Koľko mliečka za deň vypije vaše dvojtýždňové bábo?

silvia1983
24. jan 2011

ahojte, my pijeme tak na etapy, mliecko si odsavam, tak mam prehlad, kolko asi vypije. na jeden krat to je aj 100ml, a za cca 3 hodiny dalsich 40ml.
neviem ci to je malo alebo vela. behom dna sa to meni niekedy menej niekedy viacej.
ako ste na tom vy? 🙂

ela2710
24. jan 2011

@silvia1983 ahojky, nasmu som na zaciatku tiez odsavala, teraz uz len dokrmujem, papa uplne pekne, nemusis sa bat 🙂 papa akurat, podla tabuliek by mal papat 90 ml do dvoch tyzdnov od dvoch tyzdnov moze az 120 ml...no ja sa tabulkami tiez dako neriadim, sice sa aspon trosku snazim, nas ma uz 3 a pol mesiaca, papa 180 ml kazde 3-4 hodinky, s tym, ze v noci spinka bud od siestej do tretej alebo od osmej do rana. A vtedy nepapa vobec.
Babo samo vie, kolko spapat chce, a ked bude chciet daj aj 150 ml...ja som davala viac, nas tiez niekedy stiahne aj 210 a to maju az polrocne deti, ale ked je hladny, tak mu dam, ked ma dost, zacne vypluvat alebo odhodi flsticku rukou. Takze sa vobec netrap, nech spapka kolko vladze..horsie by bolo, keb mu papat nechutilo 😉

pink_lady
24. jan 2011

Silvi, moj maly bol nejaky cas v inkubatore takze kolko spapal sa poctivozapisovalo...ked mal 6 dni nevypil ani 30, ked mal 8 dni tak vypil 90 na jeden krat, ked mal dva tyzdne bol schopny stiahnut na jeden krat 190...papal kazde 3 hodiny...je to naozaj individualne, pokial papa menej a prospieva, je to ok, pokial papa viac tiez nevadi ...bude trosku baculatejsi mozno ale to neskor vybeha 🙂

miskap
24. jan 2011

Nepíšeš, prečo odsávaš. Pri dojčení je jedna výhoda(je ich viac, ale táto sa Tvojej otázky týka), že nikdy nevieš, koľko dieťa vypije.Dieťa pije toĺko, koľko potrebuje a aj si trochu pocucká naprázdno, aby si uspokojilo svoje potreby. Preto je zbytočné sa zaťažovať mililitrami, daj mu len toľko, kolko chce. A neskúsiš radšej dojčiť? 😉