Dieťa si dáva rúčky do pusinky

14. júl 2023

Ak si babo dava rucky do pusinky a cmula prsty davat prec ze nesmie alebo je to normalna vec u babatiek a nechat babo?
Zevraj sa dostava vzduch do bruska a potom boli brusko ...
Dakujem za rady

beata_k
14. júl 2023

Skor by mi neskor vadili krive zuby. Dala by som cumlik, ak ma silny saci reflex. Bo palcek sa neda vziat.
Alebo je hladne, pripadne reflux.

janetinka27
14. júl 2023

ahoj a ake je velke babo a kedy to robieva? su obdobia, ked je to normalne, ked nastane u dietata oralne vyvinove stadium

dskjhfdlkdjhl
14. júl 2023

V istom veku dieta zacina skumat svoje telo. Takze ak je to okolo 2-3 mesiacov, tak je to uplne normalny jav.

jakubkoanjelik
14. júl 2023

Naša má 5 mesiacov a prsty až do krku. Vyberať jej ich nemá význam 😀

maryetta
14. júl 2023

Zalezi ake velke dieta. Ak malicke tak spoznava. Ruky su prve. Potom budu aj nozicky. Neskor vsetko co prejde rukami prejde automaticky aj ustami.
Ak je to vacsie dieta mozes sice upozornit ale…

selena_luna
14. júl 2023

Kedze babatko este nema jemnu motoriku, usta su organ, cez ktory skuma svet ( ty sa veci dotknes ono ich ocmula) je to normalne a prirodzene, zakazovat mu to znamena zakazovat mu ucit sa a spoznavat svet.

zuzinka888
14. júl 2023

Ak je to babo do pol roka je to ok. Koordinacia ruka oko usta- babo sa takto vlastne uci samo papat. Neskor ked mu das flasu/ cumlik samo si ich vlizi do pusinky. Aj je to dieta okolo pol roka- mozu ist zubky. Starsiemu by som uz asi vyberala - teda 1-2 roky.