Nosenie 5 týždňového bábätka na rukách

p3tuliatko
16. jan 2013

Ako mám odnaučiť môjho 5 týždňového krpca od stáleho nosenia na rukách? Keď je napapaný, aj vyspatý stále je nervózny a ked je na rukách je spokojný. akonáhle ho položím aby som si niečo spravila, plače .... Nemôžem predsa ho v kuse nosiť. Kedy by sa to malo zmeniť? ☹

monika1308
16. jan 2013

@p3tuliatko fuuuuha to je ťažké odnaučiť keď je na to zvyknutý... ja sa bojím tiež toho že si moj malý zvykne, lebo už tiež keď ho položím z rúk tak trucuje.. ale keď ho dám do kočíka a trošku pokočíkujem po dome tak sa ukludní. skús ho dať tiež do kočíka a trošku kočíkovať...alebo ešte keď ho dám do lehátka hojdacieho tak aby na mňa videl tak je spokojný...

lleniak
16. jan 2013

@p3tuliatko nam sa osvedcilo nosenie, pouzivala som satku, ale je na vyber kopa nosicov, keby ti satka nevyhovovala. a ked si chces porobit uplne bez nosenia, tak maleho poloz k sebe do miestnosti, aby ta pocul a aspon obcas videl a rozpravaj sa s nim popri robote

leilab
16. jan 2013

ja mam ten isty problem a dufam, ze niektore maminky poradia 🙂 ja ho bohuzial do kocika nemozem dat, len ten sa nam nezmesti do vytahu, tak musi byt v kocikarni a v lehatku je kludny, len ak s tym lehatkom chodime po byte 😒

alena16
16. jan 2013

@p3tuliatko To je normalne, vela deti je takych. Ja som tiez nonstop nosila az kym sa nezacal hybat, tak do 7 mesiacov. Ani na zachod som nemohla ist bez jeho prisereneho revu, ked som ho polozila. Teraz pri druhom si uz urcite kupim nejaky nosic, satku... nech mam ruky volne.

xlucia
16. jan 2013

@p3tuliatko
@monika1308
@leilab zeny neblaznite, co chcete dieta odnaucit!!!!!!!!!!!!!! vsak ked ste ho mali v bruchu 9 mesiacov, tak ste ho tam stale natriasali, hupalo sa vo vode, a kym bolo mensie tak tam podskakovalo.
vsak to su jeho instinkty, co mu ukazuju, kde je dobre a bezpecne. A TO JE PRI MAME, NA RUKACH. POCUVAT AKO JEJ BIJE SRDCE, CITIT TEPLO A SPRAVNU VONU.
kupte si satky, nosice, hocico a majte drobcekov pri sebe, na tele. upracte si to v hlave v myslienkach, a prijmite fakt, ze to malicke vas stale potrebuje intezivne 24 hodin denne a nic nie je dolezitejsie.

