Dopláca sa za pobyt v kúpeľoch s 2 ročným kojeným synom?

kaciatko1909
5. apr 2012

chcem sa poradit v roku 2008som bola s dcerou v kupeloch s astmou mala6 rokov a ako doprovod som platila900eur teraaz mam cca2rocneho syna s astmou neviem si poradit budem aj prinim platit ak nema este3a kojim ho?bo naozaj dat900eur aj teraz to urcite nepojdem z materskej sa to nada

maznacik007
5. apr 2012

narok na liecenie vam ak pojdete so synom nevznikne

Poisťovne kúpeľnú liečbu deťom mladším ako 3 roky nepreplácajú

Na základe novely zákona č.577/2004 Z.z. o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti (zákon č.363/2011), ktorá nadobúda účinnosť 1.12.2011, zdravotné poisťovne budú hradiť iba náklady spojené s kúpeľnou liečbou dieťaťa, ktorého dolná hranica veku sa stanovuje na 3 roky.

Bližšie informácie Vám poskytnú na príslušnej pobočke zdravotnej poisťovne Vášho dieťaťa.

inak ak by ste sli napr. do nemocnice kramare a dieta ma viac ako jeden rok a hoci je kojene aj tak platite napr. na infekcnom oddeleni ak chcete byt s nim... cca 18 eur na den....

pitik
5. apr 2012

Ja som bola prvy krat so strednym synom na lieceni, ked mal pol roka, bol cisto kojeny, bez prikrmov, ale nikto nam nic nepreplacal, on to mal zadarmo, resp. za ten standardtny nemocnicny poplatok a ja som si to platila. A teraz od decembra je novinka, ako bolo pisane vyssie, ze do 3 rokoch detom liecenie poistovne nepreplacaju. My teda ideme aj tak, najmladsieho beriem so sebou s tym, ze mu zabezpecim stravu.

kaciatko1909
autor
5. apr 2012

@maznacik007 to co je za zakony ja nato nemam tak moje dieta ma zato trpet des sk

kaciatko1909
autor
5. apr 2012

@pitik hroza ako sl,mama nato nemam_☹

lili777
5. apr 2012

@maznacik007 Ja som bola na tom infekčnom v októbri, malá síce nemala rok, ale vypísané bolo, že nad tri roky sa platí aj pobyt aj strava - povinne strava! ktorá sa ani jesť nedala. Tak žeby to odvtedy zmenili?

pitik
5. apr 2012

@kaciatko1909 no je to hroza, to je pravda, ja by som si to tiez nemohla dovolit, nebyt odstupneho, co som dostala,tak som to na to odlozila, kamoska ma doma maleho stale choreho, ale tiez na to nema... ☹

pitik
5. apr 2012

@lili777 ine je nemocnica, respektive hospitalizacia v nemocnici a ine liecebna

kaciatko1909
autor
5. apr 2012

@pitik ja som v r2008 s dcerou bola a uz vtedy ma to vyslo19000sk no to som pracovala teraz som na md a ,,,no hroza ake mame zdravotnictvo tak dr,poviem nemozme ist nemam nato☹

maznacik007
5. apr 2012

@lili777 no je mozne ze to menia ja som bola raz tak ze nad rok sa platilo ... a potom nad sest rokov uz vas ani nezoberu ani ked si zaplatite...
ako ja sa ani nevyjadrujem... u nas je to tak ze mozete platit odvody kolko chcete ak chcete normalnu ... starostlivost priplacate za vsetko...

my sme tak cakali na operaciu na mandle vyse pol roka... ak by som sla do sukromneho centra mam termin do tyzdna

lili777
5. apr 2012

@maznacik007 Otras! Aj malé detičky tam boli často samé, lebo rodičia na to nemali peniaze. Vychádzalo to nejakých 70-80eur na 4 dní, ktoré tam štandardne človek strávi s dieťaťom a to ozaj niektoré rodiny na 4 dní nemá. Veď to je veľký týždenný nákup stravy pre všetkých! A nesmierne mi tých detičiek bolo ľúto. Plakali tam stále.

