Malý bude bývať u au pair. Čo všetko mu prichystať?

pancake
30. apr 2009

chcela by som sa spytat nejakej opatrovatelky ze co vsetko potrebujem prichystat pre svojho syna, pretoze musim o dva tyzdne nastupit do prace a budem musiet vozit maleho k au pair.
take ako jedno mi je jasne. a prenosnu postielku,kocik.. ale dalej neviem. alebo este by ma zaujimalo co vsetko by som jej mala spomenut aby nezabudla. mam strach, pretoze maly je na mna zvyknuty a neviem ako to zvladneme ale nic ine nam neostava. neviete mi poradit na com si mam dat zalezat?
viem ze na vsetkom, ale napriklad aj bezpecnost maleho, kreativne hry...proste chcela by som vediet vsetko co by tak mala ona robit a co nie. dakujem

mywiel
1. máj 2009

Ahoj ja som robila aupair 4 roky vo Svajciarsku ked som mala 18 rokov, teraz mam 32 rokov. 😉 Okrem starostlivosti o deti som aj upratovala, nakupovala, varila, zehlila. S detmi som chodila pravidelne von mali 2 a 4 roky. Hlavne mat dieta stale na ociach, lebo aj za minutu su schopni vyhadzat celu skrinu so satami, pokreslit fixkami za dverami, vyhadzat hlinu z crepnikov.... 😀 Hlavne bacha na elekt. zasuvky mas ich zabezpecené? Tiez skrinky s cistiacimi prostriedkami ci liekmi, schody aby sa tam dieta nedostalo. Moja sa uz priplazi vsade a vsetko co je v jej vyske a dosahu chyta a otvara, takze mam zamky na suflikoch a brzdice na dverach nech si neprivrzne prsty. V kazdom pripade mat doma cislo co je na ociach ako Pohotovost, tvoje cislo atd. nech ta moze zastihnut lahko ak by a nemusi hladat. Zalezi aj na dievcati aké ma skusenosti a kolko ma rokov. Mladé dievca nie nemysli na vsetky nastrahy ako maminky, ale neboj to bude v pohode, ak je to dievca co uz strazilo.

evkacka
1. máj 2009

ahoj pancake aj ja som bola aupair, najdôležitejšie je aby ste si hned stanovili pravidlá, aby ste obe vedeli čo je jej práca a za čo ju budeš platiť 🙂
ja som miestami nevedela či sa mam citiť ako hosť alebo ako cudzí, nikto mi nič nepovedal a potom ma drbkali prečo to nie je urobené, takže hned na začiatku sa dohodnite, a samozrejme hlavne aby to bolo skúsené dievča 🙂 tak potom aj ona bude vedieť čo sa asi očakáva 🙂
možno by nebolo zle jej každy deň npísať listok, ako napr. prezlieť periny, žehliť...
ale radšej by som ju zamestnavala prácami menej aby sa mohla 100% venovať malému 🙂
pretože sa oboje na 100% nedá 😀
drž sa a neboj určite to zvládnete, držte sa

pancake
autor
1. máj 2009

prave ze ja idem vozit maleho k nej domov. ona uz strazi jedneho 3rocneho chlapca. viac mi to vyhovuje takto ako by som mala niekoho mat doma cele dni kym som ja v praci.
len sa bojim ci ona aj zvladne dve deti, ked ja sama mam co robit s jednym.
dokonca nechcem ani aby malemu varila, vsetko mu nachystam sama a ona iba prihreje.

myw. vdaka toto som napr.potrebovala: tie zastrcky, tel.cisla, atd
ako si to stihala aj nakupovat aj upratovat a starat sa pri tom aj o dieta? podla mna je to nemozne. ja som rada ze sa s malym pohram,nakrmim,prezleciem,prebalim,idem na prechadzku za ten cas, co muz je v praci. a upratujem a nakupujem az ked je on doma.

evka presne tak. nechcem od nej nic, len aby sa mi o maleho postarala.

mam strach aby mi ho neratila napriklad popaleneho alebo vypichnute oko. a aj ked bude mat nahodou modrinu, tak nech mi to radsej hned nahlasi aby som vedela ze preco.nech sa zbytocne nestrachujem.
ja jej verim, ved sa dva roky stara o toho jedneho chlapca, tak skusenosti ma viac ako ja. len ja sama by som nestihala dve deti, tak mam obavy ci to zvladne ona. ☹

mirka414
1. máj 2009

pancake ja som vo svajciarsku a doma sa staram presne systemom,ze maminky mi prinesu deti ku mne domov,momentalne mam skoro kazdy den jedno a niekedy aj dve deti plus moja malinka.pre mna je to super,lebo sa zahraju deti a ja vtedy nic ine nerobim,len sa snimy hrajem,praca pocka.pisem pravidelne maminkam smsky ci je vsetko v poriadku a podobne.momentalne cakam na jedneho chlapceka co bude u nas 3hodiny.tiez samozrejme tie zastrcky a mat oci na stopkach.ja sam samozrejme aj kurz a aj poistku,keby sa nieco stalo,ale nastastie doteraz boli vsetky maminky spokojne.a deticky tiez.ja mam doma dve cestovne postielky a aj sedacky a kociariky,tak ani maminky nemusia nic nosit.