mily7
16. jan 2013

ahojte babenky, neodnaucite ho nijako!!!🙂) maly proste potrebuje mamu, tvoju blizkost, citit sa. vravi sa, ze bol 9 mesiacov na mieste kde mal teplo, jedlo bolo mu super, vsetko pekne samo prichadzalo o nic nemusel ziadat a zrazu je vypudeny do sveta kde je zima, hluk...ja som uplne obycajna baba ktora netusila o satkach nosicoch, pocuvala ako dieta nema spat s rodicmi v posteli, nenosit na rukach atd. mam 9 mes. synceka ktory mal brutalne koliky plakal strasne a z toho dovodu bol noseny. neskor ma potreboval samozrejme tiez. najprv som sa bala hlavne kvoli reciam, ze mu to tak zostane, je to zle atd. babenky ma 9 mesiacov este nestvornozkuje a nenosi sa nonstop. pouzivala som satku, teraz mam manducu. maleho ked som mala v kociku na zaciatku ze spal nesmela som nic robit. proste nesmela hned sa zobudil na kazdy vacsi buchot. v satke som umyla riad, upratala, varila, dokonca aj zehlila!!! 🙂) a v pohode z toho vyrastol. teraz sme presli separacn. uzkostou ale nastastie som mala manducu. tak bol zase viac noseny. inak od zaciatku sa to menilo raz mi spinkaval v kociku o dva tyzdne na rukach len, chodili sme na rukach na prechadzku, neskor len na obchodzku okolo bytu a zlozila som ho z manducy do postielky, neskor zaspaval len za chvilocku na rukach a kocik, neskor kocik kedy ako. Nebojte sa nosit, deti nas potrebuju, zmeni sa to ryyychlo baby naozaj to tak strasne!!! plynie ten cas hlavne ked mate babetka az vam luto bude. Ja som sa tolko natrapila ze nechce spat sam, ze nosit sa chce atd a teraz sa trapim, ze som otocila kocik v smere jazdy a neuvidim maleho, ze neviem ako ja!!! prestanem dojcik ako to ja!!!! zvladnem🙂))) a to mam doma ziveho krpca ktory chce staale maminku a stava sa vela krat ze mam toho dost, tak idem prec, odychnem, predycham a uvedomim si, ze je maly krpan a potrebuje ma, ze ma len nas tak mu musime pomoct. Ak vam vydrzi v lehatku a byt len vo vasej pritomnosti to je super, skuste takto ak nie,, zaobstarat si nosic a nosit. V 3 mesacoch mozte dat na zem na deku, budu ho viac zaujimat hracky, neskor sa bude hravat na brusku, obracat sa, pojde si po svojom, nebojte sa. Maly je spolocensky, vysmiaty, ide ku kazdemu ked je v pohode, krici, vyska, proste nie je to utiahnute dieta ani nic podobne. Prave si myslim, ze tymto tulenim, mojkanim uistovanim ho ze som tu pre neho mu dodavam viac sebavedomia do zivota. drzte sa.

lacikagr
16. jan 2013

Všetci mi hovorili, nenos malú na rukách, lebo si zvykne a nebude chcieť byť sama....atd. Lenže ja som ju to učiť ani nemusela, ona si to proste vyžadovala. Neexistovalo, aby som šla po meste s kočíkom a ona by si tam len tak ležala a kukala,eeeee. Naša v kočíku iba spala, akonáhle sa zobudila, poďho na ruky a kukala doodola. Ona proste bola strašne živá a zvedavá hned od začiatku a ostalo jej to, je to také žihadielko. Vôbec sa toho nebojte, každé dieťa je iné ked vidím kočík a v nom bábo ako kuká len tak a ani nepípne, tak toto som ja nepoznala... Akonáhle v pol roku začne sedieť a loziť, situácia sa zmení a bude samostatnejšie a aj vaše ruky budú voľnejšie. Vôbec nebanujem, že mi moja malá strávila toľko času na rukách, mám dobrého manžela, ktorý keď prišiel z práce, rád sa chopil otcovských povinností a ja som si mohla aj porobiť alebo oddýchnuť.

zivika
16. jan 2013

ach jo, kazdy druhy den chce volakto odnaucat dieta od toho, co je normalne 😠 baby, ved vase deti su este take malicke, ze to sa ani odnaucat neda!!! take male dietatko nie je ani rozmatnane, ani vam to nerobi naschval...ono chudatko len chce byt s vami, ako doteraz...
@p3tuliatko zmenit sa do bude dat vtedy, ked sa ti drobec aspon trosku nauci sam hybat...ved si predstav, ze si niekde mesiac, nic poriadne nepoznas, ani poriadne nevidis, nevies nic povedat, nevies sa ani otocit na bok a jedina osoba, ktoru poznas by ta niekam polozila a odisla...no neplakala by si??? 🙂

marcelatje
16. jan 2013

@p3tuliatko odnaučiť? Nijako 🙂 bábo sa samé osamostatní keď na to bude pripravené. 5 týždňové bábätko nemá žiadne zlozvyky tie sa vytvárajú až oveľa neskôr. Potrebuje len blízkosť svojej maminky. Nepočúvaj poznámky typu "Ako si si naučila......." niektoré deti sú spokojné samé v postieľke iné potrebujú non stop prítomnosť matky. Tvoje dieťatko to nerobí z rozmaru, nedajbože naschvál jednoducho je mojkacie a najlepšie sa cíti s tebou. Pred pôrodom som tiež mala smelé plány ako budem vládnuť tvrdou rukou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 teraz mám pocit, že budem nosiť aj do 15 ak bude chcieť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

irriss
16. jan 2013

@xlucia
Temer souhlasim, ale 24hodin dite nosit nejde... 😉
Je potreba ho naucit na intervaly...jsou mista v kazzdem byte,...proste kde se nebreci..
asi se to zda divne, ze miminko naucime necemu,kdyz neni schopno nam rozumet.. 😉
ja mam 4 deti ( z toho dvojcata)a ani jedno jsem nenosila 24 hodin, ani v satke..ale naucila je vsechny "vedet", kde je klid a neni treba plakat....misto, ktere je jeho..prizpusobene jemu..barvy, cd treba s nasim hlasema pisnickou..hybajici obrazek...
Neni to rychly proces..ale moje deti si nikdy nic nevynucovaly a nevyrvalavaly...
Neni nic horsiho, kdyz po nas dite neustale leze(mam na mysli uz starsi dite, ale vypestene 😉 na rukach ) nenecha nas uvarit, dojit si na WC a domluvit at uz v telefonu, s kamoskou... nebo u kasy v obchode...

Zaklad je v tom, aby nas dite slyselo...mit ho neustale pod dozorem a umoznit mu nas "aspon"slyset..staci mu nas klidny KLIDNY!! hlas...protoze i kdyz ho budes nosit 24 hodin a budes nervozi je to k nicemu...vyciti to a muzes se s nim houpat a vznaset se az do oblak a nebude to mit zadny uspech.. 😉

Takze ja jsem za zdrave noseni..
- uklidnit
uspinkat
odgrcnout
pomazlit...

naucit ho byt na rukach z nejakeho duvodu... 😉
Bezduvodne noseni je pak vazne tezke odnaucit..pak se projevuje tak, ze nam drzi nohy,kalhoty a chodi s nama pod sukni..a to nekdy i ve 40ti 😉
v

mirka1611
16. jan 2013

my tak isto, nosenie je naj, ved je pri mame tak je mu super, ale odvykol si tak ze sme kupili taku tu farebnu hojdaciu sedačku, tam mu visí hračka, a aj ked mrnčal, potom si rychlo zvykol. Síce ked je hore je dosť často na rukach, lebo chce vsetko vidiet, je zvedavý a ja ho aj nosím aspon chvilu, lebo sa tým učí a vyvíja sa mu mozog, ale zas nie vkuse - odpadli by mi ruky a chrbát. Takze odporúčam tu hojdačku, mozno dudlik na ukludnenie na chvilu... mne tam velakrat aj zaspal popri tom ako pozeral na mna čo robim v kuchyni.

p3tuliatko
autor
16. jan 2013

Lenže nechápem to, keď malý sa napapká a aspon 5 minut by mal byt v klude a sam si poblabotať a on hned začne plakať 😖
ako keby mu bolo aj malo a popritom mal dosť a ked ho zoberiem na ruky plače tiež ale to je plač z trucu, koliky to niesu to už sme mali a to boli ine revy ☹ 😒

p3tuliatko
autor
16. jan 2013

@mirka1611 náš zatial v kresielku len sedi ale moc ho nevnima ako tak pozeram a dudel praveže moc nechce len ked mu ho dam do kočiara ale vypluva ho stale. to je to, že malý ešte moc veci nevníma 😀 😀 😀

k_a_j_k_a
16. jan 2013

@p3tuliatko ahoj. skus tu satku, mozno pomoze. ja som to skusala, no zavadzalo mi to, nebola som schopna nic spravit 🙂 potom som este pouzivala autosedacku, tak videli vsetko a boli spokojne. len to treba striedat. pripadne do kocika, a ak nie, tak existuju take kolisky / kose (alebo kludne aj pradlovy kos 🙂 ) aleho ho daj na postel / stol / sedacku - je to vyssie a viacej uvidi. a deti chodili od malicka vsade so mnou. malokedy sa stalo, ze som ich nechala same v miestnosti. a ukladala som ich tak, aby na mna videli. mozes skusit mat ho pri sebe, no nebrat ho na ruky. zo zaciatku sa mu to nebude pacit, tak si ho kludne len pritul, ked chces odstranit neustale nosenie.

