Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dvojtýždňové bábätko nevie zaspať

drobec_l
26. máj 2014

Ahojte zeny od raba od 9.sme hore mame pomalicky dva tyzdne dneska som uz zufala drobec povacsine vzdy zabuva na prse ked papa no dneska nie a nie zaspat a uz ked zaspi tak sa strhne strasne a zobudi sa . Skusala som ho dojcit aj po leziacky nezabralo ani touz neviem co snim . Ocka ma uz cervene od unavy . Neviete nieco piradit dakujem

dzudka
26. máj 2014

@drobec_l ahoj mam tri deti a pri tretom som vela nosila v nosici teda satke krasne spinkal ked bol kus vacsi tak na brusko do postielky alebo v kociku spal hlavne klud babo citi stres :'(
Treba si najst co mu je prijemne mozno na to brusko potapkat po ritke poskrabkat chrbatik alebo kocikovat hlavne v teple nesmie byt naobliekane aj to robi nepokoj nespavost ....
Neviem co poradit skusat co mu zapasuje 😉
Drzim palce

nicolle21
26. máj 2014

@drobec_l ono je to normalne, potrebuje ta citit, mozno potrebuje pohupovat, najlepsie by bolo vytvorit mu podmienky ako mal v brusku - cize blizko pri mamicke, najlepsie v satke, hojdat ho, nieco pri noseni robit.. ine ti tazko poradit, u nas to bolo tiez na gulku a nosic vsetko vyriesil, najprv sa naucil zaspavat cez den len v nosici, postupne som si s nim skusila lahnut a nechat ho spat na sebe (dodnes sa tak uspavame, behom 5min je tuhy) a teraz spi aj v kociku, aj v nosici, kdekolvek treba 🙂

drobec_l
autor
26. máj 2014

@dzudka tapkanie po chrbatiku ani po ritke nezabera ani kocikovanie no neviem co by som vyskusala este neviem co mu dneska je :-\

brumka
26. máj 2014

@drobec_l 2t je este velmi malynke na rezim ale odporucam satku, prva mi nespava den/noc max 4h v noci a cezz den 3h. ale ona e vseobecne take zive diéta, druhu uspavam v satke jedna radost, zaspi v satke sup do postielky

dzudka
26. máj 2014

@drobec_l
@drobec_l pisem ze 3 dieta bolo nosene v satke a najlepsie spalo aj najkludnejsie drzim palce 😉 inak babenko mozno si ho neskoro skusala dat spinkat presvihla cas a uz je po spani :-/ take malicke potrebuje aj kazdu pol hodku spat
Musis ho len odsledovat priznaky unavy a v predstihu spinkat aby sa viac menej vedelo same ukludnit ulozit ty mu dopomozes

kasubova
26. máj 2014

Moj syn ma 6 tyzdnov, a je to tiez katastrofa so spanim, cely den je ponaly hore, a furt sa pajedi :(

drobec_l
autor
26. máj 2014

@kasubova moj nezaspi inak ako ked je prisaty na prse inak neni sanca ani v kociku ani nijsk ssi vazne budem musiet vyskusat satku co baby pisu . Dneska nespal maly absolutne len co si podriemkaval a ked uz uz zaspal strasne sa trha zo sna neviem preco a automaticky je hore . Dneska som uz hotova z toho neviem co s nim

mabella
26. máj 2014

Cca od mesiaca do troch mesiacov je to spanok takyto. Super pomoze satka, ale aj 5-minutove pauzy. Ked sa babo zobudi, ist k nemu az po piatich minutach. Velakrat sa stane, ze zaspi opät. Tiez moze ist o nieco, co ho trapi. Uska, oblicky, treba sa ist dat skontrolovat, ak neustale place.

kasubova
26. máj 2014

Presne takyto je aj moj maly, trha sa mi a zacne plackat. Neviem cim to je... a to moj place, furt musim byt pri nom, nic pri nom si nespravim

monacanka
26. máj 2014

ahoj ja som pri 1 dcere mala vybracne kresielko aj to je celkom dobra vec ked zaspala poriadne som ju preniesla do postielky a spala az do rana a pri druhej dcere ma 5 mesiacov staci jej dat len cumlik a sama zaspi.... musis skusat vsetky moznosti ,ktore mu najviac vyhovuju a na nieco urcite prides

kaja40
26. máj 2014

Inac chlapci dost casto trpia bolestami bruska a naduvanim,staci ked sa nahlcu vzduchu pri kojeni. Vtedy pomoze ked sa brusko naolejuje olejcekom a v smere hodinovych ruciciek jemne masiruje aby sa uvolnil nahromadeny vzduch v brusku. Alebo mu pomoct rektalnou trubickou do zadocka. A moj synator musel byt mesiac v perinke aby sa mi nestrhaval v spanku. Lepsie sa vtedy citil aj rucicky tam musel mat schovane 🙂

vilkaamalka
26. máj 2014

@drobec_l ahojte dievcata, ja mam tak isto dvojtyzdnove babatko domka a ja pouzivam satku (v nosici to este nie je ono), kde si ho naviazem do kolisky a chvilku ho pohojdam a malinky zaspinka. Vie si tam schrupnut aj viac ako hodinku, len je to teraz v lete take spotene 🙂 bo je teplo, satka je teplejsia a malicky ked je na mne pricucnuty tak sa tiez co to spoti. ale ak si das tielko alebo len podprdku po dome tak ti bude hej 🙂 . ty si porobis co budes moct a babatko si schrupne. Mam aj kresielko hojdacie, zial tam mi este nezaspinkal, len cusi a kuka naokolo. Tak isto sa mi osvedcilo pri nom aj spinkanie na brusku, hoci som sa toho bala. Teraz ho ulozim na brusko, dam mu cumlik ked sa pajedi a zachvilku je klud a bud zaspinka, alebo sa ukludni a kuka, ale aj tak nakoniec zaspinka. Ja nekojim, takze ja cici nemozem vyuzit vobec 😒 , preto sa snazim si odkukat co mu robi dobre a co nie. Tak isto je fajn v kociku na balkone, ho obleciem ako na vonok, popripade ulozim na brusko a sup ho tam. Takto si vie tak isto celkom dobre pospat. No a potom samozrejme prechadzky pomale a tak podobne. Tak isto som si vsimla, ze mu robi dobre, ked mu hladime hlavicku, popripade drzime za rucku ked ho ulozime spinkat (ci uz na poobedny spanok, alebo na vecerny). Mne sa malinky tak isto z nicoho nic poriadne strhne a otvori ocka, ale hned ho pohladim a pomalinky zase ocka zatvori. No a ako pisu dievcata, ked tvrdo zaspinka, tak ho prenesieme do postielky a spinka do rana. Mrzi ma, ze sa takto trapite, lebo viem presne co musis teraz prezivat, ale verim, ze sa malinky nakoniec ukludni a poriadne si pospinka a ty si odpocinies tak isto.
Silno drzim palceky. 🙂

bimba01
26. máj 2014

@drobec_l ahoj, pises, ze sa strhava zo sna a to ho zobudi. neskusala si zabalit ho do perinky alebo ulitky? kedze je take teplo, tak len v plienke, neobleceneho, nech mu nie je zas teplo. mozno sa budi na vlastne ruky, aj moja mala to robila, ale uz z toho vyrastla.

drobec_l
autor
26. máj 2014

@bimba01 to už napadlo aj mna že sa budí vlastnými ručkami lebo s nimi stale šibrinkuje a vymýšla , len ked mu ich zabalím moc sa mu to nepáči 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli