Hry a aktivity pre 13 mesačné dieťa

emajbova
12. okt 2012

Ahojte, chcela by som poprosit o rady, ako sa v skaredom pocasi prebavite s vasimi cca 13 a viac mesacnnymi detmi? Moj syn nevzdrzi dlho pri ziadnej aktivite (ale to chapem, ved ma len 13mes.), pokial bolo pekne pocasie, travili sme vacsinu casu vonku, len zacinam mat teraz obavu ako sa dni kratia a ide zima...mame doma na radiatore magnetky, ktore preklada, kopec hraciek, (vkladacky, zvukove a vselijake)..najviac ho ale bavi vytahovat so suflikov to co nema a roznasat to po celom byte (vsetky sufliky sa nam zaistit nedaju), pri knizke vydrzi 2 minuty, vymenuje vsetky zvieratka a je docitane. Ked mu citam ja, to ho nezaujima. Ked som mu vyclenila veci s ktorymi sa moze hrat ( jeho metlicku a zmetacik, prazdne flase od mlieka a sirupov napriklad, atd..) moje dieta vobec nie je hlupe a chce nosit po byte tu metlicku ktoru mam ja a hrat sa s flasou oleja atd.. proste s tym s cim sa nema a vzdy to konci placom) Hladam napady na zmysluplnejsie aktivity na jeho rozvoj.. maminky dajte nejake typy prosim!!
(ale podotykam ma len 13 mesiacov, takze take tie jesenne aktivity ako skladanie gastanov, malovanie listia atd, na to je este maly, to ho vobec nezaujme - na gastan povie ham, strci ho do ust, vytiahne ho, ja si ho vypytam, on mi ho da, uz mu ho nevratim aby sa nezadusil, on zacne plakat, hodi sa o zem a je po zabave..🙂

zigzag
12. okt 2012

@emajbova my chodievame vonku za kazdeho pocasia, neexistuje zle pocasie ba zle oblecene dieta 😀, ked faktprsalo, zobrala som ho do maxu na vlacik, a tak, stale sa nieco da vymysliet, moj ma uz 16 mesicav, a rovnyko nevydrzi pri niakej aktivite dlho, najradsej ma upratovanie, upratujeme a robime vsetko spolu a mu vysvetlujem co robim a preco,,, ma rad reporela, dreveneho saska na palicke, a vsettky hrnce v kuchyni a vozenie na vytahu :D nenudime sa nikdy.... 😉

emajbova
autor
12. okt 2012

@zigzag my tiez chodime von, len teraz uz musime domov skor..chodievali sme domov aj okolo 7mej, ale to sa uz teraz neda...my sa tiez dajak zabavime, ale stale je to o tom istom, hladam nejake dalsie podnety, inspiracie..tiez vsetko vysvetlujem, je sikovny, uz aj vela rozprava, ale napriklad na vlaciku nevydrzi sediet..ale s tatom v aute na parkovisku za volantom aj hodinu🙂

zigzag
12. okt 2012

@emajbova my chodievam poobede, a tak do cca 4-5tej, o 6 vecera a o 7 uz spi, MOj maly nebol nikdy spac, takze sme si uzili svoje tiez, ale stale sa nieco naslo cim sme ho zabavili, aj ked neporiadku bolo okolo toho vela,,,, taraz mi haja, cca do obeda, obed a ide sa na vander,,,, ale pamatam na sasy,ked pospal 20min a bolo po spani, tahal do vecera....

cerez
12. okt 2012

Keď v zimnom období sa skoro stmievalo, ešte s dcérkou keď mala vyše roka sme zhasli v izbe a baterkou sme svietili a hľadali jednotlivé predmety v izbe. Keď som povedala kde je žiža t.j. lampa a svietiaca baterka ju našla, povedala som aha "tu je". A tak postupne sme hľadali jej bábiku, okno, to čo poznala.
Alebo hľadanie najobľúbenejšej hračky. Dať ju na dlhý špagát a ukryť niekde v izbe aj vo vedľajšej miestnosti. Zoberie sa koniec špagáta a ide sa po stope. Kde špagát konči tam je hračka.
Zobrať otváraciu škatuľu od vajíčok o odrezať trošku ich vršok a do dierok dať veľké štipce. Dieťa ich vyberá a zase vkladá.