mirka414
1. máj 2009

este doporucujem vziat oblubenu hracku dietata a ja este poviem maminkam nech si prinesu tasku s plienkami a vyzadujem vlastne flasky a cumliky aj ked mam aj ja rezervy,ale to nieje ono...asi ozivim co este doporucovali na kurze boli tam dost uzitocne rady,pojdem to prestudovat a napisem ti.

pancake
autor
1. máj 2009

vdaka mirka.
donesiem jej kasu, nech zarobi na ranajky, potom mlieko, cajik, biskvitky,presnidavky,jogurty, to vsetko jej nachystam, a poviem o kolkej co mu ma dat. samozrejme ze flase, kefu na umyvanie flias, latkove plienky na utierane ruka a pusy, jednorazove plienky,sudocrem, vlhcene utierky, prenosnu postielku,deku, oblubene hracky,oblecko na prezlecenie ked sa precura alebo zaspini,krem na tvar, opalovaci ked budu vonku aby ho natrela, no a uz mi dochadza fantazia. nechcem ani aby mi ho kupala. to si spravim doma sama. aspon zatial. mozno neskor...
ak vas nieco napadne, tak prosim este dopiste.dakujem

mywiel
1. máj 2009

pancake no stihala som ako 18 rocna isla som na nakup s detmi, ked som varila hrali sa v kuchyni ale bola to fuska niekedy, zehlila som ked spali cez obed a tak. Ja ked necham malu strazit par hodin tak im donesiem aj prefiltrovanu vodu z Britta a prevarenu, lebo nechcem aby jej caj robili z hocijakej vody. Problém bol raz bola som taka unavena, mali spali tak som si pustila telku, domaci prisiel necakane domov ma skontrolovat a na druhy den uz bola na skrinke kde mali tv dvierka so zamkou, takze oni si to predstavovali ze musim kmitat vkuse aj ked deti spia, to je fakt o drzku takze ak sa bude venovat malému, hrat sa s nim a chodit na prechadzky to uplne staci, radsej nech ho ma stale na ociach ako robit nieco iné a za ten cas sa dietatu nieco stane, lebo ak budu spolu aj s 3j rocnym dietatom ten ho moze buchnut hrackou po hlave, alebo zavrznut prsty do dveri, ci nanho stupit alebo si nanho sadnut (poznam 😀 😅 ) takze nech ho berie aj na wcko so sebou istota je istota, alebo nech ho da za ten cas do postielky kde sa mu nic nemoze stat. 😉

mywiel
1. máj 2009

Hlavne si obzri jej byt ci ma zabezpeceny nabytok, napr. my mame velku policku s cdckami a kazetami a ta nie je stabilna lahko sa kyvaca tak nie aby na nanho nieco takéto spadlo, aby nestiahol napr. na seba lampu lebo snura je v dosahu, alebo mala mi taha vzdy kable od reprakov home videa, ktoré su tiez na stojanoch, hlavne nech ho nenecha samého vo vyske, myslim na gauci, stole, prebalovacom stole ale radsej na zemi ak si musi odskocit co len zdvihnut telefon.

mywiel
1. máj 2009

No opalovaci krém to jednoznancne ale aj siltovku alebo klobucik ak budu vonku. 😉

pancake
autor
1. máj 2009

uf lenze je toho tolko co nesmiem zabudnut jej pripomenut, ze az....
ani tie privrete prsty ma nenapadli. az teraz.pritom automaticky davam doma teraz pozor a ani nenechavam pootvorene dvere. vzdy su zavrete. ale ona moze zabudnut. a ked nie ona, tak ten maly chlapec. a je nestastie na svete. boze uz chapem tie mamicky co sa boja dat deti strazit. ale bohuzial nemam na vyber. len sa musim na nu spolahnut.

pancake
autor
1. máj 2009

musim si to asi vsetko napisat. ak mate este nejake rady tak mi prosim napiste.dakujem vam velmi pekne. 🙂

pancake
autor
4. máj 2009

uz vas nic nenapada?