Prechádzka s dvomi deťmi

kacorsita
15. jan 2021

Ahojte,nechodim moc na konika ale potrebujem nejaku inspiraciu od vas...
Mam syna ktory bude mat 2r tento mesiac a dcerku ktora ma 5m. Maly spinka raz na obed 1-2h,mala ma zatial 3 spanky ale s tym,ze pomaly sa jej bdenie predlzuje co znamena,ze ju budem musiet coskoro prehodit asi na 2 spanky...a tu nastava ten problem co sa tyka prechadzky.rano vacsinou robim poriadky alebo som v kuchyni a chystam obed pripadne ine obcerstvenie (maly ma alerg.na krav.bielkovinu,takze vzdy musim vymyslat veganske jedlo prenho)...to znamena ze doobeda na prechadzky nechodime ale zato chodime okolo tej 16h na 1h,kedy ma dcerka 3.spanok.ak ju prehodim na 2 spanky,ona pojde spat vtedy ked maly bude vstavat...cize okolo 16 sa bude budit...v kociku mi nevydrzi kedze je este len v hlbokom a odtial toho moc nevidi,takze ked nespi,v kociku byt nechce....rozmyslam,ako toto cele vymysliet,aby sme mohli ist max o tej 16na prechadzku...mate nejake rady? Dakujem 🙂

ivangeline
15. jan 2021

2 spánky a bude to lepšie. My chodíme poobede. Na hodinku. 2r a 11m.

kacorsita
autor
15. jan 2021

@ivangeline a ako riesite spanky?kedy vstava 2r a kedy ide spinkat 11m?ja sa musim drzat vecerneho rezimu,partjhjner ma pracu kde robi kazdy 3.den 24h,cize kazdy 3.den som na nich sama,preto malu davam spat o 19 aby som stihla maleho nakrmit,okupat a uspat max do pol 9 ...

kacorsita
autor
15. jan 2021

Mala ezte nesedi ale rozmyslala som ze by som ju dala do sportoveho kocika a mozno by vydrzala sa tak vozti...len neviem ci je to vhodne takto skoro...

aceris
15. jan 2021

@kacorsita aspon niektore dni varit vecer a ist na prechadzku doobeda? nepomoze?

kp7333
15. jan 2021

@kacorsita A preco ju nedate do sportoveho kocika? Ja som deti vozila od 5.mesiaca v sportovom v polosede/pololahu, lebo tiez v hlbokom nechceli byt. Aj zaspavali v pololahu, ked zaspali, sklopila som do lahu. Chodit von v zime o stvrtej je malo, lebo uz sa stmieva a deti by mali mat pobyt vonku aj na dennom svetle. Skuste si vybehnut aj pred obedom. Napriklad pocas doobedneho spanku babatka. Obed sa da navarit aj rano - aspon polievka. Ja som zvykla varit druhy chod cez obed, kym deti jedli polievku. Pripadne rano alebo vecer predtym.

zitaje
15. jan 2021

A čo šatka? Malá bude vykúkať, spokojná, a ty budeš mať obe ruky voľné pre syna.

aceris
15. jan 2021

@zitaje aj mne to napadlo ale nebude to mat efekt ten, ze dieta nebude tak skoro unavene ako potrebuje a veceny spanok sa oddiali? aj take male potrebuje sa natahovat, kopkat, pretacat sa....

kikulienka94
15. jan 2021

@kacorsita k tomu doobediu - čo takto variť na viac dní dopredu, a tým pádom budú niektoré doobedia voľné na prechádzku?

birika
15. jan 2021

prva dcerka bola a stale je spachtos 🙂 mala 19 mesiacov, ked sa narodila druha dcerka a starsia automaticky presla na jej system spanku...baba pinka, ja pinka 🙂 takto spavali velmi dlho

kacorsita
autor
15. jan 2021

Skusala som aj nosic,mame po malom,ale ona v nom nevydrzi ani 5min..skusala som pravidelne kazdy den tyzden vkuse a nepomohlo...dokonca z neho uz aj vidi..bojim sa aj ze by tam aj zaspala a pokazil by sa nam vecerny rezim co je pre mna velmi dolezite nakolko som kazdy 3.den na nich sama...varit zvyknem doobeda,vecer vacsinou upratujem,cez den nestiham,maly sa sam este nezahra a vyzaduje si pozornost (to je skola mojej "super" svokry,vzdy ked si ho vezme tak mu stoji za zadkom a to potom vyzaduje aj odo mna-zbytocne sa jej to uz vysvetlilo..svokra by bola dalsia tema :D ), co sa tyka varenia,ja by som bola najradsej keby som mohla navarit na viac dni,lenze syn ma obdobie,zeco zjedol pred napr.3dnami dnes ho to napina...okrem toho ze zeleninu a ovocie do ust nechce dat ani za svet...to bymohla byt tiez dalsia tema :( takze ak navarim,kedze veganske jedlo sa aj tazko pripravuje ak k tomu clivek nema prirodzeny vztah,tak som rada ze zje aspon nieco...preto nevarim na viac ako 2 dni..

kacorsita
autor
15. jan 2021

A co sa tyka sportoveho kociku,bala som sa ju dat sediet (samozrejme nie uplne),kedze este nesedi sama...sice mame kocik ktory ani nema uplne rovny sed,ze ta cast na sedenie je sikmo dozadu...mozno to skusim

kacorsita
autor
15. jan 2021

@birika maly zacal bojovat aj s obednajsim spankom 🤦🏻‍♀️ tak som rada ze aspon vtedy zaspi

andrea_ff
15. jan 2021

@kacorsita ahoj.... iba sa chcem opytat, aky mas sportovy kocik? Ja som moju dala uz ako 4 mesacnu do korytka na lezato a pacilo sa jej, lebo videla. Teda ak mas korytko uplne v pohide, lebo ritka sa nebude smykat. V klasickom sportovom priputat poriadne, aby sa nesmykala, pripadne sa daju kupit take redukcne vlozky, aby v tom kociku nelietala. Prosre uz 5-6 mesacne deti sa zvuknu natahovat, aby nieco videli von...

siska53
15. jan 2021

@kacorsita preco nemozes navarit vecer a von ist radsej cez den, ked je aj svetlo?? Ja som mala.tiez dve deti s malym rozdielom, dokonca rozne spali, ale malu som smerovala na jeden spanok poobedny..
Vecer som.si nachystala a rano max.hodila do hrncov. Mam ale tlakove hrnce. A varila som na 2 dni a aj do zasoby.. musis si to inak zmenezovat prosto.

jana_eyre_2
15. jan 2021

Už by som dala sportak do min.zdvihnutia aby videla aspoň trocha von a nemusí len spat ale aj pozerať.. ale.moje skúsenosti s 3detmi čo sa narodili v priebehu 4r vravia, že akékoľvek plány sú zbytočne a keď raz príde zmena, vždy sa na niečo príde keď to bude aktuálne😉

andrea_ff
15. jan 2021

@kacorsita ale ak sportovy, tak urcite do lahu/pololahu.... urcite nie sediet.... ked sama nesedi. Z pololahu uz bude daco vidiet

siska53
15. jan 2021

@kacorsita moj v 2 rokoch uz spal len 2-3x do tyzdna.. inak bol cely cas hore..

andrea_ff
15. jan 2021

@kacorsita co sa tyka spankov.... u nas tiez problem.. 3,5 rocny nespi doma nikdy....1,5 rocna mi uz druhy den nechce spat cez den.....
Na porazenie pre mna.... lebo takto nic neviem urobit a ani si chvilku oddychnut 🙉
A bojim sa, ze ked syn pojde znovu do skolky, ze dcera nebude spat cez den, ked si teraz odvikne.
.... to bol jediny cas pre mna

andrea_ff
15. jan 2021

@siska53 moj v dvoch rokoch uz nespal vobec cez den 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ ale v skolke ano... iba doma nie

zitaje
15. jan 2021

@aceris v nosiči sa dieťa naťahuje, vystiera, obzerá, prispôsobuje sa tvojmu pohybu, to nie je pasívne visenie, ale teda musí to byť dobre uviazaná šatka alebo ergonomický nosič, dobre nastavený. A keď tam nevydrží - doma aj moja najmladšia nevydržala, jedine ak som s ňou tancovala. Treba ísť von, svižným krokom, robiť s 2-ročným vlnovky po chodníku, ísť bokom, prejsť tri kroky a čupnúť si - a to sa bude páčiť aj bábu 🙂

birika
15. jan 2021

@kacorsita tak to asi nebudes mat jednoduche...ale zvladnes, urobis si rezim 🙂

siska53
15. jan 2021

@andrea_ff ano, nas, ked nastupil v 4,5 r.,tak tam aj obcas spaval. Vedela som.to podla toho, ze vecer nevedel zaspat.

