrhla, držala som je rúčky a postupne prestala.

melory
24. feb 2008

ja detom nezakazujem aby sa mi hrali pri zaspavani s vlasmi, ale vzdy ich upozornim, ze jemnejsie. ja mam dvoj - takze mam duo v hlave a navyse ich ja pri tom musim skrabkat....musi to vyzerat komicky. moja mama hovori, ze som si na seba uplietla byt.
pytala som sa na nazor aj jasnovidky a ta mi povedala, ze deti, co sa chcu hrat s vlasami svojej mamy, mali nenaplnenu lasku. {a ta mala krasne dlhe vlasy}

marorlinko
7. mar 2008

marsi6, moj maly je taky isty, ja mam este dost dlhe vlasy,aj ked su zopnute,maleho to neodradi, on mi zaspava na rukach a trha vlasy najprv,ked mu nedam,tak sa natahuje a potm krici a ked ma to boli,tak sa smeje, na chvilu prestane potom zase taha mi vlasy, ciapka nepomoze, mne ju dal maly dole na tvar a potom strhol, aj na posteli,ked pri nom zaspavam,tak vkuse len moje vlasy,ale ked ja ho potiahnem za jeho, zbystri a prestane ma tahat, lebo to boli, ale dalsi den zase len ja atd.

evulik6
12. mar 2008

Ahojte, no vidim ze tuto "uchylku" nema len moj syn. Je to hrozne.....Stale mi ich taha....Do roka zaspaval so mnou v posteli, ale uz som to nemohla vydrzat ako mi trhal vlasy, tak som sa rozhodla, ze ho musim naucit zaspavat vo svojej postielke. Mala som k tomu aj ine dovody, no teraz je to uz ok, ale ked ho vezmem k sebe......hruza...tolko mi ich vytrha ☹

tonicka
12. mar 2008

mne obchytkava druhu bradavku ☹ ked nedovolim, zobudi sa a krici alebo vobec nezaspi 😒

emate
16. mar 2008

Ahojte baby, u nás s tahaním za vlasy je to podobné. akurát teraz sa snažím Terezku (18 m) od toho odnaučiť. 🙂 pokúšame sa už druhý deň. trošku sa na to hnevá, keď jej dávam rúčky preč, ale musí to byť.tiež jej vysvetľujem, že ma to bolí a zdá sa, že to chápe.... výstrahou je moja kamarátka, ktorá má 5 ročného chlapčeka a ten inak nezaspí len ťahaním za vlasy. tak som sa rozhodla, teraz alebo nikdy. 😉

ninka27
27. mar 2008

emate: Do 5 rokov??? Dufam, ze sa to nestane mne, moja malicka inak tiez nezaspi, len ked sa mi hra s vlasmi. Inak, neboli ma to, ani mi vlasy moc neskube, ale niekedy mi to tiez lezie na nervy, ked nechce dlhsie zaspat a stale mi len mota vlasy 😖
Ja si myslim, ze ju to prejde ...

sanicatko
27. mar 2008

ahoj marci,tvoj drobcek si moze podat ruky s mojim drobcom,ja som rozmyslala nad plaveckou ciapkou,tiez musim vytacat hlavu,len aby ma netahala,niekedy to inak boli,ma 8,5mes,uvidime dokedy ju to bude bavit

wandallka
5. nov 2014

som ani netušila, že tak´niečo nájdem ale aj tak som to dala vygoogliť :D malá ma pol roka a teraz mi začala pri zaspávaní ťahať vlasy a najlepšie tie nad čelom, nepomáha ani keď mám vlasy zopnuté. povyťahuje mi ich a potom silno zatiahne a drží... keď jej ich vyberiem alebo zakážem tak sa zlostí ... no mám dosť ... ale vidím že každý má niečo - asi stále lepšie ako tá bradavka :D

qtinka46
6. nov 2014

@wandallka Mne moja 15 mesacna chyti ruku a tymi "pidi" prstockami ma stipe kym nezaspi, niekedy mam ruky doskriabane ako od macata, mas pravdu kazdy ma nieco :P

maria200981
6. nov 2014

moja dcerka ma tiez tahala pri zasavani a dlho ju to drzalo... tusim 4 roky 🙂 chvalabohu mi nejake ostali

lyzzy
6. nov 2014

Každé dieťa má iné ukludnovacie návyky...náš malý mal obdobie keď vedel zaspať jedine tak,že vopchal svoju ruku do úst tomu,kto ho uspaval.

brady1
6. nov 2014

@marsi06 čitala si vobec čo si napisala, 19mesiacov si jej to dovolila a zrazu jej to chces zakazat, nemala si jej to vobec dovolit. Ty si urobila zle a aj sebe. A jedine co ti pomože nedovolit jej to, bude plač, problem so zaspanim, ale zaspi ked bude uplne vyčerpana. a bude to trvat pravdepodobne dobrych pár dni. ale prjdde to želám pevné nervy.

arletty
6. nov 2014

Moja mi kruti a taha uska pri zaspavani, aj to boli ked poriadne vykruti ci ustipne a ma 19m 🙂

jana_eyre
6. nov 2014

@brady1 dcera @marsi06 ma uz 8rokov, tak ju uz urcite ani neuspava neboj :D stara tema..