Kde zoženiem kniu od Tracy Hogg - Každé dieťa sa vie naučiť spať?

sofinka1403
30. sep 2012

Ahojte maminy, počula som samé chváli na túto knihu, a chcem sa opýtať, či náhodou neviete, či sa dá zohnať SR vydanie?
Ja som všade našla iba anglické vydanie ☹ .
Ďakujem za akékoľvek rady, už som v koncoch, máme strašný problém s denným spánkom ☹ ....

trnka77
30. sep 2012

ahoj,ak chceš mám ju v počítači,viem ti ju poslať na email 😉

duratlicka
30. sep 2012

od Tracy Hogg? Tato kniha je od nemeckych alebo rakuskych pediatrov a mozes si ju stiahnut z netu. Mozno existuje este ina kniha s rovnakym nazvom, ale neviem.

evelin325
30. sep 2012

trnka77 prosím pošleš mi ju na mail evelin325bb@szm.sk. Ďakujem krásne

zuzana17
30. sep 2012

@trnka77 môžem aj ja poprosiť na mail? Ďakujem 😉 zuzana.a@post.sk

zuzanka74
30. sep 2012

trnka77 budeš tak dobručká a pošleš ju aj mne, ďakujem, zbalaziova@gmail.com

abbieka
10. okt 2012

trnka77mozem aj ja poprosit a poslat na mail jancichovad@gmail.sk

januska30
10. okt 2012

@trnka77 ahoj, mohla by si mi prosim tiez poslat - moj mail januska24@yahoo.com, dakujem

elfik0
10. okt 2012

trnka77 mozem aj ja poprosit velmi pekne 🙂 eeli462@gmail.com

martinna25
23. okt 2012

trnka77 možem aj ja velmi pekne poprosiť ,, dakujem
🙂 martinna25@azet.sk

something
23. okt 2012

a na co vam je tato kniha?
Tato kniha uci deti zaspavat a spat metodou vyplakania - argumenty uvedené v knihe skutočne znejú veľmi logicky, vždy ma však mrzí, že ľudia si nepreštudujú, čo táto metóda skutočne obnáša, ale naopak, stále viac rodičov sa na túto metódu "namotáva".... Najskôr dieťa očividne dáva najavo, že potrebuje prítomnosť rodiča. Plače, ale na jeho plač nikto neodpovedá, prípadne, aj ak niekto príde, neberie ho na ruky, nepomôže mu zvládnuť stresovú reakciu, ktorá je odpoveďou na túto situáciu. Výsledkom tejto stresovej reakcie je nepravidelné dýchanie a tep srdiečka a vysoká hladina stresového hormónu kortizolu, ktorý priamo znižuje imunitu bábätka. Čím dlhšie dieťa plače, tým vyššie hladiny kortizolu má. Po pár nociach dieťa svoj boj vzdá a naučí sa, že pomoc nepríde, preto, keď ho položia samé do postieľky, neprotestuje, neplače a po čase zaspí. Navonok sa zdá pokojné, vyzerá to, že metóda zabrala. Realita je však taká, že štúdie dokazujú, že aj v čase, keď už vonkajšie prejavy stresu (plač a protest) ustali, hladina kortizolu bola stále vysoká a dokonca ešte väčšmi stúpla. Dieťa je teda v skutočnosti dlhodobo opakovane vystavené prežívaniu úzkosti z odlúčenia a výsledkom môže byť mimoriadna citlivosť na stres. Táto metóda je teda „výhrou“ z krátkodobého hľadiska, ale dôsledky tohto nácviku samostatného spánku dieťa a jeho okolie ponesie celý svoj život. Knihu rozhodne neodporúčam, resp. neodporúčam sa podľa nej riadiť aj v reálnom živote.
😨

zuzka_julka
16. nov 2012

trnka 77 mozem ta velmi pekne poprosit aj ja za zaslanie, dakujem, pzuzana@pobox.sk

boka79
17. nov 2012

ahoj, baby ti uz napisali , kde tu knihu zozenies, preitaj si o tom v teme kazde dieta sa vie naucit spat, je tam toho vela pri a proti . je tu taka tema.

03042012
16. dec 2012

mohla by som poprosiť či by ste neposlali aj mne na mail?BadzikovaR@zoznam.sk dakujem 🙂

konwalinka22
23. dec 2012

ahojte, mohla by som vas aj ja poprosit o poslanie na mail majamisakova@zoznam.sk dakujem 🙂

dorota23
23. dec 2012

Ahojte maminy, tu knihu si precitajte, ale suhlasim s tym, co napisala mamina vyssie - v sucasnosti sa tato metoda velmi kritizuje, pretoze sa vobec nevie, aky to ma dopad na dieta a jeho psychiku, na jednej strane si teraz ulavite a na strane druhej moze mat vase dieta vazne psychicke problemy... Precitajte si napr., co o tom pise MUDr. Halamova v poradni na stranky dieta.sk - v poradni dojcenia. Niekde medzi otazkami je aj odpoved na tuto problematiku. http://www.dieta.sk/index.php?page=1&id=36

maxsavoy
23. dec 2012

ja ju mam v pdf

kare78
25. dec 2012

mozem vas poprosit aby ste mi to tiez poslali na email kandikreka@hotmail.com ? velmi pekne dakujeeeem :--)moze to byt aj pdf 🙂

gabika_romanko
5. jan 2013

Ahoj Trnka77, môžem aj ja ťa pekne poprosiť poslať knižku na mail: gabriela_zilkova@centrum.sk, ďakujem moc 🙂 .

