Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môže sa trojmesačné bábätko kúpať v bazéne?

ajuska31
26. máj 2014

Ideme totiž na víkend na wellness pobyt.

erickatt
26. máj 2014

Nieeee. Isto tan nebude cistunka voda bez chloru a chemikalii

lubiduch
26. máj 2014

Ja by som to pre istotu este nerobila. Mne pride 3mesacne babatko este male, do beznych bazenov sa pcha strasne vela chemie. Cize rizilo by som videla ze to nie je hygienicke, nikdy nevies kto tam bol pred tebou vo vode a tiez by som sa obavala ekzemu ako reakcie na tie chemikalie.

Z wellness by som asi max vyskusala nejake tepidarium (oddychova miestnost) lebo tam nie je teplo ako v saune a max tam je nejaka aroma vo vzduchu pustena 🙂

sisaka
26. máj 2014

moje sa kupalo v 3 mesiacoch v uplne normalnom bazene ( na dovolenke). U nas v Kanade ani nemame ziadne specialne vody a specialne bazeny na plavanie s babatkami.... Za seba mozem povedat, ze moje dieta to prezilo bez ujmy na zdravi

cerez
26. máj 2014

Pozerala som dámsky magazín a mali tam hosťa pediatra a rozoberali práve túto tému. Vôbec neodporúča verejné bazény pre deti do 1roka.

marmete
26. máj 2014

Do jedného roka dieťatka žiaden bazén, to som čítala, počula od viacerých doktorov.

moni244
26. máj 2014

moja sa kúpala na kúpalisku v bazéne, keď mala pol roka 🙂

gretocka
26. máj 2014

asi v osmich mesiacoch obe moje deti na chvilku boli v detskom a potom aj dospelackom bazene, ale trojmesacne babatko je este podla mna moc male, to by som osobne neriskovala. Staci mu polezkat si v bazenovej hale a mozno sa s nim osprchovat v sprche pri bazenoch, ale do bazena asi radsej nie... a prajem pekny welness 🙂

turistka
26. máj 2014

nie neodporuca sa to a 3 mesiace je velmi malo

nadula01
26. máj 2014

my sme sa kupali v bazene od styroch mesiacov a nastastie sa nic nestalo a pri druhom by som to riesila tak isto..

lauricka
26. máj 2014

ked si pozries ponuky na plavanie pre babatka, tak to robia az tak od pol roka. Do takych cca 5 mesiacov sa odporuca plavanie babatiek doma vo vani. Asi to ma svoje dovody. Kazdopadne, Ty sama vies, ze verejny bazen skryva rozne rizika. Telicko babatka nie je vobec odolne a mozno Ty sama nakoniec usudis, ze je to zbytocne riziko pre tak male dieta. Urcite sa to bude dat vyriesit aj bez toho, aby ste babatko potrebovali namacat v bazene, hm? Jasne, ze sa nemusi stat nic, ale tak isto sa aj moze. My sme chodili na plavanie s babatkami do bazena ked mali tak pol roka. Vtedy sa im nic nestalo. Potom, ked mala mozno tristvrte roka, sme boli jednorazovo v tom istom bazene a doniesla si odtial brusny virus s teplotami. Nemuselo to byt bezpodmienecne z toho, ale dostala to hned na druhy den a nikde inde to nemala kde chytit.

siska53
26. máj 2014

Nekupala by som a nesla,s takym mimi do takej vody.. Boli sme so 4mesacnou a do vody som ju nevzala..to je vzdy riziko..syn tak napr. schytal moraxellu do mocoveho mechura ako 2,5rocny..to len,ako priklad,ze aj to sa moze stat..dcera bola,az ako rocna takto vo welnesse a nastastie nic nedostala..
a ako tu pisu,aj kurzy pre babatka sa robia najskor od 4.m a tam sa teda inak dba na hygienu,welnessu by som,az tak nedoverovala.

milota164
26. máj 2014

ja by som nesla s takym malym babom

mircalla
26. máj 2014

Nie rozhodne nie

digysa
27. máj 2014

3-mesacne dieta v bazene.... Tazko posudit. U nas sa zacinaju plavecke kurzy pre deti az od 6 mesiacov, cize kazu, aby dieta malo uz urcitu imunizaciu za sebou a pol roka k tomu. 😖

biba
27. máj 2014

S trojmesacnym by som ani ja nesla,my skor uvazujeme o tom plavani babatiek,co je od 4 mesiacov,ale to je v specialnom bazene s prisnymi hygienickymi normami a ustalenou teplotou vhodnou pre dieta a neustalim cistenim vody, skor mby napr zaujimalo mna,ci s babatkom cca 6 mesiacov by ste sli k moru a do vody tam s nim? Uvazujeme totiz nad dovolenkou a zaujima ma ci mozem drobca namocit do slanej vody,popr mu tu vodu dat do bazenika, more mi pride ako liecive,len neviem co to spravi ked si logne,ci nebudu hnacky a pod? 🙂

klincek
27. máj 2014

teoreticky moze, ale naco riskovat? vacsina deti, ktore ma molusky, ich ma z bazena (viem od lekarky). a ine neprijemnsoti si tiez mozete usetrit, casu na kupanie ma este dost🙂.

@biba, morska voda je nieco ine, len zavisi od cistoty lokality a od dennej doby (ked je tam natresk, tiez to nebude ono). rano a vecer by som sa nebala. aj ked zas ja by som sa bala s tak malym babo cestovat daleko (ale na to si sa nepytala 🙂)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli