Poraďte mi vyriešiť problémy ohľadom deti

vikaoldrachova
1. aug 2014

Už dlhšie riešim problémy ohľadom mojich detí.
1. Mám syna Michaela. Rád hrá futbal a chodí aj na krúžok. Raz som bola pre neho na tréningu a tréner si ma zavolal že mi musí niečo povedať. Povedal mi je Michael je slabý hráč a že brzdí celý tím. On je väčšinu zápase na lavičke a hrá iba výnimočne. Bolo by vraj dobré kebyže na futbal nechodí. Neviem ako to mám oznámiť synovi. On futbal miluje, nepochopí to. Poznám ho a neniesol by to dobre.
2. Mám 2 deti majú 5 a 8 rokov. túžila som po tretom bábätku. Michael mi povedal že súrodenca nechce. Kebyže je to zasa sestra tak ju bude biť. Ja som však tehotná. Celá rodina to vie iba pred deťmi to tajíme. Už je to na mne vidno aj Michael sa ma pýtal že prečo som pribrala. Navyše to bude dievčatko. Ako mu to mám oznámiť?
3. Moja Mia bude nosiť okuliare. Má ich kúpené. Vraví že ich nechce že, sú nekvalitné. Pritom si ich sama vybrala. Viem že časom ich zničí. Neviem či ju mám donútiť nech nosí tie čo má alebo jej mám kúpiť nové. Ona sa ich ani nedotkne. Aké mi doporučujete? Potom poviem aké má.
4. Aký máte názor na meno Nela?

vierava
1. aug 2014

@saza007 je ich tu veľa

dionyzka
1. aug 2014

@vikaoldrachova moj nazor:
hladaj iny sportovy klub. Sport sa vzdy nemusi hrat len pre vysledky, ale i pre radost. Ak ma z toho radost hru ma rad, tak nech chodi. Aj ja som slaba v lyzovani a predsa lyzujem - pre radost a pretoze chcem. Takze na futbal by chodit mal a aktivne by mal byt aj zapajany.

o babatku treba detom povedat, pripravit ich na to. Nemas na co cakat, cim dlhsie to budes natahovat, tym kratsi cas budu mat na to, aby si uvedomili, ze budu mat surodenca a co to bude znamenat. Synovi to treba vysvetlit, ze ako by to neho ranilo, keby jemu niekto povedal, ze ho bude bit a nebude ho mat rad.

okuliare nosit treba. Nekupuj ine, dcera si vybrala - treba ju naucit, ze za svoje rozhodnutia si treba niest aj zodpovednost.

nechcem Ta urazit, ale podla mna, mas skor problem Ty ako Tvoje deti. Musis si viac verit a niekedy i ostro zasiahnut, ked Ti syn povie, ze bude bit ineho surodenca. Podla mna, Ty to riesis, ze aby si im neublizila a podobne. Ale zivot nie je lahky, treba svoje deti naucit v zivote i prehravat. Ak ich na to nepripravis, zivot ich nauci ale omnoho drsnejsim sposobom.

saza007
1. aug 2014

@vierava trafena hus zagagala. Koncim vierka/majka/vika. Idem povesat pradlo a potom s detmi (skutocnymi, nie vymyslenymi) do parku. 😀

vierava
1. aug 2014

@saza007 ved ty si zagágala 😀 ja niesom imaginárna ale už som sa s takouto osobou stretla na inej stránke tiež syn Michael a dcéra mia ale pred pár rokmi

mircalla
1. aug 2014

@vikaoldrachova casto sa doma nudim a vymyslam si imaginarne deti a problemy, vies mi s tym poradit, ako sa toho zbavit? mam pocit, ze mozno mas skusenosti

balkica
1. aug 2014

Nepochopím ako moze trener take nieco povedat...Ved je to dieta, je to kruzok pre deti, tak nech sa snazi ho trenovat a nie ho vyhadzovat z timu.
Tehotenstvo uz nezmenis, a Miska treba pripravovat na to, ako bude velky brat a ako bude ochranovat svoje sestricky.
Malej skuste najst niekoho znameho co nosi okuliare a ukazat jej, ze sa nemusi hanbit. Lebo ked jej kupite nove, tak aj na tie si nieco vymysli, co sa jej nebude pacit.
Nelka je pekne a momentalne popularne meno 🙂

balkica
1. aug 2014

@janka258 velmi pekne..chvalim

janka258
1. aug 2014

@balkica ďakujem, skôr som čakala spŕšku komentov, že nedoprajem dieťaťu 🙂

kokazm
1. aug 2014

@vikaoldrachova myslela som mimo tréningov. Že by cvičil aj na tréningoch, ale aj napríklad doma s nejakým dospelým.