Nekľudný spánok 3,5 mesačného syna

anka2103
21. jan 2013

Ma niekto rovnaky problem? Moj syn ma 3,5 mesiaca a ked cez den zaspava budi sa na to,ze so sebou velmi "nametuje" davam mu cumel asi tak 5 min pokym znova zaspi a za taku 1 a pol hodinky pocas jeho spanku sa to stane aj 4 krat. Vecer po najedeni zaspi a kym ho prenesiem do postielky este spi no o 10 min.je hore lebo je tiez nekludny a znova to trva pokym zaspi.Je nieco pre celkovu pohodu dietata?Podotykam,ze uz teraz na nom vidno,ze bude hyperaktivny hoci je predcasniatko 😉

kmkke
21. jan 2013

@anka2103 Existuje čajík Hipp pre pokojný a kľudný spánok, alebo vydržať. Môj tiež metal rukami jedna báseň, teraz má 5 mesiacov a nejako ho to opúšťa, tak dúfam že do pol roka to prestane celkom 😀

xlucia
21. jan 2013

@anka2103 este mu pretrvavaju novorodenecke reflexy, potrebuje tesnejsie zavinut, aby sebou nehadzal , resp. rukami
neviem kde si prisla na taku blbost, ze uz vidno ze bude hyperaktivny, to su riadne unahlene uzavery, hlavne ked nemas viac skusenosti s detmi. ako si na to prisla???? ved sa mu este len vyvija centralna nervova sustava, ta mu potrebuje dozriet
a urcite nie ziadne cajiky

@kmkke hipp je najvacsi bordel aky moze byt , zbytocne zatazuje deti, je to presladene, hlavne tie granulovane caje, v nijakom pripade to dieta neupokoji, ked ho pred spanim alebo v noci nadopujes kopou cukru. a este take malicke babatko!!!

kmkke
21. jan 2013

@xlucia Ak sa dieťa príliš hýbe, človek skúša všetko a je zaujímavé, že to čo jeden odsudzuje, druhému zaberie. Len toľko.
A čo sa týka zavinutia, keby si to spravila môjmu synovi, tak ti bude nie že revať ale "ryčať" celú noc tak, že sa nevyspíš nie len ty, ale ani susedia dva poschodia pod tebou a nad tebou. Niektoré deti jednoducho neznesú byť zavinuté a musia mať priestor. Ten môj jednoducho trepal rukami a celým telom v perinke, dokiaľ sa nevyslobodil celý a to mal prosím pekne ledva 10 dní. Odvtedy keď som ho chcela zavinúť reval jak najatý. Takže pekne navoľno, rukami máva ostošesť ale hlavne že je spokojný 🙂)))

xlucia
21. jan 2013

@kmkke suhlasim. ale autorkine dieta volne spokojne nie je. a budi sa, tak treba skusit, ci mu zavinutie nevyhovuje lepsie

euka210
21. jan 2013

priklanam sa k nazoru, ze ak je maly tak zavinovacka, lebo deti sa bezne budia na svoje pohyby rucok. Nas spal min. roku najlepsie v kociku vonku ked bol obleceny a vo fusaku kde mal malo miesta na pohyb 🙂 ..ale kto to mal vtedy vediet 🙂 Dnu spal iba po pol hodke.

luci137
21. jan 2013

aj náš sa budí na vlastné ruky, no teraz máme celkovo nejaké zlé obdobie, nervozny je, zle zaspava a ked zaspi tak sa vecer po troch hodinkách zobudi na vlastne ruky co s nimi stale hádže a už mi nezaspi, takže noci máme dlhéééuplakané...tiež nevieme co robit

monika1308
21. jan 2013

moj má1 mesiac a týždeň a mala som ten istý problém. v perinke alebo zavinovačke mi plakal tráášne silno tak som mu začala na noc len ruky zviazovať.. omotala som mu okolo rúk pri tele obyčahnú plienku aby mal nožičky volné a rukami aby sa nebudil a zabralo to. Spinká si spokojne, ruky ho nebudia a nohami si môže kopkať 🙂 no je pravda že nie každé dieťa znesie zavinutie.

anka2103
autor
21. jan 2013

@kmkke on nemetarukami ale hlavou lebo ruky chce mat poviazanw v perinke 😉 a cajik nejako nefunguje

anka2103
autor
21. jan 2013

@anka2103 on neznesie byt volny musim ho vzdy viazat inac nezaspi a to ze bude aktivny si myslim,lebo uz ked sa narodil v 8 mesiaci a mal len 1500g v inkubatore so sebou velmi nametoval vraveli aj sestricky ze nato aky je je velmi aktivne dieta a museli ho aj skor vybrat z inkubatora a ked ho zviazali bol kludnejsi. Velmi nametuje hlavickou 🙂 a von je tiez kludnejsi

asocial
21. jan 2013

nic v zlom, ale zavinovat 3,5 mesacne dieta sa mi zda byt cudne..nas to robi tiez, treba ho nechat...

