Odstránenie cumlíka

honey666
25. sep 2023

Ahojte, moj syn onedlho 2 rocny, ma cumlik od narodenia, nikdy ho nemal tak ze nonstop cele dni ale posledny mesiac dva si ho fakt vyžaduje nonstop, stale pyta dudu dudu a ja som uz nesvoja z toho ako okolie tlači na to aby uz cumlik nemal, že je veľky na cumlik a neviem čo a ja si pridem že zlyhavam v tom. Keď raz ju potrebuje aj na zaspatie aj na ukludnenie nejake tak čo sa nepostavim na hlavu teraz. Čakame surodenca, mame na to 5 mesiacov ešte a čaka nas presun do vlastnej izby čoskoro, preto aj ten cumlik este nerušim a ked uz nejak bude “zabyvany” vo svojej izbe tak potom by som chcela zrusit cumel. Bude to narocne velmi to viem ale ako ste to mali vy ? Ďakujem za rady

hortenziaj
25. sep 2023

@honey666 nebolo to náročné, pochopil keď ho prekusal ze šiel do koša, len zrušil sa obedy spánok tým pádom a večer sa nevedel uložiť, už ho to našťastie prešlo

lilizzachy
25. sep 2023

@honey666 ja som malej zobrala cumlík zo dňa na deň...3 dni bol veľký plač, potom 2 3 dni mrncanie za cumlom a potom dáma od seba prestala trvalo to asi tyzden

stannkal
25. sep 2023

2r s cumlom je ešte v pohode, netreba stresovať. Do 3r by mal byť preč. Naša tiež zhruba v takom veku začala vyžadovať cumlik skoro cely deň a to sa nám už zdalo moc tak sme s tým sekli keď mala asi 2 a štvrť. Zobrali sme ho tiež zo dňa na deň ale par týždňov predtym sme jej povedali ze príde cumlikova vila a každý večer sme si o tom rozprávali. No a potom prišla, vzala cumlik a nechala darček. Prvý týždeň bol trochu náročný ale potom už úplne v pohode.

linda117
25. sep 2023

Na nas tiez vsetci tlacili ked mala dcerka 2 roky, ze je to hanba atd tak som sa tym nechala ovplyvnit a skusala som vselijake rady z internetu- roztrihnut dudku, potom sme ju akoze dali malemu babatku atd ale proste nic nefungovala, malicka tomu este nerozumela a velmi plakala az sa z toho aj povracala. Tak som to nechala zatial tak. Ked mala cca 2,5 roka, vyhadzovala sa okolo pusinky tak som jej vysvetlila ze to ma z dudky, a nech si ju uz nedava do pusiny lebo dudka jej robi zle. Dala som jej cumel to krabicky a asi tri noci spala tak, ze tu krabicku drzala v ruke. Trosku si poplakala ale bolo vidno ze tomu trosku rozumie a posluchla ma. Dookola som jej to vysvetlovala. A po tych troch dnoch uz si na dudu ani nespomenula

simca06022011
25. sep 2023

uz su tu s tymto temy, a mozes sa inspirovat. nas vecer chodil kontrolovat bumburiak, ci spime :D a tak som zobrala velku plastovu obalku a odhodla som sa s nou, ze mu ich posleme vsetky, a prestane chodit, elbo to len deti s dudlom kontroluje. PObalili sme, adresu napisali, oco dostal do kufrika a odniesol "na postu". Ani nemrnkla. Ja by som necakla 5 mesiacov.. budes mat viac a viac nervov. Uz ked si videla, ze dozaduje dudel hocikedy, si mohla zakrocit sposobom "to je iba do postele" alebo nieco take a odlozit. 2,5-3r dieta, vzdor k tomu, novy surodenec, nova izba a potom sup aj duddel ktory dudle pol roka+ kolko chce musi ist prec...
Ale teda to je moj amatersky nazor, ja by som urcite zakrocila cim skor, ako spravis ty je na tebe

heni79
25. sep 2023

@honey666 A ten cumeľ má ako? Non-stop doma, či aj vonku (na prechádzke)? Lebo to je rozdiel. Vonku by som mu ho vôbec nenechala. A doma by som tiež postupne rušila. Ale postupne. Vonku rázne.

