Nepokojné 5 mesačné dieťa

diamantgirl
27. jún 2017

Baby poraďte, budeme mat 5 mesiacov a mala chodí pekne spinkať o 8 ale okolo 11 -12 sa zobudí na papanie, ale pri papani rozhadzuje rukami nohami, kope nás, cestuje po celej posteli a ma veľký problém potom zaspať, strasne vymýšľa. Potom zaspí po dlhom čase a za chvíľu sa zasa zobudí a znovu jej musím dat prso, ale to zasa pri papani rozhadzuje rukami nohami a takto to je celu noc každú chvíľu, vyslovene sa hádže ako ryba na suchu 😂 Je nepokojná hyperaktivna alebo ja uz neviem čo. Dajte nejaké typy rady...hocičo

emi16
27. jún 2017

Asi ma problem s bruskom
Boli ju, je nafuknuta, ake davas probiotika?
Ma po niakej chorobe?

luba41
27. jún 2017

@diamantgirl predbehnuť a uspať prsníkom ešte predtým ako úplne precitne zo spánku..ked spí s vami, ty už asi v tom čase tiež, tak len ponuknuť po ležiačky, nedvíhať,nebudiť..🙂

hapipa
27. jún 2017

Možno by som ju skúsila proste v noci predbiehať, nech sa nezobudí sama ale aby si ju zobudila ty. Ona sa vtedy až tak moc nepreberie a v podstate by si ju tak mohla nakŕmiť v takom polospánku a pekne by potom išla aj hajať. Skús to tak

diamantgirl
autor
27. jún 2017

Myslím ze bruško ju neboli, lebo ona vôbec neplače a ani nemá nejaké kŕče. Len kope a hádže sa a ...

lubka3232
27. jún 2017

A cez deň keď ju kojis tak nekope?mne to nepríde ako že ju niečo boli,asi skôr špekuluje.možno jej nevyhovuje že musí spať 🙂 Asi naozaj skúsiť ju nakŕmiť predtým ako sa zobudí,pripadne skúsiť ju kojiť v lahu v posteli?

emi16
27. jún 2017

Mne to robila mala z refluxu
Lebo jej mliecko nestieklo a trapili ju grgy a kyseliny
Musela som po kazdom kojeni nosit 20-30 min skoro do roka
Potom pekne spala

diamantgirl
autor
27. jún 2017

Ona to cez den nerobí len teda je od narodenia nejaká neposedna a veľmi pohyblivá. Uz v bruchu hrozne vystrajala.
Nemyslím si ze by to bol reflux, s bruškom problémy tiež nikdy nemala a ani nemá, žiadne kŕče nemá, nic take. Jednoducho je skor taká nepokojná...Ach snad ju to prejde samé od seba

siska25
27. jún 2017

Náš malý sa teda nekojil, ale asi do 2,5 roka si v noci tiež pýtal mlieko a takmer celú noc sa neskutočne mrvil, až by som povedala, že so sebou hádzal v postieľke. Nespal v kľude pol hodinu. Doktorka nám dokonca kázala dávať fenistil kvapky, keď to bolo už veľmi zlé. Trochu pomohlo, keď mu vyšli všetky zuby, začal o niečo lepšie spávať a až teda po tom 2,5 roku mi prespí v kľude celú noc. Inak je tiež neskutočne akčné dieťa, až by som povedala hyperkatívne. Momentálne ho máme trošku problém zvládnuť, keďže veľmi vzdoruje. Ale to už je na inú tému.

monka_m
27. jún 2017

Nas to mal tiez z refluxu. Ako keby sa zo sna hneval a kopal nozkami a buchal ruckami a pri tom prehltal naprazdno. Ked uz presiel uplne na pevnu stravu a min. 1 a 1/2 hodiny pred spanim mal veceru to preslo.

pencil
27. jún 2017

@diamantgirl
nuz, ak si uz vyskusala vsetky zdravotne oblasti a vsetko je vporiadku, skus ju na noc proste zabalit. Teraz v lete je to sice trosku problem, ale su typy deticiek, ktore jednoducho,kym nie su zabalene a ako keby "v bezpeci maternice" jednoducho nebudu spat. Vek nezohrava ulohu. Skus popozerat na nete ohladom lahkych letnych zavinovaciek, ktore pevne obopinaju dietatko, zavinu mu rucky, aby same seba nimi nebudilo a nestimulovalo sa. Vyzera to ako ulitka, ci kokoon, ci ako sa tomu hovori. Ja som uz stara, ale mam bohate skusenosti s nespavajucimi, takzvanymi, akcnymi detickami. Cely problem spociva v tom, ze nemozu spat, kym nedosiahnu stav upokojenia. Ten vsak nedosiahnu, kym maju ruky a nohy volne. Skusim pohladat foto, som si skusila taketo babenko odfotit a fungovalo to.
Ak dietatko nema zdravootny problem, ako kolika, reflux a pod. toto vyslovene kraaasne zabera a deticky vedia prespat takmer celu noc.
Kedysi sa deticky napevno balili aj viac ako do roka. Dnes modou a trendami v obliekani a spani, ustupili tradicne zavinovania, ktore prave odburavali toto nepokojne nocne nespanie.
Drzim vam palce obom, lebo pokojny spanok je dolezity a tak vela tato metoda nestoji. Sikovna maminka si vie vyrobit aj sama 🙂

Skusim pohladat foto.

pencil
27. jún 2017

Spravne zavinutie napr. na leto:

pencil
27. jún 2017

A do par minut spinkanie takmer celu noc:

pencil
27. jún 2017

Na spodnej foto vidiet, ako malicka sa pocas spanku pokusila hybat rucickami a aj jej jedna trolinku vybehla k tvaricke, ale elasticka zavinovacka ju uz dalej nepustila, na tvaricku si babulka nedosiahla a krasne prespinkala, uz sa nezobudila, az na papanie 🙂

diamantgirl
autor
29. jún 2017

dakujem vam velmi pekne, urcite vyskusam 🙂