beba.k
5. jan 2013

Môžem poprosiť zaslanie knihy e-mailom na bea.kulichova@gmail.com ? Dakujem pekne...

strihalka
5. jan 2013

Moje dcera plakala3dny, prvni den 17minut, druhy den 14minut a treti 7minut,....uz je to 3mesice co usina sama a púokud se v noci prebudi tak aj sama usne...je stale to iste usmave devce ktere je plne smichu a jiskre v ocich....chapem rozhorceni maminek na tuto knihu...ale nemyslim si ze tato kniha je necim zla...

sisaka
6. jan 2013

@something to vystihla, ani nie je co dodat, mne je uplne jedno ci to napisala byvala zdrav. sestra, pediater, psycholog, ci ini "odbornik" na deti, pocuvam svoj materinsky instinkt ktory "krici", cervena kontrolka blika, ze je to uplne nespravne a toto by som nikdy svojim detom nespravila. Chudence, jasne, ze su ticho : vzdali boj, pochopili, ze na ich volanie nikto neodpovie. ☹

oblacik00
16. jan 2013

Moj nazor je ze kazde dieta je ine a niektore vaýne len cvicia rodicov a vymyslaju avsak niektore deticky mozu brat tento nezaujem tazko ...treba si knizku precita a urobit vlastny nazor a rozhodnut sa podla svojho dietata ci to nesie velmi zle alebo nie

matul
16. jan 2013

@something chces povedat, ze dieta treba vzdy v okamihu placu hojdat, ci brat na ruky, atd? A co plac z trucu - ak ma vsetky potreby uspokojene (je najedene, prebalene, pohrali sa s nim, pomojkali) a proste je cas ist spat - aj vtedy bude dieta diktovat, ze este sa spat neide?

sikal
25. jan 2013

Ahojky trnka77. Mám 8 mes.synčeka a zaspáva len na rukách pri hudbe a v noci sa dosť často budí. Nekojím , pije umelé mliečko a papá tuhú stravu. Prosím pošleš mi knihu na mail : sika.l@centrum.sk.
Veľmi peknučko ti vopred ďakujem.

pumpkin77
25. jan 2013

Podla knih, ktore som od Tracy Hogg citala, metody nemeckych autorov velmi neuznava. Praveze upozornuje a uci, ako detom rozumiet a naucit sa ich rec, pomocou vnimania detskeho spravania, placu atd. Podla nej je najdolezitejsi pravidelny rezim, ktory dieta potrebuje a napomaha aj dobremu spanku. Neviem o prekladoch do slovenciny, v anglictine sa velmi vyhodne jej knizky daju kupit tu: www.thebookdepository.com

zuzanapp
25. jan 2013

da sa stiahnut na ulozto

forgackatka
5. apr 2013

ahojky mozem aj ja velmi pekne poprosit poslat na moj mail michaelforgac@zoznam.sk Dakujem ste zlata 🙂 🙂 🙂

cucuriedka
14. apr 2013

Tracy Hogg vobec neuci dieta zaspavat vyplakanim sa. Je to praveze naopak, super kniha. Mne syn prespi od 8 mesiacov celu noc, pekne aj sam v izbicke a doteraz nema problemy, a to len v daka Tracy Hogg Sleep Whisperer, a mame aj dalsie diely od nej, je to vazne super kniha. Len si to tu ocividne nejake mamicky pletu s tou metodou kontrolovaneho placu ci co (kde sa dieta necha plakat najskor minutu, potom dve atd).

kattka_xx
14. apr 2013

@trnka77 prosím mohli by ste mi to poslať na mail baratova.k@gmail.com ? Rada by som si knihu prečítala...potom usúdim, či odporúčania využijeme alebo nie...Tiež máme problém s uspávaním...ďakujem

evatko
16. apr 2013

Zeny, prv nez tu zavadzate nastudujte si , o com tato kniha je... ja som metodu pick up- put down pouzila pred siedmimi rokmi a nikdy to neolutujem. Metoda je presny opak od metody vyplakania, ktoru Tracy velmi kritizuje. Zachranila mi zivot- psychicky urcite. Momentalne idem vysvetlit metodu shush-pat kamaratke. Tracy som sledovala dva roky- je to fakt ze baby whisperer, skoda ze uz ie je medzi nami.
@dorota23
@something