Denný režim trojmesačného dieťaťa

jessenka
23. jan 2018

Ahojte.neviem,ci som dobre vo fore,ale potrebovala by som piradit s denbym rezimom babatka.moja malicka bude mat za tyzden 3mesiace.neviem si uz rady,pretoze kazdy den ibak vstava,inak si pyta papat,inak spinka a mame v tom obidve chaos.jedine,co je super,ze vacsinou okolo siestej kupkame a okolo siedmej zadpi a v noci pjolo tretej este papame.ale niekedy vyjde vecer kemenie o stvrtej,nikedy o piatej,niejedy o pol siestej.neviem to nijako nacasovat.spinka dlgsie len v kociku,v postielke max hodinu.niekedy je medzi krmeniami 2 hodiny,niekedy 4.krmite pravidelbe alebo az ked si vypyta

ammellia
23. jan 2018

Dieťa je dojčene alebo na um?

lavieenrose
23. jan 2018

pozri si rezim podla gyni ford a snaz sa dodrziavat cas

11mirka22
23. jan 2018

Ahoj, nepotesim ťa, ale moja dcérka má rok a režim žiadny, aj keď sa snažím, sledujem jej potreby, každý režim čo sa nám podarilo zaviesť vydržal tak týždeň maximálne. Ja tiež už neviem čo robím zle.

rajna
23. jan 2018

moja 3 mesacna este nemala bohvie aky rezim . Tiez sa o 18:00 kupala ale vedela byt aj do 23:00 hore. V noci spala dobre skoro celu noc cca o 4 az 5 bola hore potom zaspala az okolo 10 az 11. Nechcela spat ani v kociku ani v nosici. Neskor sa to upravilo okolo pol roka uz mala svoj rezim.

11mirka22
23. jan 2018

Zabudla som dodať, že do 10 mesiacov bola dojcena, nič sa nezmenilo ani po odstavení. Stále si robí po svojom a čím viac sa snažím nastaviť ju nejako,tým je nervoznejsia, už som to vzdala.

ivanecka0602
23. jan 2018

podla mna su vsetky navody totalne naprt....ako dieta donutit spat ked nechce, jest ked nechce??? preco? mesacne je este velmi malicke na nejaky rezim...casom sa to urcite spravi a to viem co hovorim, pretoze podobne rdy som tiez hladala...nerob si z toho hlavu a ziadny stres, treba vydrzat a davat babatku co potrebuje teraz.

nana1710
23. jan 2018

Presne tak niektoré deti sú režimové hneď niektoré sa nepodarí nastaviť vôbec - tiež môj prípad a tu sme bez režimu sme vyrástli prežili sme a deti sú krasne a zdravé. Vôbec sa s tým netráp - krasne ti chodí večer spinkať aj pomerne zavčasu to je super my sme ani to nedokázali nastaviť. A nechá ta v noci oddýchnuť. Tak cez deň ak to nejde ako chceš tak nechaj na maličkú ona vie presne čo kedy potrebuje - prispôsob sa ty a bude Vám super obidvom. Pokial je spokojná a dobre prospieva nevidím v tom žiadny problem. A časom sa možno ustali nejaký režim ani nebudeš vedieť ako ale nesil to tak veľmi.

meggyinka
24. jan 2018

Ahoj podla mna je este na rezim skoro kedze raz moze dieta spat hodinu a raz 3. O ako takom rezime sa da hovorit ked prejdete na jeden spanok . Aspon u nas to tak bolo . Ked bola dcerka mala v 3 mes.som jednoducho vedela ze chodi spinkat kazdu 1.5hod.to bolo cele ale presne ju nenaucis ze teraz vstan a teraz spi to sa bude este menit.potom prejdete na 2 spanky a ux to zas bude ine lepsie

mia160316
24. jan 2018

Hlavne sa snaž dodržiavať noc a deň.
Nezapínať svetlo- len čo je nutné.
Nech sa naučí postupne že keď je tam tak treba byť v klude.ostatné sa spravý neboj 🙂

siska53
24. jan 2018

@jessenka je malicka,je to normalne. Klud!!! Rezim.u nas prisiel az s prikrmami postupne,cize dakedy po 6.m, ustalenie tak okolo 7.-8.m.,ked uz bola aj desiata a olovrant. Dovtedy to bolo dojcime sa kazdu hodinu az dve (okrem noci,tam sa budili tak raz za noc v roznom case), u mladsej chaosnejsie.. Neskor to uz bolo super, mali pravidelne intervaly v papani, dojcili sa podla potreby..no v 3.m... To ma maloktore dieta pravidelne..

jessenka
autor
24. jan 2018

Dakujem za odpovede,ste zlate vsetky.ha som to nechcela nasilu nejako riesit.len som sa chcela uistit,ci nieco nerobim zle.malicka je uz na um,pyta sa spinkat cca po 1,5 hod.v postielje he uspavanie s mrnkanm,ale so dvoch hodin ju uhladkam do spanku 😊.ale vydrzi max 45 min.,mam pocit,ze nevie prejst z jedneho hlbokeho spanku do druheho.v kociku sa zobudi,ale do desiatich minut zaspi znova.ja to riesim zatial tak,ze doobedny aj poobednajsi spanok riesim v kociku,cez obed doma max tych 45 min..poibede ju necham spat max do piatej na prechadzke.myslute,ze je to ok?ako to mate vy?

jessenka
autor
24. jan 2018

Hlavne ma zaujima este ako to riesite vecer.cas spanku riesite podla casu krmenia alebo ked uz je unavene babatko.napr. do piatej spinka,ale do osmej na krmenie nevydrzi a o siedmej su este len dve hodky od predosleho krmenia.ja to zatial riesim tak,ze pred spanim ju dojrmim este aj ked neubehli tri hodiny,len neviem,ci je to tak v poriadku

lavieenrose
24. jan 2018

@jessenka ja som malu dojcila na poziadane ziadne hodiny som nekontrolovala..a mala sa napapala a bola spokojna ...v nemocnici velice ucili ze najprv prebalit a potom krmit..lenze mne mala plakala ako keby ju rezali dudu vobec nechcela...a potom ked som ju prebalila este sa pokakala pri cuckani...takze som najprv dojcila a potom vobec neplakala ked som ju prebalovala..a potom ked uz bola unavena som ponukla prsko ale zvacsa uz nechcela

meggyinka
25. jan 2018

@jessenka casom.sa nestresuj. Taka malinka kludne nech chodi spikat o 7. Ona si vezme tolko mliecka kolko potrebuje.

petagal
25. jan 2018

Ja som nedávno riešila tiež tento problém a navyše som ešte stresovala s krátkym spánkom, moja 2 mesačná je kočíková, v idúcom kočíku na vzduchu vydrží spať hodiny 🙂, v postieľke alebo doma na gauči spí tak 30-40min. Niekde som čítala dobrú radu a to, že pri režime nie je pre bábätko dôležitý časový harmonogram, ale sled udalostí- teda nie je podstatné, že niekedy papá ráno o 7 a niekedy o 9, ale to, že vie, že po napapaní sa napr. ide na prechádzku. Jediné, čím sa riadim, sú rozostupy medzi kŕmeniami, sme na UM, dodržujem trojhodinové intervaly, max. 3 a pol hodiny, lebo ak pretiahneme, chce papať viac, ako jej dám a potom má problémy s bruškom. Netráp sa kvôli režimu ani krátkemu spánku, ak ti neplače, je spokojná a prospieva, nie je dôvod na obavy 🙂

jessenka
autor
25. jan 2018

No dnes to vysli uplne naprd 😊.o stvrtej vyslo papanie.o siesyej bezne kupavam,tak ako tak vydrzala,ale o stvrt na seden sana zaspala skir ako som hej stihla dat aspon este trochu mlueka aj jed jrnenie vychadzalo az na siedmu.tak teraz netusim ako to bude.zrejme sa za chvily zovudi vyspata na hedlo a kedy potom pojde spat?😊.ako by ste si to nacasovali?ja uz fakt neviem akooooo

lavieenrose
25. jan 2018

@jessenka pozrela si si tu ginu ford?

ellieellie
25. jan 2018

@lavieenrose Ahoj, dodržiavala si režim podľa Giny Ford? S akým veľkým bábom si začala? Robila si aj late feed? A prespalo ti potom babo celu noc?

lavieenrose
25. jan 2018

@ellieellie zacala som s trojmesacnym..mala som iba tento harmonogram denny casovy...nic ine som od nej necitala...a co je to to late feed? mala sa mi budila pesne na hodinky o pol noci o druhej a o piatej.

