Dva spánky bábätka

beatrice1111
15. nov 2022

Ahojte
Moja mala ma o tyzden 9 mesiacov. Spáva doobeda 20 min, so mnou dokáže niekedy aj 2 hod. Poobede spi tiež 20 min a niekedy pred posledným spánkom takisto 20 min. Do 8 mesiaca spala krásne celu noc, teraz sa budi 2-3 krát ale len prilozim (kojim) a spi ďalej. Čo mi až tak nevadi lebo chapem že môžu ju trápiť zuby, rast, nové veci, separacia… čo sa vás chcem ale opytat. Babatko prejde samo na dva spanky alebo tomu mám nejako dopomôcť ja aby spala len 2krat denne a dlhšie? Večer chodi spať o 21:00.
Ďakujem 🙂

ivangeline
15. nov 2022

My sme v 9m presli ma 2 spanky. To vidis,ci dlhsie vydrzi bdiet,ci ho vies zabavit. 🙂 A ci sa mu nezhorsi noc z toho.

beatrice1111
autor
15. nov 2022

@ivangeline cez deň v pohode 3-4 hodiny bdie, na obedny spánok ide spať po 2 hodinovom bdeni.. tak skúsim ju nechať dlhšie hore
Bola by som radšej keby spi menej a dlhšie ako takto trhano po 15-20 min

andreatytler
15. nov 2022

@beatrice1111 Prechod z 3 spankov na 2 sa deje postupne ako dieta rastie, cas bdenia sa postupne predlzuje a tym padom uz do dna nevtesnas 3 spanky ale len 2.
Kludne ukladaj na kazdy spanok az po 3-4 hodinach bdenia ak nie je unavena. Neda sa ti predlzit ten druhy spanok na viac ako 20 minut? Asi budes musiet ukladat skor na vecerny spanok ak bude spat poobede len 20 minut, lebo tam budes mat prilis dlhy cas bdenia.
To caste budenie v noci moze byt hlavne koli vela novym podnetom ak zacala nedavno chodit alebo stvornozkovat.
My sme mali 2 spanky uz od 6 mesiaca. Vsetko si syn sam nastavil.
Budicek - 7:00
Prvy spanok o 9:30 - 11:30
Druhy spanok 14:30 - 16:00
Vecierka o 19:30

ivangeline
15. nov 2022

My zas 6 az pol 7 hore. 9 a neskor az pol 10. Potom pol 2 az 14. A vecer o pol 8. A spal hodinu a pol/2h na oba spanky.

hederamonstera
15. nov 2022

My sme presli na 2, ked nam uz blbo zacal vychadzat treti spanok (rozumej - isiel by spat na noc neskoro). Tak som zrusila 3.spanok (ma ho ojedinele, ked predosle dva su len pll hodinky, to by mi uz tolko do vecera nevydrzal). A tym sa mu posunul nocny spanok, cca z 9 hod na 7hod. Medzi 7-8 chodi spavat

beatrice1111
autor
15. nov 2022

@andreatytler ano to nočné budenie chapem
Behom mesiaca sa naučila stvornozkovat, stat, chodiť kolo nabytku takže to je Ok
Zajtra skúsim dať na obedny spánok až po 3-4 hodinách
Ďakujem všetkým

andreatytler
15. nov 2022

@beatrice1111 Presne aj u nas behom mesiaca sa z leziaceho babatka stalo pochodujuce torpedo a spanok isiel na vedlajsiu kolaj az dovtedy kem uplne nezvladol samostatnu chodzu a uz to nebolo pre neho take zaujimave a vzrusujuce.

beatrice1111
autor
16. nov 2022

No tak dnes sme sa zobudili o 9
Prvý spánok bol o 12 a trval 60 minut 😍 teraz je hore od 13 a dúfam že vydrzi do 17 🙏🏻😀