Dvojročný synček odmieta poobedný spánok

smajluska
11. jan 2022

Maminky prosim pomooooc 🙏 Moj syncek bude mat 2 roky a odmieta poobede spavat. Stoji v postielke a nechce si ani lahnut, niekedy aj place. Ja si myslim, ze je este dost maly na to, aby poobede nespaval. Predsa telo si potrebuje oddychnut, aby mohlo rast. Vase 2 rocne ratolesti poobede spinkavaju? Ako dlho?

ariannazara
11. jan 2022

Je to len obdobie. Stále dávať, skúšať a bude spat môj ma 2,5 a už mal také stavy páru dní že nespal a potom opäť normálne spi 😁

oliali
11. jan 2022

@smajluska o kolkej ho ukladas na poobedny? Ja som musela v tomto veku posunut cas…

lenka2710
11. jan 2022

@smajluska moja už nespavala od 2 rokov, každý deň sme si šli spolu ľahnúť a koľkokrát som zaspala ja a ona behala po byte! Ale ona bola od narodenia celkovo zlý spáč

elizabet173
11. jan 2022

@smajluska nedávaj ho do postieľky, ľahni si s ním, čítaj mu potichu rozprávku. Ak zaspí, zaspí, ak nie, nevadí, oddýchne si.

mamina0078
11. jan 2022

ja som toho názoru, že aspoň hodinový odpočinok má mať ale nie vyslovene spánok takže ten čas môžeš využiť napríklad na prečítanie rozprávky alebo pustenie bez videa alebo aj s ale to je menšia šanca, že zaspí (aspoň z mojich skúseností) a keď nezaspí aspoň si oddýchne

dzina007
11. jan 2022

moj nespaval od dvoch rokov vobec. naucili sme ho ze spat nemusi ale musi sa hrat ticho v postielke neskor celkovo v izbe. 4 roky sme takto dokazali fungovat ze stale ked sa naobedoval proste siel do izby zavrel sa a kludne sa hral

0silvia0
11. jan 2022

Obe moje deti nespavali poobede v tomto veku. Ostatne bolo napisane

cukricek4
11. jan 2022

a je uz dostatocne unaveny? ono moze sa cas spanku posunut aj takto vekom. uz vydrzi toho viacej a byt hore dlhsie ako pred rokom.

didi2102
11. jan 2022

@smajluska môj pred 2narodeninami prestal spávať cez deň 🙆 nič nepomohlo nespava do teraz,má.3
T

ecko80
11. jan 2022

@smajluska Dcera bude mat o 3 mesiace 2 roky a stane sa zatial raz, dvakrat do tyzdna, ze na obedny spanok nezaspi, je cula, vymysla, beha po posteli. Ked nevie zaspat, nenutim ju. Vecer ide o nieco skor potom. Mozno uz od 2 rokov spat cez den nebude. Ale pokial vidim na nej, ze jej denny spanok nechyba, nie je nervozna potom, neriesim.
Syn naopak bez problemov vzdy na obed zaspal a tak to bolo presne do 3 rokov.

simsalabim
11. jan 2022

@smajluska moj starsia cca v roku a pol prestala spavat uplne. Na oddychu som ale trvala - natocila som kuchynske minutky a ze ked zazvonia, oddych konci. Postupne som predlzovala z 5 minut na 30. Neplakala, nekricala, kludne si po case aj sadla ci lahla a bavila sa po svojom. Nezaspala nikdy. NIKDY. Az vecer.

zuzuliennka1
11. jan 2022

niektorym detom sa v tomto veku poobed. spanok zacne rusit a mohla by si sa aj na hlavu postavit, spat nebude 🤷🏼‍♀️
skuste si pripadne len polezat, oddychnut (toto u nas nemalo napr. ale ziadny efekt), alebo neviem, ako je to s kocikom u vas, prejst sa, ci nezaspi.
Chapem, ze ide asi skor tebe o trocha volna cez den, postupne sa ale skor nastav tak, ze to uz tak celkom nebude 🙂
ja som potom sa snazila skor syna cez den zabavit, unavit a vecer zaspaval lepsie a skor, nez s obednym spankom a viac mi vyhovovalo mat cely vecer volno, nez len hodinu poobede a vecer nie a nie zaspat

dadulamamula
11. jan 2022

@smajluska syn od 2 rokov poobede nespaval a dcéra stále spáva.. Nenutila by som ho, alebo skus si s ním ľahnúť aj ty

rebellefleur
11. jan 2022

@smajluska - obidvaja synovia mi od 1.5r cez deň nespali

lelab01
11. jan 2022

náš tiež nechcel od 2 rokov na obed spávať, nenútila som ho, ale zato chodil spať skôr okolo 18:00 a pekne spal do rána 6:00 - 7:00...Teraz riešim nespavosť u dcérky (čerstvá 2 ročáčka). S ňou je to katastrofa. Keď nechce spať na obed, ide skôr spať, ale potom sa v noci vyspinkaná zobudí a je hore aj 3 hodiny. Ráno vstáva okolo 6:00 akoby nič. A keď na obed spí (stačí jej 1 hod.) tak potom je plná energie aj do 23:00. Dúfam,že sa to časom upraví, som z nej zničená

lasoli
11. jan 2022

no tak ho skus nejako uspat,nie dat do postielky a hotovo.

tomasko27
11. jan 2022

@lelab01 Ahoj to ako keby ste o nás písala,,to isté som mala doma.Ked spali cez deň a prišla polnoc vyspatý a 3 hod sme sa hrali.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkadenisa
14. jan 2022

@smajluska moja staršia (teraz už 7 ročná) v tom veku už nespala poobede. ráno dlhšie potiahla a spánok jej nechýbal.