Novorodenec cez deň nespí

lenpi
29. apr 2018

Zdravím a prosím o radu - máme 4 týždňové bábätko a spanie cez deň je dosť katastrofa. V noci nastastie celkom fajn, teda na ten vek, ale cez deň sa stane, že za 5 hodín spí dokopy pol hodinu, aj to nie v kuse a zvyšok času je mrzutý, vidno, že by spal, ae nevie zaspať a ostať spať. Pri kojení zadrieme, ale väčšinou sa zobudí v momente, ako sa odpojí, v kočíku zaspí občas (málo a musím sa hýbať, podotýkam nie hojdať hore dolu, ale fakt chodiť), v šatke zaspí, ale musím sa hýbať, ináč je nepokojný, v hacke zaspí, ale trvá ot dlho a v momentne, ako prestaeme hojdať je hore. Na rukách len keď hojdáme (a to intenzívne, žiadne pohupovanie), cumel ani biely šum nepomáhajú. Problém je, že máme dve ďalšie deti, takže proste nemám možnosť ho celé dni hojdať alebo byť vkuse vonku. Starší sú už z toho nervózni, že vkuse plače alebo ho uspávame. A teda aj moje ruky a kríže protestujú. Nemáte prosím niekto nejaký tip, čo vyskúšať, aby zaspal a vydržal spať, teda okrem vydržať, kým to neprejde? Vďaka!

kikusa008
29. apr 2018

Ahoj, presne ako keby si písala o našom... Ja som mu zúfalá kúpila ulitku, trosku je stále zohriala a zabalila som ho do nej... Mňa ulitka zachránila... Aj keď, v noci väčšinou na mne spával, jedine tak potiahol 2 hodinky...

ejka82
29. apr 2018

nepomáha ani zavinovačka? niektoré deti jednoducho potrebujú byť zviazané, aby sa cítili dobre, bezpečne a mohli spinkat

zuzkalika
29. apr 2018

Skus zakryt ocka. Syn spaval do roka a pol s plienkou na hlave a dcera mava na ockach polozenu bavlnenu ciapocku. Ak sa budi na ruky treba ich zviazať ked uz je babo v polospanku a nebude sa branit. Ulitla je fajn😊

lenpi
autor
29. apr 2018

Zavinovanie som skusala tiez, nepomohlo :( teda nespal o nic dlhsie, nez bez nej. Ocka som skusala zakryt rukou, to nepomohlo, skusim tu plienku. Vdaka!

issabelll
29. apr 2018

Len s tou plienkou opatrne...aby sa ti do nej nezamotal,je to nebezpecne kvoli dychaniu. Asi mas narocne babo, uz len dufat,ze ho to rychlo prejde a zacne spinkat lepsie. Kamaratom pomohlo ked zapli radio vo vedlajsej miestnosti, ze nemali uplne ticho.

majusska202
29. apr 2018

Ahoj my máme ten problém s pol ročným. Pol roka nebol problém so spánkom doobeda si pospal aj poobede v noci prespal aj celú noc od narodenia. No posledné tri týždeň nespi cez deň niekedy si za celý deň pospi 20 minút a to som s nim vonku doobeda aj 3 hodiny ho vozím aby spal (vtedy je aspoň ticho lebo doma len reve teda doslova zúri) poobede to isté chodíme s manželom na striedačku a nič proste. Večer zaspí okolo pol 8 a spi max dve hodky. Potom je vkuse hore keď mi dám prsník zaspí a do rána fungujeme že sa každú pol hodinu budú niekedy 20 minút spi len keď spi hodinu tak je to zázrak. Už sme fakt v koncoch robíme všetko preto aby spal dokonca sme to riešili s lekárom ten mi povedal ze môj opis sedí na nepohodlie že mu mam dat športový kočík keďže malý je taky ze musí všetko vidieť a hrozne zvedavý.. Pomohlo to na dva dni. Od vtedy zas nič. Nie som zástanca liekov ale už sme mu skúsili dat od bolesti že ak ho niečo boli... No žiaľ nepomohlo tak sme usúdili že ho nič nebolí...

evulka2203
29. apr 2018

Ahoj, presne ako moj, tiez nespal, po mesiaci som ho dala na brucho a prespal cez den 2 hodiny v kuse, odvtedy aj v noci spava na bruchu. Ale on je celkovo zly spac cez den, teraz potiahne tak 3 krat do dna pol max hodinu, ale ma uz 5 mesiacov, je to ine ako s novorodencom.

pininka
29. apr 2018

Aj ja som toto mala s druhym synom, bol to des, ale postupne to preslo a poto bol z neho velmi dobry spac. No zistili sme to ta,ze raz zas a opat nechcel spat, uz som nevladala, tak som ho polozila do postielky a odisla z izby. S kludom zaspal a tak sme zistili,ze jemu praveze vadil pri zaspavani akykolvek kontakt. Odvtedy spal ukazkovo, sam zaspal a spal dlho. Predtym som ho aj hodinu uspavala na rukach, potom zaspal za minutu sam v postielke.

katrin21
29. apr 2018

@lenpi skusala si dietatko zavinut? ked spinka, si na makkom? je uz teplo, tak skus len tenku zavinovacku na spanie, resp. omotaj okolo neho plienocku, alebo si kup ulitku, co nepotrebuje mat taky pocit , ako v brusku.. a klad ho na makke, to casto velmi pomaha..dietatko sa tam prijemne zabori a je mu to prijemne, moja doteraz potrebuje spavat na makkom vankusiku a aj par kamosiek si vsimlo, ze ich deti chceli s nimi spat v posteli hlavne preto, ze chceli spat na makkom vankusi.. samozrejme, polozit take malo babo na bok , vacsina mamiciek ma uz dnes monitor... kamoske som to poradila, ked jej dcerka nechcela spat, tiez iba na nej , ani kocik nechcela. vystlala ho makkym a zrazu babo spalooooo 🙂- skus, mozno pomoze....ktovie...
a tiez, davas odgrgnut? netlaci ho brusko...

renatka100
29. apr 2018

@evulka2203 u nas asi od druheho mesiaca maly odmietal spat. Raz zostal omylom na brusku a spal vyse troch hodin. Odvtedy spi len na bruchu, kupili sne monitor dychu snuza a nie je ziadny problem. Mal totiz strasne silny morov reflex, vzdy sa po zaspati hned sam zobudil rucickami. Na bruchu to nehrozi, treba vyskusat. Teraz ma 5 mesiacov a denne ma aj 5 hodinovych spankov, doma na bruchu a vonku v kociku za jazdy aj na chrbte. V noci iba ba bruchu. Drzim palce.

simsalabim
29. apr 2018

Moja starsia bola taky nespavec a vecne nespokojna. Nic na nu nezabralo. Uz v porodnici robila curbes. Doma spavala 4x30min cez den, v noci od 22-5 s 3 prestavkami na kojenie. Ked bola hore, vacsinou plakala. Spanky postupne vynechavala az v roku a pol uz cez den nespala vobec.... vela spat zacala az v puberte 😂

luga_luga
29. apr 2018

zial, neporadim, moja bola taka ista: ako novorodenec spala v priemere 15hodin, cely den hore, mrzuta, pomohlo vozenie kocikom nonstop bez zastavenia, ale mala som len ju, takze som chodila s kocikom takmer cely den (priemerka 120km mesacne nachodenych)

nelka1122
29. apr 2018

Ahoj,poznám to .moja už má štyri mesiace a dodnes je to ťažké ale zlepšilo sa to tým že mám vkuse zapnutý ohrievač elektrický (taký čo má vrtulu) vypínam ho iba keď je hore.alebo na YouTube pustím sleep music alebo indiánsku hudbu a pritom uspavam a nechám pustenú aj keď už spi.ale musíš zistiť aká hlasitosť bude vyhovovať.niekedy zaberie az obidve naraz 🙂 no a ešte pozoruj či není hladny. Alebo prejedeny.obidve má rovnaký efekt

angie_l
29. apr 2018

@lenpi no toto jak keby si písala o mojom dieťati presne to iste tiež som to tu aj riešila na MK cez deň katastrofa sú výnimočne niektoré dni keď pospi viac jak hodinu inak max 20min má skoro 3 mesiace a cez deň sa jej musím nonstop venovať nič si neviem porobiť všade keď dni dávam uspavat sa to musí hýbať presne aj v kočíku keď niekedy zaspí nesmie ten kocik stať ani na minútu hneď sa začne budiť uspavame ju na fitlopte aj v noci strašne dlho trvá keď zaspí skacem snou na fitlopte alebo manžel tiež keď sa kojí cez deň jak keby zaspí odpojim zamrvi sa a už je hore v noci to je lepšie keď ju konečne uspime ale aj to mi dá niekedy zabrať čiže ja ta úplne chápem a pevne dúfam že sa to zlepší myslela som či nemám slabé mlieko mám jo síce veľa ale možno neni sýte keď sa nonstop budi keď začne veľmi plakať vždy ju pripojím na prso