Keď sa dieťa v noci budí. Čo na to?

katarinka308
25. okt 2007

chcem vás poprosiť o radu. Môj syn dominik bude mať rok a pol ešte ho kojim ale už len velmi malo v noci sa budí aj desať krát za noc a už si s nim neviem rady zobudí sa a znova zaspí. Vyskušala som aj sirup z homeopatík ale nezaberá poradte ☹

tanja61
29. dec 2008

no dneska v noci bol drobec hore o 02.00 a pil mlieko a prestahovala som ho do postele ale budil sa v noci viackrat na dudu takze asi som zariekla 😝 no nic pojde spolubyvajuci na dovolenku o tyzden a uz si dovolim ho nechat poplakat v noci 😒

petrastudent
4. jan 2009

Ahojky, my máme také podobný problém. Malý nikdy nespal dobře. do roka se budil 20-25 krát za noc, ale to jsem ještě kojila. Teď je to tak, že se budí desetkrát s tím, že mu musím dát mléko, jinak pláče a plače a to mu je už 19. měsíců. Já už to nezvládám už bych se potřeovala vyspat. Ale náš problém je i to, že spí s námi máme spojené tři postele. Prosím poraďte mi jek ho naučit spát. myslím si, že už dávno nepotřebuje v noci papat. Dříve mu stačila vodička, ale teď dokud mu nedám mléko tak pláče. Prosím pomozte, co by mohlo pomoci.

monikaaerik
4. jan 2009

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš Ahojte baby,
sem- tam vas pozriem, ale teraz potrebujem poradit, dufam,ze sem nakuknete aj tie,ktore odstavenie mate za sebou. Ak mozte prosim poradte.

Moja Emka ma 15 mesiacov, a razne som sa rozhodla v noci nekojit.doteraz to bolo caste, 3 a viac krat,niekedy aj kazdu hodinku.

Asi 2 tyzdne praktizujem to,ze vecer pred spanim Emke dam jedlo,dnes mala kasu,stale ma nieco syte,potom si ideme lahnut na moju postel v spalni,vypije mliecko u oboch didiniek, odgrg a dam ju do postielky,mam ju spojenu s mojou postelou,takze ju iba prelozim.Nastastie,uz zaspi ako tak aspon v noci sama,lebo predtym stale prechadzala na moju postel,to aj v noci,ked zistila,ze je v postielke,teraz uz fajn. Potom sa zobudi okolo polnoci,az 1 rano,to ju upokojim,niekedy ju vezmem na rucky,ale proste zaspi,bez kojenie,potom zvykne o hodinku az 1,5 hod. na to zase plakat, a tahat ma za vystrik,ale tiez sa nejako upokoji a zaspi, a potom to je zase okolo pol 3 az pol 4 rano. a to jej uz dam mliecko, lebo si myslim,ze je hladna,lenze potom sa zase budi kazdu 1,5 hodinu a tiez jej davam. Neviem co robit, najprv som myslella,ze ked jej dam o 3,bude spat bez papania aspon do 7,ale ona sa aj tak budi.
Tak baby poradte,mam to kojenie o 3 rano tiez vynechat? Alebo jej dat o 3 a potom tie ostatne do tej 7 rano nedat? Uz mi z toho sibe. Nechcem uplne odstavit,iba tie noci....urcite viete o com pisem,dakujem velmi pekne, budem cakat na odpoved

hankapr
5. jan 2009

Hezký večer holky, máme taky stejný problém. Naše maličká má 17měsíců a ještě stále v noci vstáváme. Někdy 2x a jindy i 10x. Už jsme ji dali do vlastního pokojíčku a nic... Chtěla jsem Vás poprosit, zda by mi některá z Vás nemohla poslat knihu "Kazde dieta sa vie naucit spat". Děkuji.

dadulik
5. jan 2009

hankapr, presne ako my, nasa bude mat 19 mesiacov, ma vlastnu izbu, aj velku postel, tiez sa niekedy zobudi 3x, inokedy 8x ☹ a metoda z uvedenej knizky bohuzial u nas nezabrala ☹

bramburka
5. jan 2009

holky stále nabízím knihu poslete mi do IP vaši emalilovou adresu.

