Hádzanie kamienkov na šmýkľavku

egyptanka
7. júl 2014

Ahojte maminy, možno pre niekoho zvláštna téma, ale potrebujem poznať názor ostatných. Moja mladšia dcérka rada hádže kamienky na šmykľavku. Ja osobne na tom nevidím nič zlé (aj staršia to rada robila). Beriem to tak, že deti sú fascinované v určitom veku tým zvukom. Ale dnes na ihrisku na mňa jedna mamička zazerala, keď som to dcérke dovolila (pokaždé som samozrejme kamienky dala zo šmykľavky dole), lebo ona prikazovala svojím deťom, že sa to nesmie robiť. Tak som trocha zmätená, že čo je na tejto činnosti také zlé. Ďakujem a pekný deň.

adrika1704
14. aug 2014

riesim to tak, ze v zasade nechodim na taketo ihriska..obavam sa, ze v dnesnej dobe sa riesia pri detickach take veci, ze ak by som ich mala riesit aj ja, tak musim rano vstavat s poldecakom aby som to zvladla.. deti su deti..a tie sa navymyslaju.. hadzanie kamienkov u mna problem nieje

siska53
14. aug 2014

@bambina78 dnes som si pozrela smyklavky z rovnakeho materialu na ibrisku,kde su kamienky a ta smyklavka je aj starsia,teda cele to ihrisko je starsie,nez to,na ktorom ziadne kamienky nie su...az taky rozdiel medzi nimi nebol..doskrabane boli obe,akurat,ze ta starsia smyklavka bola o nieco viac..tak nechapem...na tej mladsej nie su kamienky,je tam trava,deti tam ziadne kamienky nehadzali a aj tak je doskriabana...hm..
Hadzanie kamienkov bavi tak deti do 2,5r...mojho syna to u davno nebavi..dokonca minule sfukol malu,ked zacala hadzat kamienky v kaviarni..my sme ju hned zhaltovali,on s atiez do nej pustil a pozbieral to...mala sa ocitla v kociku a vysvetlenim,preco...ja to stale beriem ako ucenie sa pravidlam,co si kde mozes dovokit a akou silou. Kamienky kladieme jemne,ziadne surove hadzanie,o tom som tu uz kdesi pisala..
Velke deti tak nad 3r.som.kamienky hadzat na smyklavku nevidela...vzdylen takych stuplov...

Rovnako ich ucim aj s loptou,kde sa snou mozu,kde nemozu hrat..ako s a snou mozu hrat doma-gulame,nehadzeme,inak lopta ide prec...

siska53
29. aug 2014

Presli sme viac ihrisk,ktore mame v okoli,kde aj chodievame a dokladnejsie som sa zamerala na stav smyklaviek. Ziaden rozdiel medzi tymi,kde su kamienky a kde nie su. Dokonca pri novostavbe je ihrisko bez kamienkov a piesku. Ta plastova smyklavka je znicena minimalne rovnako,ak aj nie viac,nez ostatne smyklavky,kde kamienky su. Tym si to tu takto sukromne uzatvaram.

sumattra
25. sep 2014

Haha skvela odreagovacia tema, niektore maminy tak ako sme odlisni su upate a jednoducho inak vychovavane, v jednej veci rozmyslaju pokrokovo a v druhej pribrzdene. Tak ako kazdy z nas mame vsetci svoje limity. U nas sa kamienky hadzu, sam si ich zosmyka alebo si ich vynesie hore na smykalu a s nimi sa spusti. Ak ide ine dieta spolu mu smykalu ocistime a pravdaze vtedy nehadzeme. To ze sa smykal opotrebuje? Ved je platena aj z mojich penazi ... Toto nieje zlo! Ale to ked tam pridu teenageri a spinia vsetko, droguju ci piju je odsudenia a vychovy hodne ...

janka987
16. mar 2019

@egyptanka ani mne sa to nepaci, zakazovala som to aj synovi...treba zobrat kybliky a lopatky a strk moze cinkat aj do kyblika.