cairka
5. apr 2012

@maznacik007 , čooooooooooo? dobre to chápem, že keby sme šli všetky 3, tak vlastne platím nie len za seba, ale aj za Diu, pretože nemá 3 roky??? a preplatia len Vaneske 🤐 Uff, a to som plánovala, že by sme v lete zbehli...že aby sme stihli do 3 rokov, pretože potom sa platilo viac za deň... Tak sme asi sa doliečili...

mima595
5. apr 2012

@cairka - podla toho, tam ides....my mame navrh do Lucivnej, a najmladsi, kedze nema 3 roky, nema narok na kupelnu liecbu...ale ako dieta do 3 rokov ho so sebou vziat mozem, bez naroku na lozko a stravu bezplatne...ked chces stravu prenho, tak mu priplatis....

maznacik007
5. apr 2012

@lili777 moja ja ti poviem ako sme boli my.... ja som mala malu na kramaroch na normalnom oddeleni... a cakala na operaciu v plnej narkoze... ja som tam bola s nou...
maly bol doma s muzom a babka mu pomahala ale dostal herpeticku stomatitidu... plne usta aftov odmietal im jest pit nemocil... on ma zlu imunitu a lieci sa na to... tak ho vzali do nemocky ... tu ho nechali najprv na expektacke ... a ja som lietala medzi detmi... a muz tam bol so mnou... vecer o desiatej som ho poslala domov nech si ide pospat lebo povedali ze nas tam nechaju do rana... lenze medzitym dosli nejake vysledky a sup.. maleho prekladaju s rzp na infekcne...tak ja som sla s nim... podotykam ze mal v tom case tri roky a tri mesiace.. dieta s tazkou deprivaciou... domovacik.. tam na infekcnom ma privitali s tym ze ak chcem byt s nim ubytovana na izbe... tak musim dopredu zaplatit 85 EUR v hotovosti v pokladni v budove cca 300 metrov hore tym kopcom... ja som mala pri sebe len 50 EUR a na sebe pyzamo a zupan... bola som totiz tam hospitalizovana s dcerou... to im na tom infekcnom absolutne nevadilo ani to ze uz bola takmer polnoc... a ja som pred cca tromi tyzdnami absolvovala operaciu prsnika na onkologii...
odmietali akukolvek dohodu... ze im dam tych 50 EUR a muz rano doplati... totiz musite platit min. za 4 dni dopredu... no a ako to skoncilo tak ze som s placom v strese volala muzovi ten nasadol do auta a siel 60 km tam a potom spat... vyplatil to v tej pokladni a mna ubytovali...
potom sme sa stazovali primarke... ktora ako vyplynulo bola dokonca vzdialena pribuzna z neviem akeho kolena... a zrazu slo vsetko.... aj nam povedala ze to poriesi s tou sestrou co nas prijimala a s lekarkou...

toto je nase zdravotnictvo... a to tu ani nepisem kolko platime odvody do zdravotky a tie zuctovania a pod...

pitik
5. apr 2012

@mima595 my ideme tak isto do Lucivnej, povedali mi to iste, ako tebe. kedy idete? uz mate aj termin?

mima595
5. apr 2012

@pitik - my mame zatial rezervaciu na koniec oktobra - novembra ☹ ☹ nejako je tam strasne plno...a to, ked som si rezervovala v januari, tak to malo byt este akože koniec septembra - oktober...ale asi nas niekto predbehol ☹ ☹

cairka
5. apr 2012

@mima595 , aha, no my chodíme do Smokovca, aj znova som plánovala tam, ale mne má aj menšia diagnózy, ktoré ju opravňujú k dôkladnému vyšetreniu...ale teda zrejme nemá na to vek... nuž čo, počkáme, kým bude mať vek, ak sa nám podarí dať dokopy koruny...

pitik
5. apr 2012

@maznacik007 hroza 😕 ☹

maznacik007
5. apr 2012

@cairka nie zlatusik.. uz ti to popisala mimka ... ako mozes ju vziat... stravu podla mna sa da ze si da z tvojej alebo tak nejako poriesit...
ale neda sa ze ides len s nou... resp. len ona.. a ak by mala vanesska nad sest rokov tak si ty samoplatca... ale neviem ako vam to vyjde ale ak by aj vanneska mala nad 6 teraz si nepamatam kedy ma narodky... a dia este nemala tri vy mate aj tak narok na preplatenie doprovodu... treba potrvdenie od psychologa... proste tam je nahradka... tam neni o com v tomto...