Podle té knihy, kterou zbožnuju, páč je to neuvěřitelné, ale naše dítě, které vstávala před vánocema asi tak 20x za noc spí celou noc a naučila se to za 3 dny. Já myslela, jak to bude těžké, jak bude plakat, ale holky přísahám, že neplakala nikdy dýl než 3 minuty. POdle té knihy když dítě zapláče a Moni, myslim, ze je to tvuj pripad, ty k nemu jdes a uspokojis to, prosc place (napr. das mu dudlek, který ztratilo nebo napit mlička, nakojíš a td atd podle zlozvyku, tak si prostě pamatuje, že když zapláče, tak přijde máma a dá mu to co chce. Holky, děti nejsou hlooupé, to bych si taky poplakala třeba 20x za noc...pincip všeho je, že ano, dítě pláče, máma přijde, ale nedá mu to, co dítě chce, ale dá mu něco jiného - např. místo mléka vodu, nebo pohlazení, nebo já říkám pšt maminka je tady, neplač....tak se dítě uklidní, samo během chvíle bude plakat zase, počkáte 3 minuty (koukněte se na hodinyk, 3 minuty se zdají bez hodinek věčnost a leskteré maminky vstávají už po pul minutě a zkuste nechat dítě, aby se uspalo samo, pak tam jděte a zopakujte, krok č. 1. No pokud dítě znova zapláče, čekejte 5 minut... a postupně podle potřeby prodlužujte intervaly. Naše Xenushka to pochopila během 1. noci, že prostě mliko nedostane a usnula sama, než vodu, raději nic. Samo to druhou noc zuksila znovu ale uz jen 2-3x, treti noc to zkusila jednou, optom od te doby uz to nezkouší...

čas od času to zkusí... nepolevuju.

Nesmí dostat mliko v postýlce nikdy, ani při usínání. Pak se naučí, že se usíná bez mléka a v noci, když se vzbudí, neoptřebuje pro uspání mléko.

To samé u zlozvyku usínám pouze s maminkou - to je jasné, v noci se vzbudí a maminka tam není, proto pláče. Naučte jej usínat bez maminky, pak kdyz se v noci probudí, nebude uz maminku hledat. Dobré je nahradit máminu ruku hračkou... uložím mimi, reknu a ted místo maminky tu bude mončičák třeba... 😉

bramburka
5. jan 2009

Dadulik, zajimalo by me, jak uspavas, co delas kdyz vecer usne a v noci se vzbudí, nekde musi byt chyba, protoze si myslim, ze s e to kazde dítě umí naučit...

hankapr
5. jan 2009

Bramburka, poslala jsem Ti můj email. Děkuji za nabídku. Snad nám to pomůže. Já totiž nevím co male chybí. Večer i odpoledne usíná sama, takže moji přítomnost nevyžaduje. Jídlo ani pití taky nechce. Prostě jen pláče a když k ní já nebo manžel dojdeme, tak přestane. Někdy, tak 2x do měsíce prospí celou noc.

katarina82
5. jan 2009

Bram, zrovna dneska večer jsem tu knížku začala číst 😉 Jsem na ni přes ty Vánoce zapoměla úplně 😅

kvietocek7
5. jan 2009

bramburka, asi som prehliadla nazov knihy o ktorej je rec. Mohla by si mi pripadne poslat?Nasu malu uspi manzel a pekne zaspinka.Zvycajne ak nie su problemy zo zubkami tak pekne prespinka a ked tak sa zobudi 1-2x za noc.Problemom je, ze ked sa v noci zobudi tak place a hoci nezaspava pri kojeni, ine ju ani neutisi len to ze ju musim prilozit.Skusala som ju nechat si pomrcat,alebo trochu poplakat ale to neskoncilo najlepsie lebo sa rozplace skoro az do zajdenia .Tak skumam a rozmyslam co by bolo dobre-vhodne ako nahradit kojenie.pred spankom sme zacali davat kasu teda nieco co by ju dobre zasytilo. Viete mi poradit?

jandalinka
6. jan 2009

Mě se malá budí poslední měsíc častěji v noci.Předtím se probudila jednou,podala jsem jí dudel a bylo to,ale teď si sedne,mrčí,kňučí,nebo si stoupne a buď má zavřené oči nebo se ji prostě nechce spát....osvědčilo se mi dát jí na večer krupicovou kaši+čaj proti dobrému spánku a musím říct,že účinky vidím,ale asi jen do té doby než jí krupička nebude stačit.hm 😕 😒

kukona1
6. jan 2009

ja mám tiež problém s malou..má 2,5 roka a za posledné 3 mesiace príde za nami do spálne aj 3 krát za noc a nakoniec tam vždy nadránom aj zostane a bud ja alebo manžel musíme íst spat do detskej..inak sa nevyspíme..ale ked spí v spálni tak spí aj do deviatej a ak sa náhodou stane že spí celú noc vo svojej posteli tak vstáva už o šiestej ráno..už sme asi 5 krát prestavovali detskú izbu-teda hlavne postel na rozne miesta a skúšali sme kde by sa jej lepšie spalo...ale nič nepomáha...od roka a pol spáva sama..len má nejaké obdobie ,,nočných pochodov,, .
budem vdačná za každú radu ako ju ,,donútit,,spat celú noc vo svojej posteli..

mojebabo
7. jan 2009

Ahojte,

Tak ja mam zasa takyto problem. Misino /1 rok 7 mesiacov/sa rozhodol ze sa v noci zobudi a bude hore aj dve hodiny. No aby som to vysvetlila od asi 9 mesiacov spinkava krasne sam v postielke sam aj zaspinka. Nehovorim , ze sa neprebudil par krat, ale vzdy chytro zaspinkal naspat. A uz asi 2 mesiace v noci teda kazdu 2 alebo 3 noc vstava zacne plakat a je hore aj 2 hodiny. Potom zaspi. Ale priznam sa ze som to nevydrzala a 2 krat skoncil u nas v posteli. No minulu noc sa nam zasa podarilo zaspat vo svojej postielke a izbicke. Problem by ani nebol v tom ze je hore, ale niekedy velmi place a idem za nim aj kazde 3 minuty, inokedy zasa je sice hore ale zamrnci kazdu pol hodinku. No veru neviem ako skoncit s tymto nocnim prebudzanim. Moje male MIsiatko je potom samozrejme uz o 10 hodine unavene ako taky male stena hihi. Ale vacsinou sa este zahrame do tej dvanasteja potom ideme spinkat Spinka taku 1 az 2 hodinky ako kedy.Ak viete nejaky trik prezradte ..... dakujem

denka1
9. jan 2009

Ahojte ja sa tiez pripajam.Ja mam tiez podobny problem.Ale mne sa mala nebudi na jedlo,len sa proste budi pocas noci.Teda od pol noci asi.Zobudi sa, zacne mrncat a mrnci,mrnci a uz je to strasne,lebo tato noc bola hrozna.Vecer sa vzdy syto napapa,este niekedy aj mlieko vypije a poto v momente zaspi.Neuspavala som ju nikdy.Vdy som ju polozila na brusko a zaspala.Lenze pride pol noc a zacne sa budit.Ona mala teraz rok a idu jej zubky.Teraz jej idu dve stolicky naraz a stale si nahovaram,ze to ma z toho.Zubkov ma uz 10,takze to moze mat zo zubkov.Ale tuto noc zaspala,zobudila sa ,potom zase zaspala na 20 min ,a zase sa zobudila.Ma niekto podobny problem.Uz ma ide porazit,pretoze cez den musim fungovat pri dvoch detoch a poviem Vam ,ze je to makacka.Uz som aj priberat prestala od unavy.Dakujem pekne

lena27
14. jan 2009

tak jsem si přečetla knížku, ještě jednou moc děkuji. změnili jsme režim před spaním. a po týdnu máme velké úspěchy. už jsme 2x spali celou noc.
v knížce je hodně věcí, kterým jsem dala za pravdu. člověk si neuvědomí, že něco dělá špatně, když to dítěti vyhovuje a je tak zvyklé

lena27
14. jan 2009

hlavně už nedávám v noci mléko!!!!!

bramburka
15. jan 2009

Lena, to jsem moc ráda, my delame vse podle knihy, ale posledni 3 noci se zase budi, resp. spí a se zavrenymi oči leží a pláče, pomuze pohladit, okamzite ztichne a spi ale ted se mi tak budila co 15 minut, kdyz ji necham, place, prestane, place prestane sama, ale nas to samo budí a to teda nevim co to je, jakoby se ji neco zdalo. Tak nevim. Snad to samo prejde.