lavieenrose
25. jan 2018

@ellieellie nemala som potrebu aby spala celu noc..teda aby sa nebudila na mliecko..nakrmila som ju a spinkala dalej ..potom zacala spat medzi nami a ja som iba dala cicik do pusi a bolo...potom ked to zacala prehanat tak som ju odstavila...ale budi sa v noci. bud mrnci (nieco sa jej sniva alebo spracuvava zazitky)alebo sa napije vody...niektore babatka prespia ine aj do 5 rokov nie

jessenka
autor
25. jan 2018

@lavieenrose pozerala som to este pred tm ako som sem pisala.len sa mi zda cudne budit babo o pol desiatej a drzat ho hore hodinu.inak som nechapala kedy krmit podla toho rezimu.nasla som len kedy spat

jessenka
autor
25. jan 2018

@lavieenrose mozes mi rozpisat prosim vas harmonogram kedy ste papali a kedy spinkali?

jessenka
autor
25. jan 2018

@petagal ahoj.mozes mi prosim ta rozpisat tvoj harmonifram presne podla casu?kedy papate,kedy potom idete spinkat a hlavne ako vam to vychadza vecer na kupkanie a papanie a spanie.ja napr. Ked sa napapa o siedmej,za dve hodiny chce spat.lenze potom ostava uz len hodina do papania,aby som dodrziavala tie trojhodinove intervaly..to neviem ako mam riesit.najprv sa napapa,potom sa hrame a potom ide spinkat.lenze max hodinu do papania.

ellieellie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lavieenrose
25. jan 2018

@jessenka strasne to prehanas..vsetko chces mat nacasovane do botky a nedajboze to nevide v cas...klud zena..svet sa nezruti...moje dieta bude mat dva roky takze nespime a nekojime :D a v noci som sla podla jej rezimu nie podla giny ford..ja som bola stastna ze spi a ja mam pokoj..nie to aby som ju budila...zase sa da nieco aj separovat a zobrat si iba to co vyhovuje tebe.

lavieenrose
25. jan 2018

ja som dostala letacik k ulitke kde to zena co ju usila spracovala takze ja som necitala jej navody len som sa riadila tymi casmi babatko ma spat cca 2.5 hodky alebo 2.. a hodku hore..tak aby ti to vyslo. tento mesiac mozno este 4 spanky potom uz bude dlhsie hore a vide ti to na tri spanky..len ty musis docielit aby zaspinkavala v ten isty cas ...my sme sa zobudili o piatej a mala uz spala o 7do 9-9:30a uz som sa naucila ze presne do hodony zase musi byt v satke a ja hopsam takze 10:30 do tej 12:30 spala a potom 13:30 uz zase satka..15:30 bola hore a 16-30 posledny spanok do tej 18:30...19:00 kupanie a kym sme sa dostali do postele tak uplynula dalsia pol hodka...mala koliky..preto som ju satkovala..ked som ju iba na rukach uspala a dala do postielky potom o 16-00 ani za nic prestat revat do 19-00 asi tyzden to bolo takto kym neprisla satka...no a potom sme vynechali spanok tak sme ju skorej kupali o 18:00 ..a teraz sme vynechali uz posledny spanok denny a tiez kupeme o 18:00 alebo pred este...kym spala naobed kupali sme o 19-00...dlho zaspavala lebo nebola unavena a kym zaspala tak bolo aj stvrt na 10 niekedy...musis sa riadit dietatom nie tabulkami...tabulky su orientacne

sense
25. jan 2018

My sme mali rezim/ritualy skoro ale nie presny casovy harmonigram..a mame ho dodbes hlavne vecerny...
Jedla podla potreby cca jaxde tri hodiny...ale u nas to vyzeralo takto v 3mes....mala 3spanky, 2x prechadzka vonku a vecer o 18.00 hygiena a 19.00 spanok, v noci jedla 2x..

Ono to nie je ani tak rezim ako rezim teda cadovy harmonogram ale o ritualy ,zauzivanie cinnosti resp toho ako cinnosti nasleduju...

jessenka
autor
25. jan 2018

@lavieenrose ale jasne.beriem.nechcem prehanat.len som bola zvedava ako to funguje inde.ono mat vytuzene dieta po piatich rojoch v starsom veku je tak.trochu dramatizujen 😊

jessenka
autor
26. jan 2018

@petagal tak som rada,ze to mame pidobne s tym spankom.niekedy v kociku tiez pretiahla spanok,este doma pokracivala a bolo mi ju luto budit chuda a po styroch hidinach som nevedela,co robit lebo bola strasne vyhladovana.odvtedy ju radsej pomalicky zobudim.

jessenka
autor
26. jan 2018

@sense a dala si jej papat tesne pred prechadzkou (aj ked nebola este celkom hladna) alebo ste isli hned po papani do dalsieho papania.