mirka1611
16. jan 2013

@p3tuliatko to je fakt, ze náš má teraz 8 tyzdnov....takze uz začal trochu vnímať, dovtedy tiež len nosenie... ale tie tri tyzdne to este vydržíš a potom uz bude lepsie. To nie je o rozmaznanosti, potrebuje ťa cítiť, nechápe že máš okrem neho aj inú robotu, je strašne maličký a bez tvojho tela má aj strach, atd... to treba prečkať. Šatka nie je asi riešenie - zničíš si chrbát ak ju máš mať celý deň....

mirka1611
16. jan 2013

@k_a_j_k_a presne ako píšeš , šatka to nevyrieši, neoslobodí ju to, treba ho davať všade kde je ona, aby videl a bol spokojny, vedel ze je mama na dosah, a vydržať par minut ked sa mu to nepači a mrnčí.

slavinka9
16. jan 2013

@p3tuliatko ahoj. skus si najst nejaky ritual. u nas zaberalo...rano ked sme vstali..po papani som ju pekne nosila po dome ukazovala rozpravala asi pol hodinu. potom som ju polozila do postielky pod hrazdicku alebo do kresielka podla toho co som sla robit. ale vecsinou fungovalo kym som postlala bola v postielke...potom so mnou putovala vsade v kresielku.a ked som na nu rozpravala mohla som sa v pohode aj okupat aj naranajkovat aj navarit. a potom zas papat a po papani som s nou sedela na gauci a nohy zaprete o stol. a sedela mi v lone opreta o kolena....teda skor lezala troska vyvysena....a ja som si nieco precitala ale pozrela v telke. proste niektore dietatko potrebuje byt stale pri mamicke. nerataj ze si pri 5 tyzdnovom babatku nieco extra porobis....moj manzel chodil domou len cez viked takze som sa nemohla spoliehat na to ze vecer pride a pobavi. o siestej kazdy den som kupala a potom uz len poobliekat napapat a spat. a od siedmej som uz mala cas len pre seba.stihla som aj upratat a velakrat som si varila na druhy den. prisposobila som sa ja malej. inak to nedas zbytocne stresujes. a nemusela som ju mat 24 hodin na rukach chvalabohu....bola rada aj v kociku aj sama zaspala po leziacky len som pri nej sedela.drzim palce 🙂 poskusaj vsetko co tvojmu malemu sedi a prisposob sa urcite najdete kompromis.....a ked ho najdete tak sa moc netes 😀 lebo za take dva tri mesiace budes hladat nove a nove riesenia 😀 a tych teda bude kym narastie do nejakej samostatnosti 😀

marcelatje
16. jan 2013

@p3tuliatko také malé bábätko netrucuje, ono ešte nechápe že s rodičmi sa dá manipulovať 😀 😀 😀 niekde som čítala že bábätko má právo denne xy hodín plakať. Tak keď plače poskytni mu aspoň to že si s ním a uľahčíš mu to obdobie keď mu niečo je možno je mu zima, teplo, bojí sa, je nervózne alebo chce byť jednoducho s tebou ........ Ako už mnohé baby v iných podobných témach písali, človek je jediný cicavec ktorý sa snaží svoje mláďa odložiť aby robil niečo iné 🙄 až po pôrode som pochopila že materstvo je úväzok 24/7

milka1978
16. jan 2013

@p3tuliatko Ahoj ... ja mám doma 8 týždňového drobca a tiež sme mali tento problém, že len po rukách sa chcel nosiť .. tak keď som s ním bola doma sama, že manžela som mala v práci (ten ho stále bral po rukách a takto ho aj naučil a nezniesol keď drobec plakal takže ho nosil stále a preto som to robila keď bol v práci 😝 ) a staršieho syna v škôlke tak som ho nechala jednoducho vyplakať .... položila som ho do lehátka a sledovala čo bude robiť ... zo začiatku sa len mrvil a trocha nervačila a potom spustil plač ... po asi 2 minútach ho to prestalo baviť tak zaspal .... a skúsil to ešte asi 2-3 krát a nakoniec si zvykol, že je lepšie ležať a nie stále sa nosiť po rukách ..... a keď to nepomôže tak si kúp klokanku a nos ho takto .... možno potrebuje tvoju blízkosť a takto budete spolu a ruky budeš mať voľné, aby si aspoň čo to porobila 🙂