snehulak77
25. sep 2023

Náš mal len na zaspávanie, keď zaspal, tak ho vyplul. Ráno som ho automaticky zobrala preč, nikdy nemal cumle len tak cez deň 🤔
No a krátko pre 2hym rokom ho začalo z cumla napinat, letel cez pol izby, ešte som pár nocí skúsila mu ho dať, ten istý scenár a odvtedy cumel nemá. Tak možno stačí počkať, ale na deň by som ho dala preč, nie je dobré aby ho stále mal. Ale osobne by som z toho vedu nerobila, proste skús vysvetliť a keď to nepôjde, tak skús o 2 týždne, potom zase o nejaký čas. Raz sa to zlomí. Neboj, na stužkovej bude bez neho 😁 Tak som si ja hovorila

nicol_10
25. sep 2023

Áno,bolo to náročné.. spomínala ho veľmi dlho,aj mesiac..povedali sme, že sme ho zabudli u babky (býva 100km od nás),plač bol asi 3 dni,potom len spomínala

marianarem
25. sep 2023

@honey666 Moj mal az skoro do 3.5r, ale teda dlho.uz len na zaspavanie. Taketo obdobie velkej zavislosti mal niekedy okolo 1.5r, potom sa to postupne zredukovalo len na to spanie.
My sme ho parkrat skusili nedat, ale nedokazal zaspat a trapil sa. Do tych 3 rokov som to teda uz nejako nesilila. Hovorila som si, ze vzdy lepsie cumel, ako keby si mal cmulat palec ako nahradu. Potom zase nastupil do skolky a bol nonstop chory a my tiez, tak na to nebol nejako nikdy spravny cas. No ale medzitym uz nejako dozrel a asi uz bol pripraveny byt aj bez neho. Babka mu raz nejako zabudla dat a nic sa nestalo. Nedala som teda ani ja a nic. Ale ze vobec nic, normalne zaspal a ani raz sa uz nan ani len nespytal, isiel dalej bez neho. Tak je to unho so vsetkym, v podstate ho nemusim nic nejako pracne oducat ale jedneho dna to proste ide bez problemov. Len nam teda niektore veci dlhsie trvaju.

vasjar
29. sep 2023

@honey666 odporúčam cumlík dat preč ešte predtým keď sa babo narodí. Nasmu (teraz 2r a 4m) sme tak spravili. A teraz nechce cumlík ani len vidieť 🤣. On si tak rozkusal cumlík ze som mu povedala ze nech ho vyhodí do koša, s tak spravil, síce potom par dni sa pýtal na dudu ale neustále sme mu vraveli, ze on ju vyhodil a nejako to tak pochopil

sono2
29. sep 2023

@honey666 nechápem, moje deti spali somnou
Rodila som keď mala staršia 2,5 roka presne.
Nepochopím tieto cumle donekonečna. Akoby rodičia nechali na cumel ukľudnenie detí. Musí mať už aj krivé zuby mimochodom

honey666
autor
1. okt 2023

@sono2 nema krive zuby 😊

lechtivka
1. okt 2023

Sestrin maly bude mat v juli 6 a stale ma dudel 🤦 a nepochopim to ... mava ho ja spanie a ked je doma na ukludnenie... rodicia sa len kukaju ako ho to brzdi ale ked je spokojny on su aj zjavne oni 🤷🤦

ailiba
1. okt 2023

@honey666 ja by som mu ho nebrala. Z mojej skusenosti. Vezmes mu cumlik, zacne si sparat prstami v puse, zuzlat tricko.... A ak este k tomu ho zacal viac dudlat, tak mozno ventiluje stres, nove zazitky. Skus mu ponuknut alternativu, ako nejakeho plysaka.... Ale nedavala by som prec.

sono2
1. okt 2023

@honey666 možno to nevidíš