Ale jinak kniha je chytrá, prostě v ní není nic nelogického, akorat obcas ty americké kecičky, no ale to jsem přeskakovala 😀

power700
15. jan 2009

bramburka, u nás je to přesně tak, jak ty píšeš, kniha je skvělá, najely jsme na to, malá se na učila usínat sama ve své postýlce, taky spinkala celou noc, cca od 20.30h do 6, 6.30h, to je úžasný, ale ted se mi taky začakla v noci probouzet, jako tvoje malá, jestli se těm našin zlatíčkám něco zdá, nevím... 😒

adelin
15. jan 2009

Bramburko děkuju za knihu. Chtěla jsem se zeptat jestli to dodržujete s tím dudlem. Naše malá je na něm závislá, takže to by byl asi boj. Děkuju za odpověd

jitrulka
17. jan 2009

Holky... pro všechny... tady se dá ta kniha stáhnout... https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

r123
18. jan 2009

ahojka!spánek dětí je prokletý!my měly se synem neuvěřitelné!nespal jen řval fňukal krotil se od narození až do dvou let!pak měl chvíli klid,ale začalo to nanovo jen né v takové míře.malej bude mít už čtyři,ale stále se často v noci budí s pláčem nebo se převaluje a kňourá.takže jsme tohle dost studovaly pátraly po příčinách a zajímaly se o problematiku dětského spánku a věřte že důvodů může být nespočet!nyní mu dáváme na spaní vlažné mlíko z medem do flašky hodně před spaním větráme.snažíme se dodržovat režim a parvidelnost a večer ho krotit aby nedivočel a byl v klidu vše na radu několika lidí a trochu to pomáhá!náš důvod nespaní ,ale tkvěl v lehké hyperaktivitě.tudíž nám to bylo vysvětleno tak že náš syn je až moc aktivní co se učení a zvědavosti týče.všechno ho až moc zajímalo byl až moc jakoby rychlejší než jeho vrstevníci prostě chtěl přijímat spopustu a spoustu informací a věcí a zažívat spoustu dění přes den,ale jeho hlavinka si s tím neuměla poradit.a prot se mu to v noci všechno vracelo!ten nespočet věcí!je takový do teď.trochu jiný než děti ve školce-všechny děti sedí a malují ale on nechce on si raději bude hrát nebo chodit po třídě a všechno zkoumat!je i hodně tvrdohlavý takže někdy je to oprAvdu těžké!no a dcerka ta pokud jí neroste zub spí celounoc!myslím že někdy jsou to jen sny nebo horko či tak a někdy to tak prostě je že se dětem nechce,jak už tu někdo zmiňoval děti mají jiný spánkový režim než my takže skloubit naše a dětské spánky může být někdy oříšek!!přeju hodně trpělivosti!!!!!!!

bramburka
18. jan 2009

já nevím, jestli je to náhoda, ale když jí dám večer mlíko, normálně na gauči, tak v noci divně spí, kdžy jí dám jinou večeři, tak úplně v pohodě. Dnes to zkusím bez mlíka, uvidíme. Ale po knize se už budí tak 1x až 3x za noc, tak to jde.

Dudel jsem neodnaučovali ještě, ale má jich v posýlce asi 6 a vždy si nějakej umí najít.

zzuz
18. jan 2009

ahoj kocky 🙂

aj ja prispejem nasou troskou.. nas misko sa budil asi od piateho mesiaca kazdu hodinu v noci. stacilo pohladkat a otocit z chrbatika na brusko, al. opacne a zaspal relat. rychlo. ale o kvalitnom spanku teda nemohlo byt ani reci a ja som bola uz uplne vycerpana. nam tiez knizka pomohla. konkretne to, ze dietatko ma mat celu noc tie iste podmienky, ako pri zaspavani.. u nas nebolo vsetko veru rovnake. maly zaspaval pri svetielku, ktore sme potom vypli, ked sme isli spat. odkedy ho davame spat potme, tak spi. 🙂 dva-tri tyzdne spal zrazu celu noc. len niektoru nas zobudil tak raz - podla mna sa mu nieco zle snivalo. posledne noci nas budi 2-3 x, ale idu mu dalsie zubky, tak si myslim, ze preto. tak drzim palce, snad sa to aj Vam podari upravit. spanok je skratka zakladna potreba.. a ked nie je.. je aj trpezlivosti menej. drzte sa!