demonique
16. jan 2013

@p3tuliatko on je este malinky a potrebuje tvoju blizkost. mala som to iste s mojim malym bubacikom. proste som ho dala do Manduca a nosila ho. alebo si ho daj do satky. jeho to urcite prejde ked bude vacsi. Vsetci mi vraveli (rozumej mama a svokra) "len pockaj, tak si ho naucila, uz ti nebude chciet byt sam" a prdlajz. teraz sa veselo plazi a objavuje okolie a na mamu si sem tam ani nespomenie 😀 pockaj, este ti to bude chybat, ked bude vacsi a uz ho nedvihnes 😉

p3tuliatko
autor
16. jan 2013

No však toto, že skušame všetko možne aj nemožne aj autosedačku, hrazdičku, kresielko, spinkanie s nami v posteli, kočiar ... a všetko mu vydrži možno 2 minuty 😀 😀 😀
jedine čo zatial zabera je "nekonečne" obliekanie ked ideme von a šup do kočiara, ked cíti že je naobliekaný a je v kočiari tak je ako zarezaný ale ked je len v dupačkach tak jeho neoklamem vie že von nejdeme 😀

p3tuliatko
autor
16. jan 2013

@milka1978 to je dobré ked tvoje zaspalo po 2 minutach plaču, my sme skúšali aj to.. a plakal dosť že dlho aj 10minut až ledva lapal po dychu tak od vtedy som to radšej už nerobila že som ho nechala vyplakať aby nahodou sa niečo nestalo ked hentak až moooc plakal 😒
je pravda, že každé babo potrebuje niečo ine no ... ja mam niekedy pocit ako keby každy den nanho zaberalo niečo ine .. a aj to len chvilku 😀 😀

vonicka
16. jan 2013

Prave vcera som si neviem preco spomenula ako som pred cca 10 mesiacmi volala s kolegynou, moj maly mal presne 5 tyzdnov a hovorila som jej, ze chce byt stale na rukach. Ona na to povedala, ze joooj, to vobec nie je dobre. Teraz sa na tom strasne smejem, ze co som vlastne cakala 🙂 🙂 jasne, ze vacsina deti chce byt na rukach. ved cele mesiace vyrastali v tesnom prostredi a zrazu su niekde vonku same, nemaju pojem o case, o pritomnosti, buducnosti atd. Ak tu niekto seriozne tvrdi, ze 5 tyzdnove dieta si navykne na nosenie a bude to potom stale vyzadovat tak je blazon. Kazde dieta sa od prirody chce trosku skor alebo trosku neskor osamostatnit. Ja som maleho nosila aj v satke, zhruba do 4. mesiacov, dalej sa mu to uz nepacilo, lebo ho to obmedzovalo. Ale dovtedy mi kazdy z rodiny hovoril, ako si na to navykne. Zaujimave, ze teraz je celkom pekne samostatny v porovnani s inymi detmi, ktore v pol roku dostali separacnu uzkost a nepohli sa od matky. On sice za mnou vsade chodi, ale kludne sa zahra aj sam a proste vie, ze ja som vzdy nablizku a nema potrebu len tak plakat za matkou.

marcelatje
16. jan 2013

@p3tuliatko a dávaš ho do zavinovačky? Keď je naobliekaný je akoby v zavinovačke a možno sa tam cíti bezpečnejšie. Normálne ho zabaľ a ručičky dovnútra nám to pomáhalo kým sme nemeli šatku 😉

p3tuliatko
autor
16. jan 2013

no však práve že je v zavinovačke, v perinke sa mu nepači vobec ale v zavinovačke ano 🙂

milka1978
16. jan 2013

@p3tuliatko tak to máš pravdu ... deti sa menia a strašne .... a aj na každé platí niečo iné ... ja len že aká je moja skúsenosť , ale ak sa ti až zachádza od plaču tak to potom isto nezaberá a radšej ho vziať na ruky ako nechať trpieť 😉

hradnapani
16. jan 2013

@irriss budem len mierne oponovat s tvojou poslednou vetou: "Bezduvodne noseni je pak vazne tezke odnaucit..pak se projevuje tak, ze nam drzi nohy,kalhoty a chodi s nama pod sukni". - len kde je ta hranica medzi dovodnym a bezdovodnym nosenim? Vacsina rodicov siaha k noseniu, ked je dieta nespokojne a neda sa inak ukludnit, Dieta, ktora nema potrebu nosenia, tak v tom nosici ci satke nasilu nevydrzi...

