Malý jedovito plače. Ako mu vyhovieť?

zuzikmeduzik
10. júl 2009

maminky,
aj vy máte malých jedošov? vždy som si myslela, že bábätko vekom plače čoraz menej ale to naše stále viac...doslova za všetko. A ten plač je taký jedovitý. Už neviem, ako mu vyhovieť ☹ a to sa veľmi snažím. Je to normálne?

lea79
7. dec 2009

môj syn tiež nechcel ležať na jednej strane, tak sme otočili posteľ a bolo po probléme...on totiž nechcel spať na tej strane z ktorej na nás nevidel 😅 a potom si zvykol spinkať na obidvoch stranách

lenni777
7. dec 2009

ahojte, aj ja mám malého jedoša, má 5 mes. a najviac sa jeduje, keď si dovolím ho položiť 😀
Odporúčam prečítať si knihu Malý tyran od Jiřiny Prekopovej. V podstate píše, že prvé mesiace (myslím že do pol roka) dieťa nevie ešte manipulovať, len vyjadrovať svoje potreby. Ale deti od toho pol roka už treba pomaly zvykať na to, že nie vždy dostanú hneď to čo chcú, ale úplne najdoležitejšie je aby cítilo našu sebaistotu a jasne odlíšilo že ono je malé dieťa a my sme rodičia a že my sme tí ktorí rozhodujú a nie ono. Lebo pokiaľ budeme behať len okolo dieťaťa, vymýšľať možné aj nemožné kúsky ako ho zabaviť, pochopí že tak to má byť a bude to už trvale vyžadovať.
Toľko teória, v praxi zatiaľ zaostávam 🙂

pia22
7. dec 2009

Nikdy som si nemyslela, ze take male babätka sa vedia tak hnevat a to skutocne pre vsetko. Najhorsie je, ze ak to ma povahu, tak to len tak neprejde :-P