Nepokojné bábätko v noci

milka1988
18. mar 2022

Prosím ma niekto skúsenosti a čo pomohlo na dieťa ktoré v noci je nepokojné? Malý ma 3 týždne a v noci so sebou strašne nabíja. Lietajú mu ruky nohy kope nimi o 106, do toho stuka ochka jojka puči sa vydava kadejaké zvuky. Ked na neho pozriem oči má zatvorené neplače len so sebou vkuse dačo robí. Ale cez deň toto nerobí. Pekne zaspí aj v kresielku a spí tam bez toho vyvadzania. Skúšala som ho už aj zviazať s rukami ale schytal nervy ze sa nevie hýbať. Potom len čisto od pása dole rovnako nervy mal. Spacak nepomohol. A tým ako so sebou nabíja tak sa po mlieku aj pogrcia aj keď má podložený klinovy vankúš. Už neviem čo mám skúsiť ale takto v noci nespím. Buď ho prezliekam čo sa pogrcia alebo sa budím na jeho zvuky a kontrolujem či náhodou nezvracia aby sa nezadusil. 😫

terry658
18. mar 2022

@milka1988 pokiaľ nevrieska, tak by som ho nechala nech sa pučí. Pod hlavu plienka keď by grckal, nech neni všetko od toho zapaprané a dobrú noc. Každá mama sa o svoje dieťa v noci bojí. Možno by pomohol monitor dychu aby sa tebe lepšie spalo a bola si pokojnejšia.

milka1988
autor
18. mar 2022

@terry658 monitor dychu mám práveže ale tak chcem samozrejme predísť tomu aby pipal a podávať prvú pomoc :/

diamond007
18. mar 2022

@milka1988 to chce len čas, tiež som to tak s malou mala ☹ zvuky a pucenie mi nedovolilo spať veľmi ....
Mne pomohlo jedine dávať späť na bruško, obe dcéry. Pucenie síce bolo ale nebála som sa že si grcne a udusi sa.

milka1988
autor
18. mar 2022

@diamond007 nechce byt na brušku ani ns mne ani v postieľke ani nikde :(

diamond007
18. mar 2022

@milka1988 tak len vydržať... Po 1.5-2mes sa to zlepší, po 3ustane. Chce to ešte pár dní a zvykne si driemat aj pri tých zvukoch.

marzuz89
18. mar 2022

@milka1988 budi ho Morov reflex, to je to rozhadzovanie rukami nohami. Kazde zdrave babatko ho ma, niektore, ako tvoje, vyraznejsi. Skus ho naucit na tu zavinovacku, pomoze to, nevzdavaj po prvom raze, skus najskor zavinut len jednu rucicku, nech ma druhu volnu, ked si zvykne, zavinut obidve. Ukladas ho na bok ci chrbat?

roztlieskavacka
18. mar 2022

Kup mu ulitu alebo spací vak,. Treba dieta dať akoby do Kazajky a zviazať ruky nohy, ono sa to mozno zdá drastické ale niektoré bábätka to milujú a vďaka tomu môžu kludne spinkat bez toho aby lietali končatiny a budili ho

aliaray1
18. mar 2022

@milka1988 skusila si probiotika kvapky? Deticky od babatiek to aj ukludnuje a je to velmi prospesne, napr. od Bio Gaia.

lasoli
18. mar 2022

@milka1988 vyrastie z toho,inak aj mlieko od toho to zavisi,ja som moje dvojky davala materske mlieko vtedy sa pucili takto,ako som im nasadila kvoli tomu ze som iz nestihala produkovat tolko mlieka nejake to anticolik,akoby utalo v noci prespali krasne az do prichodu prvych zubkov;)Cize za mna aj z mliekw puci,tieto umele su na noc na koliky ci travenie inak spravovane,

milka1988
autor
18. mar 2022

@marzuz89 na chtbatiku spí nechce byť ani na boku hneď začne plakať a s nervami kope s nohami

milka1988
autor
18. mar 2022

@roztlieskavacka spací vak mal túto noc ale stále sebou hádzal nohy aj ruky 😏

milka1988
autor
18. mar 2022

@aliaray1 nie lebo mám babylove mliečko s probiotikami tak mu nechcem dávať ešte extra navyše aby s tým nebol problém

milka1988
autor
18. mar 2022

@lasoli no on ma babylove z ktorého pekne kaka aj prdka aj ho rád pije neodmieta ho 🤨 popravde sa obavsm zmeny mlieka aby mu nezačali bolesti bruška zapcha

marzuz89
18. mar 2022

@milka1988 aj som si myslela. Novorodenec totiz nedokaze drzat telicko v osi na chrbte, prepadava na jednu ci druhu stranu, nie je stabilny, potom z laknutia rozhadzuje rucickami. Stabilitu ma v perinke ci zavinovacke, preto tam spinka v zasade pekne aj na chrbte, ale novorodenec "naholo" ti na chrbatiku pekne spinkat nebude, kym sa nezastabilizuje. Navyse, kedze ho nepolohujes na bok, bude mat zlezanu hlavicku od zadu do placky. Je to dolezite, a moze ti to pomoct vyriesit ten nepokoj.

Ja vrelo odporucam nacitat si nieco o psychomotorickom rozvoji, aby si babatku lepsie rozumela a mohla lepsie nastavit veci 🤗

aliaray1
18. mar 2022

@marzuz89 suhlas, toto ucia aj na mamaclass 👍

milka1988
autor
18. mar 2022

@marzuz89 vies co hlavicku uz pozerala pediatricka a zatiaľ ma v poriadku lebo on si ju sam toci bud do lava alebo do prava alebo rovno 🙂 pozriem si to vdaka

lasoli
18. mar 2022

@milka1988 aha cize je na um tak skus take na koliky,'mne dobre spali na nutrilone anticolik,cez den mali moje mm,a anticolikove flase mali

milka1988
autor
20. mar 2022

@lasoli ano flase mam anticolic dokonca tá Avent z nej vypije za 5 minut 60ml mliečko a potom z nej grcal mlieko, tak.sme kúpili MAM anticolic a tam mu ide mlieko pomalšie a tým pádom ho vklude vypije a negrcia z neho tak ako z tej Avent

luccija
20. mar 2022

@milka1988 skúsiť ho zaviazať nech ho ruky nebudia.Toto bolo na nervy to funenie, vrtenie hlavou, mlaskanie, stikutanie🙂)sto x som pozerala či je všetko v poriadku.

lasoli
21. mar 2022

@milka1988 my sme mali tiez mam,a skus to anticokik mlieko,my sme mali najskor mm mlieko,z toho sa jedna pucila,potom hipp to tiez podobne sa pucila az nutrilon anticolik fajn spali