Od akého veku môžu jesť deti hríby?

sellycka13
3. júl 2022

Dobrý deň, odkedy dávate deťom lesné hríby? Napríklad polievku z lesných hríbov? Mám doma 3,5 ročnú šampióny, čo nie sú lesné hríby už skúšala v 2,5 roku a v pohode. Mám doma sušené kuriatka a chcem jej dať ochutnať polievku z nich,ale tvrdí mi rodina, že ešte je skoro a podľa tabuliek od 6 a viac rokov lesné hríby. No čo si ja pamätám som 3,5 ročná určite už jedla lesné hríby a svoju obľúbenú polievku zo zmesi lesných húb.

bublinka1426
3. júl 2022

.

ivangeline
3. júl 2022

Moje maju 2 a pol a 3 a pol a uz jedli....pred rokom.

lenka2813
3. júl 2022

@sellycka13 moj ma 3,5 a tiez uz jedol polievku kde boli aj lesne hriby..v pohode vsetko. 🙂

pribinak
3. júl 2022

Však zas nezje 5 tanierov. Normálne 3,5 ročne dieťa mize huby jesť

tramtada31
3. júl 2022

Pediatrička mi vravela, že lesné hríby obsahuju toxiny, takze sa nemajú dávať do 6 rokov. Keďže su hríby tazke(aj sampiony), nedávam ich ani 4 ročnej. Moc nechapem to nutkanie dávať detom to, čo neni pre nich vhodne. Veď nemusi mat dieťa polievku, das mu len druhé jedlo.

sellycka13
autor
3. júl 2022

@sellycka13 ďakujem vám všetkým za váš čas a rady, mám obavy z tých lesných,asi zatiaľ ostaneme pri sampionoch ako doteraz

zorkahorka
6. júl 2022

Pokial viem, huby od 3 rokov. Dovtefy sme huby cielene nedavali, pripadne sme ich detom z jedla vyberali

bublinka1426
7. júl 2022

@zorkahorka samopiny tusim az od 6r. inac napr hliva uz skor. mne tak zas vraveli.