anka2103
autor
21. jan 2013

Cudne je ked jedna mamicka zavinovala do roka a aj cim dlhsie tym lepsie a ked je volny nekludny tak ho predsa nebudem trapit

siska25
9. apr 2013

Ahojte, obnovujem tak trochu túto tému... Naša malá má tiež veľké problémy so spaním. Sama nezaspí vôbec, ak sa mi ju podarí uspať v postieľke, tak sama spí max 15 minút. Takže ju uspávam väčšinou v kočíku a aj to ak chcem, aby spala dlhšie ako 15 minút, musím pri nej sedieť, lebo ak jej vypadne dudel a hneď jej ho nedám a nepokolíšem ju, začne sa metať a hneď je hore. U nás je najväčší problém, že sa budí rukami, lebo si nimi ide stále do tváre. Najnovšie u nás zaberá obliecť ju do zimného overalu a teda znehybniť jej ruky aj nohy a tak dokáže spať aj sama. Len sa obávam, čo budeme robiť v lete. Teraz v tom overale spí aj celú noc ak chcem, aby sa aj ona aj ja trochu vyspala. Večer sa mi ju skôr ako o pol jedenástej uspať nepodarí a aj to ak ju uspím, väčšinou v spánku metá hlavou zo strany na stranu a ide si rukami do tváre. Takže u nás sú tri príčiny nespania: budí sa tým, že zo sebou metá, z času na čas máme ešte stále koliky a keďže je predčasne narodená, máme diagnostikovanú hyperaktivitu. Nechcem nikoho uraziť, ale dosť ma naštvala veta od xlucia, že čo je to za blbosť, že dieťa je hyperaktívne. Naozaj je to možné zistiť už pri takýchto malých deťoch, my to máme potvrdené lekárom, že malá je hyperaktívna a aj preto tak horšie spí. Je pravda, že z toho môže vyrásť, ale zatiaľ jej hyperaktivita pretrváva. No tiež som počas tehotenstva mala predstavu ako mi dieťa bude spať a o osmej bude v postielke a nikdy si ju nezoberem spať k sebe do postele. No nič z toho mi nevychádza, spať chodíme o jedenástej a spáva zásadne so mnou v posteli, lebo postieľku neznáša, stále sa tam budí a aj ja sa predsa potrebujem trochu vyspať, tak si ju nechávam pri sebe v posteli, kde spí trochu lepšie.

lenka369
9. apr 2013

ahoj. neskusali ste zavinovacku viem ze je uz asi velka ale poznam deti co spi ovela dlhjsie v zavinovacke hlavne koli tomu ze sa budia ruckami za skusku nic nedas skus jej zviazat rucky do zavinovacky............alebo nam pomohlo ked malicka zacala spat na boku prestali jej koncatiny lietat ale je to dost namahave dat tak dieta ked nechce 😀 je niejaky fixator na to nasa sama od seba zacala tiez asi ked mala 6 mesiacov. spi pri nas na posteli a ked zacne dvihat rucky nozky pritulim si ju polozim ruku na brusko a ukludni sa väcsinov 🙂

k tej hyperaktivite no mi nemame zidnu diagnozu ale mam riadne zive dievcatko ale chodi spat o 8 asi hodinu predtym sa s nou salime naozaj velmi aktivne a polhodina pred spankom je tak kludna mierne a rozpravame pustame uspavanky kupel papanie a spi......ked bola mladsia chodila spat okolo polnoci a to som ju od 8 uspavala nosila kocikovala a nic. 😢

aj tak to nieje idealne budi sa mi vnoci dost casto ale napapa sa a spi ked uz bolo lepsie ochorela a zas dokola 😀
drzim prsty aby ste to zvladli 😀 😀 😀 😀 😀

lenka369
9. apr 2013

@siska25 pre teba

siska25
9. apr 2013

@lenka369 Áno od zavinovačky ju dávam doteraz, to som zabudla napísať. Cez deň síce nie, to spí v tom overale na balkóne ak nie je moc veľká zima, ale v noci ak nespí v overale tak spí zabalená v zavinovačke. Vtedy spí celkom ok. Len u nás je najväčší problém zaspať a ak ju zaviažem pri zaspávaní, tak to reve, tak byť nechce. Hneď ako zaspí, tak ju uviažem, aspoň nohami tak nemetá. Ruky jej tam síce dám, len ona má od malička dosť veľkú silu a za sekundu ich má vonku a znova na tvári. Na bok som ju skúšala dať, to nepomohlo, lebo sa pri tom jedovala. Ale tak zatiaľ zaručene zaberá ten overal, len dúfam, že do leta sa nauší spať aj bez neho 🙂