Dojčenie v divadle

bluezienka
9. nov 2017

Ahojte, mame ísť za krátky čas do divadla - momentálne dojčím: ako najlepšie poriešiť túto situáciu čo sa týka pohodového zvládnutia?
Dakujem.

P.

suzie
10. nov 2017

Neviem ako sa Adela dozvedela o danej maminke, predpokladám,že určite nie z osvetleneho javiska a teším sa, že práve v relácii trochu inak nám všetkým ukazuje veci, ktoré idú dobre, pekne a mierumilovne aj trochu inak. Dokonca napr. aj bez očkovania (keď už ho tu spomínaš... 😉 ) A dokonca aj s miminkom v divadle. Ja z toho mám radosť a fandím vám žienkam, ktoré si toto v láske a spokojnosti ustojíte.

terezka1947
10. nov 2017

Baby,keď už nie kvôli tomu dieťaťu,tak z úcty k inym ľuďom dieťa na určite spoločenské akcie nepatrí...
Už nejakú trivialnu slušnosť ako mamy majme.

mircalla
10. nov 2017

@suzie Pretoze sa to tak v TV riesi. Adela si v tme vsimla zazracne dieta v satke - uz si niekedy stale na javisku? Zahrana scenka na efekt. Poznam to prostredie. Komercna hra na city naivnych divakov.

Esteze tomu niektori veria. TV je nechutny biznis, prave preto som uz 10 rokov bez nej, ze to doverne poznam

suzie
10. nov 2017

Lebo trochu inak a RTVS je veľmi komerčné prostredie...

mircalla
10. nov 2017

@suzie Ver si, comu chces. takto ako si myslis, ze to funguje, to nefunguje ani nahodou, vsekto je vopred dohodnute a pripravene. Ja som bola sama nie malo znechutena, ked som tam obcas vypomahala. je to dost davno, ale urcite sa nic nezmenilo

maciatkolulu
10. nov 2017

@jasminet prepanajana a preco by ucinkujuci "cihali na obecenstvo"pred predstavenim? lebo by hladali kojenca v satke? 😉, ale no tak..... A stale to nevylucuje fakt, ze dospeli ludia si chodia do divadla oddychnut, zabavit sa, vypnut a preto je vacsina predstaveni vecer, nerata sa s tym, ze do divadla na predstavenie pre dospelych sa budu nosit kojenci v satkach a aj na detske predstavenia tipu luskacik podla mna nepatria kojenci a ani malinke deti. Ja som za to, aby rodina bola pohromade, som materesky tip, milujem svoje deti, som doma so svojim stvorocnym, ale mam aj respekt voci druhym, niekto deti "nemusi" a co ked dostane chudak sedadlo vedla kojenca.... Akoze aj mne by vadilo sediet vedla dietata na vecernom predstaveni....

jasminet
10. nov 2017

@maciatkolulu nehovorim, ze cihaju - mne je srdecne jedno ci to bola nahrana scenka alebo nie... ale myslim, ze zena s dietatom v satke iduca na vecerne predstavenie je taky nevidany ukaz, ze sa to roznesie aj do zakulisia.
mna presviedcat o tom, ze dieta do vecerneho divadla (ak to nie je detske predstavenie) nepatri nemusis 😀

suzie
10. nov 2017

Inak, komu tým ubližuje, keď dieťatko tíško spí v šatke, kde ho ani nevidieť?

jasminet
10. nov 2017

@suzie myslis, ze rocne dieta bude 2hodiny tisko spat v satke a ani ho vidiet nebude? tomu isto bude lepsie doma v postielke s tatinom/babkou/tetkou s flasou odsateho mlieka nez v divadle na mamke

maciatkolulu
10. nov 2017

@suzie jejda, ved nikto netvrdi, ze niekomu ublizuje..... Jasne, ze nie, ale nemusi byt cely cas ticho a gratulujem fakt k dietatu, co dokaze prespat cele predstavenie aj s prestavkou, ze ho nezobudi potles, nic, trochu pre mna scien fiction. Beriem, ked niekto musi niekam ist s dietatom, lebo nema inu moznost, ale divadlo k takymto akciam podla mna nepatri....

katrin21
10. nov 2017

to si dufam robis srandu, ze chces ist s rocnym dietatom do divadla a ides rusit ostatnych naokolo.. ja fakt nechapem teraz.... ako toto aj niekoho napadne... a este rozmyslas ako s kojenim...
rocne dieta neni predsa kojene kazde 3 hodiny... tak nech ho doma niekto postrazi, ty si odsaj mlieko a uzi si vecer s manzelom, alebo s kym tam ides.. BEZ DIETATA, to do divadla nepatri.

terezka1947
10. nov 2017

@suzie mne deti nevadia nikde,ani v divadle by mi nevadili...lenze,je urcita slusnost a bonton,mozno to nazvat aj zdravy rozum-preco dieta brat na miesta,kde je kopa ludi,kde urcite svoje pohodlie mat nebude a kde mu hrozi kadeco,kde moze vyrusovat inych ludi....atd,atd...skratka,je super,ze mame deti,lenze aj ini ich maju,mali...a nebrali vsade....a prezili.
ono...neviem,ci by to nebolo dobre otocit-nie je to o sebectve mamy?ktora si nevie a nechce odopriet nic a tak ako super mama-super???...neviem....berie svoje dieta vsade a v duchuved je to iba dieta,,ved s dietatom musim byt,lebo som jeho mama,lebo bez neho nikam nepojdem....uuuuups...nepojdem????
ano...nepjdem....som mama a ano,ako mama si zvazim,kde pojdem,ci nepojdem s dietatom
lebo ja ist mozem hocikde,aj ked mama som....ale dieta nie...nie kvoli ludom,ale prave kvoli tomu dietatu
cize o com je tato diskusia???
o dietati a jeho potrebach?
ci o matke a jej predstavach a ...nebojim sa povedat-sebeckosti

suzie
10. nov 2017

To už vie jeho mamina najlepšie, kedy jej spí a s kým dokáže byť, či nebyť. Preto jej tu my nemôžeme poradiť, ona si svoje dieťatko pozná najlepšie. A ja som nepísala o ročnom, ale 4-mesačnom miminku, čo prespí väčšinu dňa aaaaa jeho mamina pravdepodobne vie, čo robí. V každom prípade zaujímavá téma a ja som sem prispela len preto, aby som autorke ukázala, že sa to reálne stalo, a nie je jediná, ktorá nad tým uvažuje... a nie preto, aby som niekoho súdila, odsudzovala, alebo hanila. Majme k sebe úctu a súcit a nehaňme jedna druhú, ak robíme niečo inak ako ostatné a nikomu tým neubližujeme... Mala som len túžbu pochváliť a povzbudiť aj "druhú stranu" . Dať dobrú energiu dobrým úmyslom.

maciatkolulu
10. nov 2017

@suzie prepac, ale toto nie je o tom, co pises, ale presne ako tu uz niekto napisal, je to trochu o sebectve a ja som fakt nevidela este stvormesacne dieta, ktore prespi vacsinu dna.... Mne to skor pripada cele, ja som matka POZOR.... Ja mozem, ja mam pravo a pod.... Vsetci nabok, ide tehotna, ide matka a pod..... Nuz je to na zamyslenie. Lebo divadelne predstavanie vecerne patria dospelym, to u moze zbehnut aj do krcmy s tatom vecer, vsak nevadi, uz sa nesmie vnutri fajcit😅 Ako som pisala, som milujuca matka, ale respektujem druhych, momentalne napr.aj moje kamaratky, co maju uz dospele deti, ze netaham na nase stretnutia maleho, lebo vsak sa musia ony prisposobit. Su miesta, kam deti nepatria. A treba zapnut rozum, ja som ozelela vystupenie vlastnej dcery a to dva roky po sebe, lebo som nemala kde nechat maleho a nevliekla som ho na spominaneho luskacika. Na dalsie predstavenie urcene pre deti som uz isla a muz bol s malym vonku....bolo to poobede. Nuz ja som vecer pri stvormesacnom bola rada, ze som rada a nie sa vliekla po divadlach s kojencom, ako fakt..... Ked uz niekto ma tuzbu, tak sa to da riesit aj bez dietata a ked nie, tak sa da realne vydrzat rok, dva, alebo kolko.

mircalla
11. nov 2017

@suzie mat k sebe uctu a sucit znamena nebrat male dieta tam, kde nema co robit kvoli sebectvu jeho matky. Podla mma matka 4mesacneho dietata moze to predstavenie ozeliet. Nehovorim, ze sa treba na 100% prisposobovat detom, ale cim je dieta mensie, tym viac sa treba prisposobit matka dietatu a nie naopak