Nastrelovanie náušníc v Považskej Bystrici

monika111111
12. aug 2013

Ahojte, chcela by som vedieť, kde v PB je bezpečné dať nastreliť naušničky bábätku a v akom veku. Bola som v jednom zlatníctve a tam mi povedali, že čím skôr a dcérka mala len 7 týždňov, hoci často čítam na internete, že až po 6 mesiacoch. Nie je 7 týždňové dieťa príliš malé a 6 mesačné príliš veľké, aby sme ho udržali a nepohlo sa pri nastrelovaní? Tiež som sa pýtala na hygienu pri nastrelovaní a zdá sa mi čudné, že nedezinfikujú bábätku ušká pred nastrelením. Dezinfekciu som brala ako samozrejmosť. Akú máte skúsenosť? Nastreluje naušničky v PB, v Púchove alebo okolí aj nejaký lekár?

maryzabeth
24. jan 2014

@monika111111 ahoj, zistila si nakoniec kde tu v okoli nastreluju babatkam nausnicky? dakujem 🙂

monika111111
autor
24. jan 2014

@maryzabeth Nakoniec som naušničky dala nastreliť na Lánskej (v tom rade obchodov ako je mäsiarstvo úplne na konci) za 12 EUR. Úplne super, nedá sa to porovnať s prepichovaním, len troška mi zaplačkala, žiadna krv, krásne sa to hojí. A samozrejme pred nastrelením dezinfekcia ušiek. Je to úplne nič v porovnaní s prepichovaním, to bol masaker. Teraz to čistím liehom a po 6 týždňoch dáme zlaté.

maryzabeth
25. jan 2014

a to je tam zlatnictvo, alebo nejaky salon? normalne tam prepichuju babatkam? a je to aj od nejakeho veku? niekde som citala, ze niekto to robi az od 6.mesiaca dietata... 🙂 dakujem

dominika89
2. jún 2014

@monika111111 a kolko mala tvoja malinká keď jej to nastrelovali? naša bude mať mesiac tak kedy je najlepšie tam zajsť?

monbat001
23. apr 2021

@monika111111 prosím Vás kde ste dávali nastrelovat tie nausnicky? To je nejaké zlatníctvo či štúdio? Ďakujem