Snáď som pomohla. Ja sama mám doma skoro 13 mesačného chlapca, tak sa chystám oprášiť hry, ktoré som tak hrávala s dcérou.

sante81
12. okt 2012

kupit ten maly stan, rozlozit do rohu izby. v tom sa syn prehral aj hodiny, ked ešte nevedel chodit. cítali sme letáky, čo kupime v obchode, učil sa ukazovat kde je káva, chlieb mlieko, knizky, zozen si cd - spievankovo. ked uz bola vázna kríza, tak som kočíkovala po celom byte. syn sedel a ja som chodila z izby do izby aj 2 hod. kocky, stavebnica lego. lopty, a dobrá kupa bola odrázadlo, ked som varila, tak misky a varechu aj jemu do ruky.dieta treba zapájat do všetkého, aj pri vysávani som mala asistenta

emajbova
autor
12. okt 2012

@sante81
@cerez dievcata dakujem, vyskusame. ten stan som aj ja chcela kupit, len my mame len 2 izbovy byt, tak stale premyslam kam ho dam...ale nieco sa vymysli...spievankovo ho bavi len ta uvodna znelka ked je na vyber aku cast DVD zvolit..takze to mavame pustene kym ma z toho hlava neboli🙂 ale skusam pustat aj ostatne, niekedy ho to na chvilocku zaujme. Kocar moc nie u nas..nechce v nom byt od svojich 4och mesiacov co sa zacal plazit. Tie letaky su super napad..stipceky vkladame tiez, ale zatial len do krabicky, vyskusam teda tu vajickovu prepravku..aj ta baterka je super, vyskusam..DAKUJEEM🙂

cerez
12. okt 2012

Ten stan sa môže riešiť aj po domácky. Záleží ako máš rozložený nábytok. Trebárs na vrch postieľky upevniť plachtu a druhú časť upevníš inde, urobíš len takú striešku. Je pravda, že deti sa radi schovávajú, super nápad. Ak ma niečo ešte napadne, napíšem.

kamilkka
20. nov 2013

super téma, len škoda, že tu tak málo toho odznelo... moj syn má 14 mesiacov a všetok čas by najradšej trávil vonku, dokiaľ bolo počasie chodili sme von 2 krát denne, teraz sa už nedá, zimné večery sú strašne dlhé a ja už naozaj neviem, čo s ním mám doma robiť 😒 potom sa cítim ako neschopná... rozprávku vydrží pozerať 5 minut, knižku čítať 3 minuty, najviac ho baví behať z izby do izby a hádzať sa pri tom o zem 😀

anetka1978
4. aug 2016

Moj syn ma 13 mesiacov, my byvame v dome so zahradou a velkou terasou, cely den je vonku. Este nechodi, tak stvornozkuje dnu a von, pozerame knizky - citam mu, ukazuje on a ja troj jazycne prekladam, alebo varime spolu - sedi na kuchynskej linke🙂 , vonku sa hra este s loptami, psom, balon som mu kupila na narodky v juli a odvtedy ho to bavi, ale nafukala som len na male, ze ked do neho zahryzne, nepraskne 🙂 s tym sa hra dlho potom, alebo lego sklada aj ked hocijako este, ale bavi ho to.. malu metlu ma tiez, pomaha zametat, drevene retiazky dava mackovi na krk, potom dole a tak dookola, alebo este do jednej misky dam hrasok a vysype a da do druhej misky a nemusim kazdu sekundu striehnut, ci to vlozi do ust...a na prechadzku ideme casto uz v trojkolke, to ma velmi rad, vidi vsetko naokolo a je to nieco nove, ine ako kocik a berieme aj psa, takze je to prijemne aj zabavné...Alebo ho dam casto aj do detskej drevenej postielky - mame ju aj v obyvacke, a tam si stoji a chodi okolo v nej a tak.. A kedze je leto, maly bazenik v zahrade ..Aleo pomaha ockovi v zahrade s naradiami ...Moj ma napriklad aj stan, ani raz do nej nevosiel, davame ju ale kazde rano na terasu von, paci sa mi tak 🙂)