Plač pri zaspávaní 4-mesačného syna

mariejenka
23. feb 2021

Ahojte všetci, prosim o rady, tipy,triky... hoc si myslíme s mužom,ze sme vyskúšali všetko.
Nas 4 mesačný syn,pri každom spánku , čiže 4x do dna,plače. Skusali sme kvapky na brusko,vsetko na trhu, masáže bruska, ale mame za to,ze kolika to nieje. Skusali sme ukladať skôr už po hodine,potom po troch hodinách,ci nebude viac unavený, skusam ja aby sa nadojcil a zaspal na prsníku...to zaspi az po výdatnom placi na rukach, skusam nosic,tam ide vyskočiť,ale par krat uz zaspal,co bol sviatok pre nas...davam odgrgnut,aj ked ze dojcene deti nemusia. Spi na vyvýšenom matraci,reflux nemá vylúčený ,to nevieme ci ma, či nema. Kočiar nehrozí tam bol za 4 mesiace len asi 10-15x lebo by sa zadusil keby každý den, tak vie plakat. Každú "metódu" sme skúsili dva týždne ci sa nieco neosvedčí,ale vzdy aj ked sme uz mysleli,ze to zaberie,akoby si zvykol a plac znova.
Sme už zúfalí, vieme ze to raz musí prejsť ,ale radi by sme mu pomohli,nech sa tak netrápi s tym zaspavanim? Mal niekto niečo podobné?
Ďakujem vopred za každú radu,postreh.

mariejenka
autor
23. feb 2021

@ktochytavzite páni, je nas vela takto rodičov 😔😔😔😔 ked to všetko prejde,a bude syn uz velky ho budiť budem chodiť,ako pomstu😎

andreatytler
23. feb 2021

@mariejenka Joj...mate to hrozne.
Este totalne blba otazka... nie je hladny? Mozno mu materske mliecko nestaci. Zevraj moj brat tak plakaval, az kym mu nedali aj umele mliecko.

iluviel
23. feb 2021

Tiez mam 4,5 mesacnu. Toto sme zazivali ked bola moc unavena a prestimulovana. Museli sme najst presny cas, momentalne su to kazde 2 hodiny, kedy ju uspavam. Donedavna vydrzala cez den byt hore len 90 minut. Ak som presvihla cas, tak koniec. Revy, revy, revy a najvacsie revy vecer. Unava sa proste nabaluje.

mariejenka
autor
23. feb 2021

@andreatytler neni blba otázka,je na mieste. Hladny by nemal byt, sice sme neskusli dokrmit, priznám sa,ani fľašku,ci um doma nemám, no dojčiť sa dojci krásne pazravo stiahne oba prsniky...asi to u neho bude kombinácia viac veci...

mariejenka
autor
23. feb 2021

@iluviel tak veru, na nočny spánok najhoršie, aj u nas dvojhodinový rezim bdenia, a max dvoj spania..m
Prajem aj vam,aby to postupne išlo do dobrého spánku 🍀🍀✊

shallimar
23. feb 2021

Môj malý nespal a reval vždy, keď som zjedla čokoľvek mliečne (mlieko, syr, čokoláda). Vyradila som všetko, kde by mohlo byť mlieko a bol ako vymenený.

jullietka
23. feb 2021

@mariejenka ach moj ma 4 mesiace presne dnes a vreskot mame skoro cely den. Na zaciatku kolika+reflux,teraz sa mu prerezava prvy zubok....dcera starsia bola toto iste,ona tak preplakala asi 5 mesiacov ale syncek on neze place ale on vrieska na cely dom.ach je to hrozne tazke a drzim prsty ale bude to lepsie ked povyrastu troska

janmik
23. feb 2021

@mariejenka my máme 1 rok a tiež sme mali problém so zaspávaním. Potom som mu začala púšťať relaxačnú hudbu keď som ho dávala spať. Mám v spálni tablet a vždy keď ide spať pustím mu potichučky túto hudbu (Mozart Bethowen) je to len také ukludnujuce cinkanie, dám mu jeho mojkačika a odíjdem z izby. Pekne zaspí sám.