Kedy prejdu 30 minútové spánky?

misickaa4
31. mar 2020

Ahojte, prosim maminy, ktorych male deti mavali 30min spanky cez den-preslo to same alebo ste pre to museli nieco spravit? Spankove poradkyne radia odnaucit od dudla, ze to je jeden z dovodov?
Mate skusenosti?
Dakujem

deginko
31. mar 2020

@misickaa4 moja dcéra tiež také spánky mávala cca do 8 mesiacov,potom to prešlo samé...keď sa naučila spinkať v posteli...lebo dovtedy jej spánky nie iba v kočíku alebo v šatke.Raz som si povedala,že stačilo a proste naučila som ju spať v posteli a zrazu to šlo...aj dlhšie spala a tým pádom menej často za den, a dlhšie,takže ak sú problémom iba krátke spánky tak podľa mňa treba nejaký vynechať..trochu vydržať a potom sa jej predĺžia spánky...ale nejde to hneď na prvý sup..trvá pár dní kým prepne naiby režim

misickaa4
autor
31. mar 2020

@deginko a ako ste ju naucili spat v posteli? Moj tam vie spat, avsak len 30min. Ale aj inde. Nke je to vzdy, ako kedy

deginko
31. mar 2020

@misickaa4 no moja v posteli ani zaspat nevedela,žiaľ keď už nevedela po čase zaspať ani v koči ani v šatke ani na rukách,bola dom nútená ju nechať jeden raz plakať v posteli kým nezaspala...a ešte v ten istý deň už pri ďalšom spánku zaspala aj v posteli,ale musela som si vždy k nej ľahnúť kým nezaspinkala,no zaspala vždy veľmi rýchlo

evkakozickova
31. mar 2020

@misickaa4 môj mal tiež také spánky až potom keď prešiel na jeden spánok tak spí cca 2 hodinky.

nikaeli
31. mar 2020

moj drobec nikdy nemal cumel a mal 30minutove spanky cca od 7.mesiaca asi do roka a pol.. uz ma chytalo zufalstvo, ale potom sa to zmenilo samo a spinka cca hodinu a pol raz denne.. na porovnanie starsia dcera po tychto polhodinovych spankoch prestala spat cez den uplne.. mala nieco menej ako dva roky..

noemi155
31. mar 2020

Podľa mna to neovplyvnis ničím
Moja má skoro 5 mesiacov a od začiatku spáva 30minut
Sem tam v kočíku potiahne výnimočne dlhšie,ale to je ozaj rarita
A never tomu,že keď necháš dlhšie hore,že bude lepšie spat,podľa mojich skúsenosti vôbec to nepomaha a práveže sa ešte skôr vždy zobudila
Sama zaspať ani za otca,vždy zaspí len na prse alebo keď to nejde,tak kruto na rukách
Sama nezaspi ani keby je neviem ako unavená
Od včera som skúšala,že dam do postieľky a nech spi
No to vieeees ani náhodou
Revy na celu chalupu neskutočne ,tak som to aj vzdala
Dnes skúsim znova som zvedavá...

daniela1911
31. mar 2020

@misickaa4 ahoj, nečítala som ostatné komentáre a napíšem svoju skúsenosť. Mám pol ročnú dcéru.
Malá mi vždy v noci dobre spala, od malička sa prebudila 2x na papanie. V prebiehajúcom 4.mes sa začala v noci budiť oveľa častejšie (spala 3hod a potom bola hore každú hodinu) a jej denne spánky sa tiež zmenili. Trvalo to asi 3 týždne čo spala po 30min spanky cez deň a v noci mala toto časté budenie. Postupne sa to cez deň predlžovalo na 50min.
Momentálne vie spať 2x po 2,5 hod cez deň. A v noci opäť na 2-3 prebudenia.
Jedným časom spávala doobeda 30min poobede 3-3,5hod a potom ešte 30mim - toto sa mi zdalo najlepšie aj pre ňu v rámci celodenného režimu a fungovania.
Keď sa jej zlepšili denne spanky, začala sa budiť každý večer po zaspatí po 30min - vždy dopila mlieko z fľaše (odsavam materské) alebo chcela len cumel, netrebalo ju nanovo uspavať. Aj toto zmizlo mávnutím prútika.
Cumel má od narodenia a ja určite by som ju v takomto veku od neho neodnaučala. Potom by mala okusané, vycucané prsty, alebo by bola len na prsníku...
Tieto spánkové cykly súvisia s celkovým vývinom bábätiek a podľa mna treba len vydržať. Drobci sa menia skoro každý týždeň. Sama sa necham ešte prekvapiť 😊

nina37
31. mar 2020

myslim ze naucit sa to neda,je to aj vec drazdivej nervovej sustavy,deti z toho vyrastu,vacsinou je to aj ked deti prejdu na 1 denny spanok tak sa to upravi

amelie2017
31. mar 2020

Pre mna fraza spi ako babatko znamena, ze clovek nespi. Ona nemala 30 minutove, ale 20. V kociku ako tak spala, ale stacilo zastat na prechode a uz bola hore. Same sa to upravilo ked mala 10 mesiacov. Zacala spavat 2krat po hodine a pol. Od roku a pol uz len 1 spanok. Niekedy spi hodinu a pol, niekedy aj 4. Ja by som uz bola najradej, keby na obed nespavala, lebo chodi spavat neskoro v noci, ale mam takeho tusaka, ze ani to nepomoze. Tak si aspon pospim s nou na obed.

mirka969
1. apr 2020

Vsetko sa da ovplyvnit a aj spanok babatka...moj syn od 3 mesiacov spaval 30minut ale ja som to nenechala tak riesila som to vkuse denno denne a pricinou si zle spankove asociacie aj to ci zaspava na rukach atd...treba pogooglit. A troska sa s tym spankom potrapit nie je to jednoduche ale stoji to zato aby sa tvoje dieta poriadne vyspalo lebo za 30minut sa ani dospely clovek nevyspi...a nie cakat ze to prejde same

misickaa4
autor
1. apr 2020

@mirka969 a ake negativne spankove asociace malo Vase dieta? Cumel? Moje nezaspava na rukach. Zaspi sam, v postielke alebo kociku. Ale v postielke je o 30min hore. Nie vzdy. Citala som si o tom, ale neviem, co robim zle. Mozete poradit? Akp sa Vam to podarilo? Co ste odstranili? Dakujem

lubina
1. apr 2020

@misickaa4 obe deti takto spavali. Nedalo sa to zmenit, mali celkovo zle spanie. Ked presli na jeden spanok denne, tak spali dlhsie, ale tiez to nebolo ktovie co a so spankom cez den sme prestali ked mali obe cca 2 roky, inak sa nedalo. Spavali pekne v noci a aj dlho, cize ten denny spanok sme nakoniec vypustili lebo to bolo trapenie pre deti a aj pre mna...a su obe uz velke slecny a nic im nechyba....kazda maminka musi ist podla svojej intuicie.Drzim palce,

mirka969
1. apr 2020

@misickaa4 u nas bola zla spankova asociacia zaspavanie na rukach. Pokial vase dieta nezaspava na rukach tak moze byt problem aj cumlik. Vela o tom rozprava spankova poradkyna Zuzana Guzmicka, vraj cumlik.sposobuje kratke spanky a odporuca ho zrusit.

misickaa4
autor
1. apr 2020

@mirka969 ano, viem o tom. Len neviem, ci tomu verit...ked niekedy spi 1,5h a niekedy len 30min

bakita24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ziarifka
20. aug 2020

Deti aj dospelí majú spánkové cykly. Deti majú na začiatku krátke cykly (cca 30 min), postupne sa predlžujú. Niektoré deti nevedia prechádzať z jedného spánkového cyklu do druhého. Moja tiež spala 35 min a keď som si stihla ku nej ľahnúť do postele a dať prso, kus sa napila a spala ďalších 35 min. Takto potiahla aj 3h, ale potrebovala uspať. Postupne okolo 9-10m sa jej spací cyklus predĺžil na 1h a 5 min, ale tiež potrebovala, aby som ku nej bežala ju po hladine nakojiť a spala ďalej.