mima595
5. apr 2012

@pitik - my sme boli minuly rok, to som mala este aj na najmladsieho kupelnu liecbu /ale na dcerku nie, ta bola s nami ako nadstandard na Topoli/
ale kedze najmladsi bude mat 3 roky až v novembri, tak pojde len ako dieta do 3 rokov...ono to vobec nevadi, absolvuje aj tak vsetky procedury, takže ja v tom osbne až taky problem nevidim...až an to, že nebudem schvalena ako doprovod....ked mi teda tych 2 starsich schvalia

pitik
5. apr 2012

@cairka treba sa asi spytat priamo v Smokovci, oni su nemocnica, ak teda myslis Srobarov ustav a tam mozno platia ine pravidla pre tieto mensie deticky, kedze je to vlastne diagnosticky pobyt

lili777
5. apr 2012

@maznacik007 bože môj, hrozné. Až mám zimomravky. Ale si to presne pamätám, že sa to muselo zaplatiť dopredu štyri dni bez ohľadu na to, koľko tam budeš, vraj potom vrátia. A platilo sa to v nemocnici, tiež tam muž lietal ako handra! Ale toto je neskutočné, čo píšeš. Noc, malé dieťa choré a oni tam riešia platbu vopred. Ja som vôbec nechápala, prečo si tam človek musel povinne platiť tú "stravu". rožok na raňajky starý a radšej aj nepíšem, čo tam dávali jesť. Moji mali rotavírus, dcérka bola malá, syn mal vtedy 2,5 roka, ale skoro mi ho tam tiež doniesli. Nakoniec to s ním muž zvládol našťastie doma, ináč by ma porazilo. Ale bola som zarazená z toho systému, že nad tri roky už fakt komplet aj ubytovanie. Pritom nech nikto nechce vidieť tie "izby"

mima595
5. apr 2012

@cairka - no v oktobri by si už mohla ist aj s mladsou

mima595
5. apr 2012

@pitik - a ty mas kedy termin?? myslim Lucivnu 😀 😀

pitik
5. apr 2012

@mima595 ja ma rezervaciu na september, leto bolo beznadejne plne, neskor som nechcela, kvoli dcerinej skole, volala som tam niekedy v decembri, uz mame aj navrh schvaleny. Chceme ist do Javora, my sme tam boli v 2009 a 2010, predtym 2 roky v Dolnom Smokovci. Tiez vlastne spolieham, ze ubytko budeme mat, dokonca pre maleho mi aj postielku vedia zabezpecit, keby nie, mame aj prenosn, prip. by so mnou spak na gauci a stravu mu dopaltim. na procedury ho budem brat.

cairka
5. apr 2012

@maznacik007 , veve má v sobotu 6.... jedine to nejako uhrať cez toho psychológa a depriváciu 😕 dík za tip

pitik
5. apr 2012

@mima595 nestras s inym terminom 😀 . aj tohto najmladsieho som musela predychavat 😀 😀

cairka
5. apr 2012

@mima595 , hej, to hej, len tam to vychádzalo zas o 5 či koľko eur na deň viac... preto som chcela stihnúť do 3 rokov...ale tak nevadí, nejako to poriešime, len ma to šoklo 😅 keď tak pôjdeme len na pár dní...

maca_p
5. apr 2012

@kaciatko1909 prid do travnice, tam ako doprovod dietata do 3 rokov platis iba 100 eur 😀
http://www.odlu.sk/

mima595
5. apr 2012

@pitik - aj ja som predychavala, ale už v decembri...tak ma to už preslo....
postielka nie je problem, mna sa minule pytali upratovacky, ci chcem postielku, ci nie...musela by byt velka zhoda nahod, že by mali vsetky obsadene....

mima595
5. apr 2012

@cairka - ano, aj mna to vyjde o 5E viac, aj dokonca revizna dr. mi naznacovala, že si mam vybavit potvrdenie od psychologa...ale nestaci uviest, že dieta ma citovu vazbu...že treba aby sa liecilo...
tak som sa na to vybodla...ja nepoznam nikoho a mam nejakemu dr. davat 50E, aby mi dal papier...tak velmi neusetrim ☹ ☹
ja len dufam, že kupele schvalia a že bude este ako take pocasie 😎