Dráždivé bábätko, hypertonus a vojtovka

slnecnica777
14. jan 2019

Ahojte maminky. Ma niektora z vas skusenost s cvicenim vojtovky pri hypertonicko-hyperexcitacnom syndrome, t.j. drazdive, extremne uplakane babatko. Sme objednani cvicit koncom januara vojtovku kvoli hypertonusu na rucickach a lahkemu axialnemu hypotonusu, hlavicka mu trosku pada. Teraz ma 3,5 mesiaca. Neurologicka nam moc nedoporucuje vojtovku, vraj by maleho mohla este viac rozdrazdit, navrhuje skor bobatha koncept,ale ja som trvala na vojtovke kvoli hypotonii hlavicky, lebo starsi syn ju mal tiez a teraz ma skoliozu, tak nechcem nic zanedbat. Ma niekto skusenost ako reaguje drazdive babatko po vojtovke? Je viac podrazdene?

mogaa
19. jan 2019

@tatinka to pestovať vzpriamene som nemyslela tvárou v tvár, kludne ho maj aj od seba....ak má uplne slabú krčnú chrbticu tak by ti neudržal hlavičku pred sebou ale mal by ju opretú o teba....ono to vidíš či je hlavička pevná alebo plantá uo strany na stranu.....ak si ho opreš zadočkom o bok - pozerá do priestoru tiež má hlavičku v lufte a nie opretú(tiež pri tom svaly držia hlavičku vzpriamenú pevnú a nie je "skido"...alebo si pokladaj na seba ked ležíš, tvárou v tvár a rozprávaj mu bude to pozerať na tvár.....ale najúčinnejšie je klasicky ked je na brušku a drží ju dvihnutú aby pozeralo za hračkami

tatinka
19. jan 2019

@mogaa jaj chapem,to robim co pises,chrbtom ku mne a o svojE brucho s8 ho oprem a kuka okolo,zvedavy je na vsetko,aj na mna lahnut ho obcas dam aj ked to sa priznam ze robim len tak Mozno tri 4 krat za tyzden,on sice ma hypotonus na iste casti ale na ruky a nohy je akcny az az a kopcuje dost🙂,teraz ma fazu kriku a ucenia sa vyskat, aj hlas sa mu zmenil,zosilnej riadne,ked si ho nevsimam plakat nezacne ale tak kricat akoby🙂 a vyska riadne,zuby ma uz 4 takze aj mrzuty je z toho ze mu idu,prehana ho z toho....ale je to Moja laska a ked sa na mna usmeje,niet nic krajsie na svete ako nas drobcek ❤️

mogaa
20. jan 2019

@tatinka do tej vane si ho skúšala dávať? držal hlavičku hore?

tatinka
20. jan 2019

Nemam vanu,len sprchac,do detskej vanicky sa uz vojde len s pokrcen.nozkami ked je klasicky na chrbatiku na podlozke,takze bruskom dolu aby bol aspom trocha rovno a nebol nuteny robit kolisku uz mi nevojde,skusim este tak ze mu nozicky trosku skrcim dolu ak sa mi tak bude dat aj ked asi to nepojde kedze steny vanicky su sikme...ale skuim ked ho budem vecer kupkat....

katikabar1
8. okt 2020

Ahoj slnecnica777. Ako si dopadla s tym všetkym? Tiez mam 3 mesačného dráždiveho synceka so zlým tonusom a teda posielaju nas na rehabilitáciu, tak nech viem cca do coho sa púšťame 😅
A teda my pojdeme do centra, kde cvicia obe metódy, tak to budú kombinovať podla potreby.