Nepokojné 5-týždňové bábätko

sima1211
30. okt 2022

Ahojte,
potrebujem poradiť ohladom mojho 5 tyzdnoveho syna. Papa od narodenia Nutrilon 1. Davame biogaiu probiotika, vitamin D Jamieson a posledne dva dni esspumisan. Problem je v tom, že sa napapa, odgrgne si a chvilu vydrží byť kludny a potom spusti taky rev, ze ho upokojim len tak ze ho zaviniem do perinky, dam mu cumel a uspim ho. To sa deje aj ked sa zobudi chvilu kludne lezi vtedy pocvicime nozkami, pomasirujeme bruško a potom zrazu plač a zase musim upokojovaciu rutinu zopakovať. Večer spí aj ked po papani si trosku poplace ale utisim ho a zaspí. Esspumisan davam do kazdeho mliečka od piatku vecera. Dnes som si však všimla, že ma v ustockach zapach, ktory sa mi nezda, ze by malo babätko mať. Jazyček ma v poriadku aj mu čistim kazdy den vnutro ustociek. Takisto mi dnes pije menej mliečka a je nepokojny uz aj pri papani. Odtahuje sa, krci sa pri papani v brusku mu zblnkoce a ja už neviem, čo mu môže byť. Kaka sam, s prdikmi mu pomaham cvicenim. Napadlo ma aj, či nema niečo so žalúdkom alebo ci ho nepali zaha.

Prosim poradte mi, ak ste mali podobnu skusenost, lebo ja som už bezradná.

dominidi
30. okt 2022

Moze to byt aj skryty reflux, alebo alergia/intolerancia na mlieko, alebo mu proste nutrilon nesedi..tazko povedat, pri babatkach je tolko moznosti, ze pomoze len skusat😞

lily_279
30. okt 2022

@sima1211 Ahoj. Môj osobný názor a osobná skúsenosť je, že mu nesadlo mliečko. Nutrilon sme mali aj my na začiatku a mali sme podobné problémy. Vraj Nutrilon celkovo je "ťažké" na bruško čo som počula. Prešli sme na Sunar AR comfort (je aj na predpis) a odvtedy je to super. ☺️
No každé bábätko je iné, možno to nebude práve váš prípad. 🤷‍♀️

sima1211
autor
30. okt 2022

@dominidi alergia/intolerancia sa neprejavuje nahodou stolicou ? Lebo stolicu ma ako by mal mat. Moze to byt skryty reflux aj ked negrcka ?

sima1211
autor
30. okt 2022

@lily_279 mali ste reflux ked ste presli na AR ?

karinss
30. okt 2022

@sima1211 mohlo mu nesadnuť mliečko tak preto. My sme tak bojovali asi 4 mesiace kym sme našli to pravé. Najprv jedol nutrilon ha1 plakal po každom najedeni, prešli sme na hami, plakal ďalej, ďalej som dala beba ha1 ešte horsie, ďalej france lait to mu sadlo ale začal z neho po mesiaci zvracať a veľmi to smrdelo tak som skúsila hipp ha combiotik 1 a to mu sadlo, zrazu bolo z neho kľudne usmievave bábo.

sojorez
30. okt 2022

@sima1211 Skryty reflux sa to vola prave preto, lebo chyba grcanie. Mlieko len vystupi hore, ostava potom paliaci pazerak a aj ten pach z pusy by tomu nasvedcoval. Skus polohovanie - vyvysenie noh postielky knihami alebo klinom.

viestta
30. okt 2022

@sima1211 AR mlieko reflux nerieši, len zmierňuje príznaky, aj to nie vždy.

sima1211
autor
30. okt 2022

neskušal niekto gastrotuss baby sirup ?

dominidi
30. okt 2022

@sima1211 moj ma intoleranciu/aleegiu a stolica je rovnaka..zmena bola len v tom ze mal krce..a na reflux uz baby odpovedali 🙂

sima1211
autor
30. okt 2022

@dominidi ake mliecko teda davate ?

lily_279
30. okt 2022

@sima1211 áno mali grckal veľa a mliečko pomohlo

sima1211
autor
30. okt 2022

@lily_279 nas negrcka skoro vôbec, no mozno ta zmena mlieka by pomohla

simona92101
30. okt 2022

@sima1211 mam 3t dcerku a doteraz sme riesili podobny problem,kysly zapach z ust,hrkotajuce crievka,pucenie a krce po najedeni,dokonca vedela hykat a stikutat aj 2h po najedeni.bol to skryty reflux.pomohlo mlieko Sunar AR. A tiez sme davali sirup Gastrotuss,alebo tablety Gastrocynesine

lily_279
30. okt 2022

@sima1211 ja si myslím, že určite áno. Tiež sme dlhší čas hľadali mlieko, ktoré nám sadne. Držím palce 🙂

zuzkazvalkova
31. okt 2022

moze to byt aj skryty reflux alebo zablokovany krcok, nam dieta pozrel fyzioterapeut v surovciach , ukazal par cvikov ako pouvolnovat krk, brusko zosilnenelo a reflux prestal, ale nemusi to byt aj vas pripad, len mali sme nieco podobne a tiez sme si mysleli ze to bude aft alebo co a problem bol uplne inde, nie je zle ked vam ho pozrie niekto kto sa tomu venuje