Náš novorodenec spí príliš veľa. Je to normálne?

violetka1
3. okt 2009

AHoj maminky,
som už dvojnasobna mama, mame cerstvy prirastok - 9dnoveho synceka. Trapi ma, ze hoci v porodnici mal len miernu zltacku, zda sa mi nenormalne spavy- prespi takmer 21hod z 24. Pokial je to OK, tak som stastna mama, ktora si po zlom zazitku z porodu doma oddychne, ale ak to tak nie je, tak potom neviem.
Prva dcerka bola uplakany, temperamantny novorodenec, v noci sme nespavali takmer do 13 mesiacov, prvu celu noc prespala, ked mala tusim 15mes.
Doteraz je taka ziva, o vsetko sa zaujima, komunikuje, je vyspela na svoj vek a inteligentna.
Preto som teraz v miernom soku, kolko dokaze malicky prespat, ze sa da krasne ukludnit mojim hlasom a kojenim, ze ho malicko bolieva brusko atd.
Mali ste aj vy take spave dieta- je to normalne?? Prosim, zacinam sa trapit o jeho zdravie..
Dakujem.

rose1988
30. sep 2012

ahojte dufam ze sa mi este niekto ozve. Mam synovca, ktorý ma len 2 dni ale priliz vela spí ja viem ze novorodenci spia v kuse ale on sa nezobudi ani na jedenie a ked sa zobudi cucne 2x a uz zase spí, zaspi aj pri kupani vo vode. Myslite ze je to normalne ci moze byt ze s ním nieco nie je v poriadku. Podotykam ze mamicka rodila v Holadsku a pri porode jej dali morfium moze to byt aj z toho. A ze vobec ani nevyplazuje jazyk ze je hladný bojime si bude zdravý.

innather
12. feb 2018

nasa mala ma 2 mesiace a posledne dni prespi celu noc, aj 9-10 hodin, neviem ci je to ok, ale papa dobre a pekne pribera, tak snad ano
predtym sa budila 2x v noci na papanie