Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Koľko by v priemere malo spať 16 mesačné dieťatko?

lukihomamina
3. dec 2012

Ahojte, uvedomujem si, že potreba spánku je u každého dieťaťa veľmi individuálna ale napriek tomu, by som sa rada poradila, koľko asi potrebuje 16 mesačné dieťatko. Myslím aj denný aj nočný spánok. Dakujem za info.

reniko
3. dec 2012

ahoj, náš malý je tiež v tomto veku a spinkáme cez deň ešte na kvakrát, málokedy sa mi podarí, žeby mi spal len 1 x a dlhšie, lebo dosť skoro vstáva, takže cez deň spinká 1 x 2 hod. a potom ešte takú hodinku poobede, v noci spinká cca 8-9 hodín, samozrejme s prestávkami, lebo ho ešte dojčím...tak neviem, či som Ti pomohla...ahoj..

gabika99
3. dec 2012

ahoj, moja malá spinká od 8 mesiacov len jedenkrát. Vstávame ráno okolo pol 6 až 6 a ide spať hneď na obed okolo 12 a spí kedy ako, takú hodinku, hodinku a pol. Občas sa stane, že ťahá aj 2 hodiny, ale to je sviatok a chodím po špičkách. Večer ide spať okolo 8, pol 9. Je to dosť náročné, podľa mňa spí veľmi málo.

jankaferancova
3. dec 2012

@lukihomamina ahoj mamina,tak mas pravdu potreba spanku je u kazdeho individualna.moj maly ked mal 16 mes.tak spal uz len 1x denne,na obed 2,5 - 3 hod,niekedy sa stalo,ze aj trosicku menej,ale to len vynimocne.vecer chodi spinkat okolo 20:00 - 20:30 a spi do pol8-8 rana celu noc.od nejakeho 5 mes.sa v noci nedojcime,teraz ma 22mes.spanok je stale taky isty,ak si dobre pamatam,tak mne do 11 mes.spaval 2x denne,Na obed presne ako teraz a potom 2,5 hod.po zobudeni si dal este taku polhodinkovu siestu,tak potom som ho nedavala spat na tu polhodinu,len na obed a celkom v pohode to zvladol.ale tak kazde dietatko je ine.moj maly ked sa dobre nevyspal,tak bol straaaasne nerovozny,tak sa snazim a aj sa budem snazit este aspon do 3-4rokov,nech si predsa len na ten obed este pospi.Kedze je dost aktivny cez den,ten spanok treba 😉

lukihomamina
autor
3. dec 2012

@reniko ahoj, dakujem za reakciu....mne malý spáva, ked zrátam nočný a denný spánok, takmer toľko čo tvoj....len dosť často mám pocit, že by potreboval aj viacej a tak ma niekedy zastihnú obavy, že či je to ok

lukihomamina
autor
3. dec 2012

@gabika99 tak to ti verím, že je to náročné, lebo ako čítam, naozaj spinká dosť málo ....veľa energie prajem

leam
3. dec 2012

@lukihomamina ahoj moja malá spáva 1x za deň, cez obed cca. 2 hod. Ráno vstáva okolo 8-mej a večer ide spať okolo 9-tej. Cez noc sa budí asi každú hodinu a pol až 2. Ešte sa kojíme. Takže tiež žiadna sláva ☹

kaja73
3. dec 2012

u nas nocny spanok trva cca 8-9h a denny 1 a pol az 2h-takto fungujeme od 12m.
Teda spi za den len 9-11h ako kedy.
A to ani nehovorim, ze este stale ma noci /bude mat uz 3 roky/ ked je hore aj 2h. 😝

matozazzo
3. dec 2012

Ahoj, niekde som to uz pisala, nechcem sa opakovat.. Vypozorovane podla vlastnych deti + inych (z praxe - jasli, skolky), potreba deti je individualna... Ja davam spat, ked vidim, ze je unavena, ma 15m a spi mi teraz 3x denne. Vstavame okolo 7, prvy spanok o 9 - 11, druhy od 1 - 3 a ked je unavena, davam ju aj o 5-6. Potom ide spat po 19 hod, sama si vypita mliecko a spi od pol 8 - 8 do rana do 7. Okolo 5 rano sa budi na mlieko s krupicou (sedi a vravi mnam mnam 🙂 ) Doteraz spala len 2x - vstavala o 6-pol 7, prvy spanok od pol 9 - pol 11, druhy od 13-15 a vecer o pol 7 sup do postielky. Ked je unavena a nedam ju spat, je potom nervozna a horsie spi aj v noci. Skusenosti inych - davaju spat len raz denne a dieta spi sotva hodku a je mrzute, vece nechce ist spat - presli spat na dvojfazove spanie, dietatko (nie hned, po par dnoch) spi 2x denne aj hodinu a pol az dve, vecer o 19 - 19.30 do postielky a spi do rana do 6 -7... Vyskusaj 🙂 Plati pravidlo, cim skor das spat, tym dlhsie spi rano (aj ked nie hned), cim neskor, tym horsie spi a rano skoro vstava unavene... :(

vonicka
3. dec 2012

@matozazzo - ako davas deti spat? polozis do postielky a oni chapu, ze teraz maju spat?

lukihomamina
autor
3. dec 2012

@matozazzo velmi pekne dakujem za info....ja by som velmi chcela naučiť malého skôr chodiť spávať, pretože on nám chodí o 22.30 a to je vyčerpávajúce aj pre nás ale neviem ho skôr uspať nech skúšam čokolvek...