Co poznam maminy, ktore dost nosili svoje deti, tak ani jedno sa tej maminej sukne uz nedrzi (maju tak cez dva, tri roky, zacali uz chodit aj do skolok). Prave naopak. Mam pocit, ze su ovela samostatnejsie ako nenosene deti. Mame v dome dve deti, ktorych maminy su zasadne proti noseniu. A prave oni sa zacali po nastupe do skolky tej maminej sukne drzat a rano vyplakavat, ze nikam nejdu (cirkus na pol domu)...
Ja som syna prvy rok tiez vela nosila, teda hlavne prvych sest mesiacov, a potom sam od seba tuto potrebu stratil. Teraz vytahujem nosic naozaj len na presuny, ked sa to hodi mne... (ma 20 mesiacov)

zuzlik_666
16. jan 2013

9 mesiacov si ho hompalala v brusku... Myslis, ze teraz Ti bude len tak lezat v postielke.. 😀 skus satku, aby si aj doma popri nom co to porobila... Casom to prejde, ja som tiez maleho prvych 6 mesiacov dost vela nosila...

irriss
16. jan 2013

@hradnapani
Tak ja si myslim, ze kdyz dite pri nejake zavazne a pocatecni zmene, jako je skolni dochazka a bez maminky,,NEPLACE ze to naopak NENI v poradku... 😉
Dam Ti priklad... 😉
Vis, mne muze partner libat cely den i noc...muze mi rikat "Miluju Te"....nosit mne na rukach ...a stejne mi nemusi byt schopen uprimnou Lasku dat...
Zalezi na tom, jak a ne KOLIK...lasky(naruce) nam kdo projevi a je schopen dat...
nerikej mi ze celodenni noseni prospiva ke klidu...!!Naopak!!Pruser a nervozita na vsech stranach..😉

Opakuji..moje deti mely sva mista,ktera uz od narozeni vycitily jako bezpecna a klidna...
Mista, kde bylo CD s mym hlasem ci pisnickou...kolebka..kdyz bylo treba...obrazky a barvy...
Vedela jsem a umela jsem rozeznat "plac od place"... 😉

hradnapani
16. jan 2013

@irriss nepisala som, ze neplacu, ale nerobia dramaticky cirkus a to je rozdiel. Proste sa tam ovela rychlejsie adaptovali. Ale nechcem sa chytat za slovicka teraz.
Len moj nazor je taky, ze dieta (a hlavne v tych prvych mesiacoch) sa nepyta na ruky rodicov bezdovodne. Ze na to maju nejaky dovod... napriklad nevedia lezat na podlozke, lebo maju (skryty) reflux a podobne a tento problem ma vela deti a samozrejme, mozu byt aj ine dovody. Ked sa podari najst iny sposob, ako dieta ukludnit, vobec nenamietam... len niekedy naozaj zostava ta naruc ako jedina moznost).
A tu sa pyta zakladatelka na 5-tyzdnove dieta a to podla mojho nazoru do naruce patri. V nasich zemepisnych sirkach totiz panuje nazor, ktory vtlkaju do hlav sucasnych matiek najma ich rodicia, ktori takmer zasadne nenosili, ze dieta si nosenim rozmaznaju, ze si na to zvykne a uz neodvykne... Z toho, co vidim ja, tak sa s tym nazorom nemozem absolutne stotoznit, lebo nosene a zaroven "rozmaznane" dieta (t.j. vynucujuce si nosenie po 2-3 rokoch veku) skutocne nepoznam...su to normalne deti, a podla mna aj dost samostatne, ktore sa nedrzia tej povestnej sukne...