kasli
4. feb 2009

Ahojky,
u našeho kluka jsem ještě nikdy nezažila prospanou noc! Největší rekord je, když k němu vstávám, tak 2x za noc a pak můžu mluvit o prospané noci. Dokázala jsem odbourat večerní pití mlíčka i čaje a dokud nám nezačaly růst stoličky bylo spaní jakš takš v normě, ale po tom co nás zasáhl růst stoliček je spaní naprosto v háji! Už nevím co dělat. Malej se noc co noc po odbytí 23 hodiny budí co hodinu, ale ne pláčem ale vztekáním. Normálně má zavřené oči spí a vzteká se, mlátí sebou v postýlce a nic na něj nezabírá, utěšování, melodie z kolotoče, hlazení,nošení, naše postel, dudel, dokonce i vyhrožování, prostě nic vždy se uklidní tak na 10 minut a pak začne nanovo. Já jsem z toho hotová, mažel začal trpět nespavostí, prostě už nám docházejí nápady i síly. Budu vděčná za jakoukoli radu. Nebo alespoň nápad jak tohle přežít 😝 😉 ☹

len.petra
4. feb 2009

ahojte kocky..ja som krpatu kojila do roka a tiez sa budila kazdu chvilku.zaspavala mi na dide a ked som ju ulozila do postielky, tak spala,ale ked som si sla lahnut ja,tak bola hned hore a ani za svet zaspat znova vo svojom.tak som si ju vzala k sebe a v noci som bola dudel.ked sme uz nezvladali,skusali sme flasu,ale tu odmietala a tak som si odsala a dala to do flasky a to mi vypila.takto sme si zvykli na flasku a na treti den uz cez nu vypila aj nutrilon a teraz sa budi tak dva razy za noc. huraaa 😀

mkr
5. feb 2009

ahoj. tak my máme doma to samé, akorát, že mi každý říkal, že se malá budí kvůli kojení, že chce prso, tak jsem zkusila dát UM no a kupodivu budí se častěji, asi jí víc chutná 🙂 máte s tím někdo zkušenost?

yasmina
5. feb 2009

len.petra mkr ja nas maju 14 mesiacov a som rada ze nie som sama kto v noci krmi ked sa drobce zobudia...vsada pocujem ze deticky non stop spia a ze ked vecer dostanu mliecko tak jedia az rano...
a vidim ze v tom nie som sama...
kasli...ja to poznam...toto mam s Maximkom...presne toto robi...place...reve a nevnima zavrete ocka a v pravidelnych intervaloch...tak davam cumel...menim mu polohu...davam caj...mliecko...hladkam...a dookola celu noc

zuzik.3
5. feb 2009

kasli jako kdybych to psala já ☹ Teď to zkouším podle té knihy ,,Každé dieta sa vie naucit spat" tak uvidím jestli se něco změní......................

mkr
5. feb 2009

malé je rok pryč a budí se 3x za noc, před spaním jsem jí jen kojila, všichni říkali, že je hladová tak dostala ještě celou dávku kaše na noc no a bohužel nic, pak že je závislá na prsu, už se to nedalo, poslední dobou, měla i střevní chřipku takže chtěla jen kojit a v noci byla pořád na něm, tak jsme přešli na UM, no a zase nic, před spaním dostane kaši, do postýlky jí pokládám sflaškou UM a stejně se budí 3x a to dohromady s 1. flaškou dá za noc 600 ml, a co teď? ikdybych jí dala já nevím co tak se budit bude, známá říkala musíš jí nacpat, to jsem taky zkoušela akorát měla velké břicho a měla jsem výčitky, jak se jí bude špatně spát a stejně to nepomohlo. Prostě rada vydržet ať vstává i manžel my se teď střídáme

mkr
5. feb 2009

jestli máte podobnou zkušenost pomohlo něco?už nevím co dělám špatně malá usíná ve své postýlce při tmě a stejně