lukihomamina
autor
3. dec 2012

@vonicka no presne toto by som aj ja rada vedela....tiež neviem, ako dať malého spať...

ritusuk
3. dec 2012

nasi vstanu okolo osmej,o dvanastej maju prvy spanok-do druhej,o pol siestej maju druhy spanok-do siedmej,potom su hore do cca desiatej,dostavaju posl.mliecko a okolo pol11 ich ukladame.posuva sa to podla veku a rocn.obdobia.sprvoti sa mi zdalo,ze spia vela,ale same sa pytaju,ked nastane ich cas,zacnu si suchat oci a lihat si na zem.

cottoncandy
3. dec 2012

Ahoj, ja mám 17 m dcérku a tá spí cez deň od roka už iba 1x, zvyčajne hodinku a pol, maximálne dve hodiny, od tej 12,00...večer ale chodieva spať o 22,00, ráno vstáva okolo 8,00, ešte kojím, v noci sa budí na kojenie tak 5x...má fúru energie, veľakrát som sa pokúšala upraviť jej hlavne večerný spánok všetkými možnými spôsobmi, ale ona má v sebe nejaké vnútorné hodiny a riadi sa iba nimi, tak som sa s danou situáciou zmierila (jej otec bol v jej veku rovnaký nespavec ako ona) 🙂

lutia
3. dec 2012

@lukihomamina ahoj, my spavame raz denne a to od 1 hodky az viac...ako kedy je to rozne....ale tento jednorazovy spanok je len ked sa zobudi maly okolo 8hodiny rana....ked vstane skor tak mu spanok delim na dva krat lebo on dlho bdeli nevydrzi....po 3hodkach bdenia zacne byt castejsie mrzutejsi a tak mu davkujem spanok na dva krat co spi od 30min do hodky....ked to tak spocitam tak ci spi raz alebo na dva krat tak spi casovo rovnako...aj ked vynimky sa deju 🙂)

pikha
14. jan 2013

moja 18mesacna dcerka tiez tomu spanku vela neda.. vstava okolo 8.-8.30, cez obed da presne hodinu-kludne by sa podla nej dal nastavovat cas 😀 a vecer pred 21.30 nezalahne. Skusali sme vsetko mozne, nezabera nic. Mala je vesela a usmiata herecka a spanok jej proste nechyba 😅 😒 tak len tajne verim, ze casom sa to upravi same.

moncahe
20. jan 2013

ahojte dievčatá, môj drobec 13 mesačný spinka pod´la mňa až príliš vela a už sa začínam pohrávať s myšlienkou či je všetko v poriadku. Spinkať chodí cca o 20.00 po vypiťí mliečka prespí celú noc (sem tam sa zobudí ked mu idú zúbky, ale aj to mu dám cumlík a spinká dalej), zobudí sa cca 6,30 - 7,00 na mliečko a potom ide zase spinkať do 10,00. Za obedom cca o 13,00 - 13,30 ide zase spinkať a spinká do 16,00 - 16,30. Nemyslíte, že je to nejak vela. Drobec je spokojný, stále usmievavý a hlavne veˇlmi rozumný na svoj vek..... 🙂

zdenocka
28. jan 2013

Ahojte,
nas spinka podla mna ukazkovo 😅 . Spinkat chodi o 19:15, v noci sa zobudi raz, maximalne dvakrat na mliecko, a vstava o 8, no stavalo sa nam, ze sa zobudil aj o pol 10-stej 🙂 . Obedny spanok ma okolo 12-stej - 12:30, zalezi, kedy rano vstane, a spinka do 15-stej, niekedy menej, ale v priemer 2,5 hodinky. Ja sa snazim ho co najviac unavit, vsetky cinnosti robime spolu, cize na obed ho dam do postielky, dam cumlik, zasmievam mu a do 15 minut spinka, a vecer ako lahne, tak v momente spinka. Je velmi aktivny, unavi sa. No on je druhorodeny, s prvorodenym sme take dlhe ranne spanie nemali, mal obdobie, ze vstaval aj o 5:30 😝 .

brumka
28. jan 2013

ahoj mi sme od roka spavali 1,5-2h cez den 1x a vecer sme zaspali o 22h a neskor a do 6h rana bol uspech.

euka210
30. jan 2013

nas cez den od 1,5 do 2,5h (po odstaveni sa akosi predlzil) a noc 21-7, 7.30

drobcek63
9. feb 2013

@gabika99 aj moj syn spí presne tak ako váš a sa mi zdá že by mohol aj viac

bianca2
25. máj 2013

Ahojte,moja 16 mes. dcerka spi 1x cez den zhruba od 13 mes.spat chodi cca o dvamastej na obed a pospi 2-3 hod. Vecer chodi spat okolo osmej a vstavame vacsinou o pol siedmej,aj ked posledne dni okolo siestej.meni sa to priebezne.celkovo spolu vyspi okolo 13 hod./den a noc spolu.

ajlynka
24. júl 2013

Moncahé😀 je to ok aj mne tak haja vstvj o 7mej tak ide haju o 9tej a haja do 11tej tak sa naje mleko a naš obed a tak haja od 14tej do 16 30 je to ok a wecer zaspava o 21h a este neprespal celu noc a to ma 16mesiacov .budí sa raz kazdu hodku dakedy vydrzi aj 3

kjara27
3. sep 2015

Ahoj, moj malinky mal teraz 16mes. a stale spinka 2x do dna, spolu zhruba 3hodky a v noci prespi 9 az 9 a pol vkuse. Kazde dietatko je ine 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli