Malý strašne kričí a stále odporuje. Čo mám robiť?

katka159
9. mar 2011

Prosím Vás chcela som sa spýtať na názor, náš malý bude mať v máji 3 roky a absolútne nepočúva ,stále odporuje, nechce sa obliekať, neuveriteľne kričí a najhoršie je keď mu niečo nieje po vôli alebo mu niečo zakážem a nedovolím tak začne revať , všetko okolo neho lieta a všetkých pľuje. Je to normálne na jeho vek alebo by som mala vyhľadať odborníka pretože už nepomáha ani vysvetľovanie, ani napomínanie a už ani facky.

elizabet30
29. dec 2017

@elizabet30 ....a zabudla som,ziadna z vas nepise,ako dlho moze trvat obdobie vzdoru,ani sa to neviem nikde na nete docitat,nas je uz 2 roky veeeelmi zly.sice posledne 3mesiace sa to trochu zlepsilo...

perinka88
30. jan 2018

@elizabet30 ahoj, obdobie vzdoru trva u kazdeho dietata rozne dlho ...co som ja guglila tak jedni odbornici tvrdia od 1 do 3 rokov, dalsi od 2 do 4...cize to rozmedzie je zhruba dva roky ale zalezi od dietata,od jeho povahy a aj od pristupu rodicov, cim viaac budu dietatu dovolovat a nestanovia hranice, tym dlhsie bude dieta skusat a vzdorovat....moja dcerka (teraz ma 2 roky 3mes.) ma toto obdobie od cca roka a pol, vtedy sme sa odplienkovali, vsetkemu rozumie, rychlo sa uci, stale rozprava, uvedomuje si samu seba a ze moze viac ako len robit co sa od nej chce... a s tym je spojene aj toto odvravanie a najnovsie aj vrieskanie hadzanie sa o zem a bitie nas dospelych. a aby som nezabudla mame problem s jedenim (to by len sladke jedla, cestoviny haslusky,syry, mlieko, pudingy, ovocie v pohode si vypyta, chleba vobec nechce, vecer grysu neublizi..ale nenutime ju lebo aj toto ju prejde)...ako citam diskusie tohoto typu a rozne clanky na tuto temu tak si uvedomujem preco je taka a ze aj my velakrat zle reagujeme a snazime sa postupovat inak (podobrotky pozlotky to neslo, vyprask tiez uz velkrat nezabera, tiez sa len vysmieva do ksichtu....nieco si necha vysvetlit,ale casto je to o vyjednavani..) co ale robime uplne od malicka s cim neprestavame ani na chvilu je chvalenie... teraz sme zacali skusat ignoraciu a vyzera ze to zabera, (ked ma vynervaci az do placu a ze som do toho este aj tehotna alebo ma udrie nebavim sa s nou, pride za mnou spyta sa maminka co ti je, hladka ma a ja sa stale tvarim oduta tak sa aj rozplace od lutosti a potom sa mojkame... vidim na sebe ze lepsie reagujem a aj ona sa zo dna na den lepsi pomaly,,,sme na zaciatku takze viem ze to bude este nejake obdobie trvat,tak sa predcasne neradujem (inak nespava mi cez den, nechce, doobeda je ako med, a ked pride poobedie ze sa ideme obliekat von tak je rozblaznena, to este berem, ale ked jej nieje povoli v obchode a pod tak robi cirkus, je to aj tym ze uz na nu ide unava,a ked to prekona zas jej celkom dobra az do kym nema ist spat, to zas vymysla skace, nieked vrieska)...... ale konkretne k teb som chcela napisat, ze tym ze ti syncek vela nerozprava /uz nech je dovod akykolvek) tak mozno ze je zly aj tym ze nevie vyjadit co chce ako mu je, ale tu by som asi patrala, lebo mi to podla tvojho popisu pride ako psychicky problem (ziarlenei na surodenca) alebo ako psychivka porucha, ked pises ze sa nema zaujem hrat , resp ze sa hra len tak, nekresli, tak ma napadlo ako prve zabrzdeny vyvin a hladala by som spustac...je ockovany?...neskusala si homeopatika na tieto vseetky problemy, resp. nejaky detox homeopatikami...mozno by nebolo zle kontaktovat odbornika popisat mu problemy .....ublizit mu to nemoze iba pomoct...toto vsetko pisem iba ako uvahu na margo opisanych problemov, trosku pomoct poradit 🙂 ..hlavne treba citat patrat, pytat sa, hladat spatne priciny preco je syncek taky, nenechat sa odbit odradit doktormi a hlavne ak sa pride na nejaku pricinu, riesit to najskor prirodnymi prostriedkami a nie syntetickymi liekmi, ktore maju vedlajsie ucinky, pevne nervy a snazit sa riesit veci vklude. lebo ked sme my na nervy ci uz z deti, z prace alebo inych dovodov, tak aj nase deti su nervyve zle a je to ako zacarovany kruh...drzim palce 🙂

tonemyslisvazne
26. mar 2019

@sissik
Presne...dieta skusa co dovolite...tak necham dieta nech mi po hlave skace...dobreeeee😂