durianka1973
15. jan 2021

Hlavne si nerobte žiadne stresy. No a čo, že chodíte von o 16.00 a rovno do tmy. O chvíľu sa už dni budú predlžovať a pôjdete za svetla. Ja mam rozdiel medzi deťmi 1,5 roka. Chodili sme von presne ako Vy 🙂 Podvečer - keď vstala staršia dcérka po poobednom spánku. Mladší 3 spánky denne a staršia 2 spánky denne. Presne som si hovorila, že celé dni nič nerobím len kŕmim a uspávam. Keď jeden išiel spať, druhý práve vstával a naopak 🙂 Je zbytočné proti tomu bojovať. A variť večer? No, to som doslova padala z nôh od únavy, nevedela som si predstaviť ešte vyťahovať hrnce. Varila som tak pomedzi to ako deti spali a jedli cez deň. Mali sme na kočíku skejtík, na ktorom som povozila malú a syn ležal v kočíku. Mali sme obe reflexné vesty, dcérka dostala do ruky také svetelné tyčky. S tými svetielkami to malú bavilo a synček si v kočíku pospal - to bol vlastne ten jeho 3. denný spánok. Ak nespal, tú prechádzku tiež celkom zvládol, keď videl svetielka 🙂 Postupne sa to samo utriaslo. Dcérke som potom zrušila doobedný spánok a spala len po obede. Synček potom postuone prešiel na dva spánky. No a nakoniec som im obom zladila len jeden poobedný spánok - ale to až oveľa neskôr, až okolo synovho 2. roku. Hlavné je sa fakt veľmi nestresovať - veď ide len o krátku dobu, kým to tak je. To, že nejaký čas nebudú mať prechádzky cez deň im nijako neublíži. Veď vonku budú, čerstvého vzduchu sa nadýchajú. Oveľa dôležitejšia je spokojná mamina bez stresu.

luccija
15. jan 2021

@kacorsita ja by som to spravila uplne inac.
Kedy vstavate?muz pracuje kazdy 3 den moze ist von s detmi, alebo aspon jednym aj on a ty si navarit toho viac.
Ja by som dala ranajky isla von s detmi to by sa starsi vybehal a aspon dobre zaspi pridete domov das mu polievku tu navar na viac dni
Dcera by spala doobeda vonku je tplo realne je to jej cas?ked syn spi cez obed navarit druhe, ked sa zobudi mohli by ste ist von este raz podvecer.Mna vzdy ranna prechsdzka prebudila a nastartovala do dna.Mne sa zda malo ist von na hodinu.
Nepises presne casy ako mala spi, ale podls mna to moc komplikujes.Za 2 m je jar budes chciet chodit so starsim na ihriska zase sa zmeni rezim...

luccija
15. jan 2021

@kacorsita syn ma alergiu na kravske mlieko mozes mu uvarit brokolicu k tomu rybu, maso nieco co ma rad, rizito, cestovinu, preci nerobis masko na prirodno k tomu prilohu a mas na 2 dni.Mne v celom tvojom rezime dna absentuje muz moze nieco pripravit jedlu ci byt doma s malou, kym spi a ty vybehnes von s malym.
Malej daj do kocika novu hracku a zabavi sa, alebo aj ten nosic bol dobry napad.V pripade nudze som obcas kupila Hipp prikrm k tomu len dovarila dusenu zeleninu ci zemiakove pyre.

luccija
15. jan 2021

Cas ktory usetris, ze nepojdes podvecer 16 von mozes uvarit polievku ci nieco na druhy den a mozes ist doobeda s tym, ze vies, ze mas navarene

ivangeline
15. jan 2021

@kacorsita ...starší vstáva cca o 7. Ide spať medzi pol 12 až 12. (Keďže nechodíme vonku doobeda, tak nie je unavený, inak by už o pol 12tej spal), spí hodinu a pol, niekedy viac. A ide spať na pol 7 s tým,že sa rozprávajú s tatom a zaspí okolo 7. Malá vstáva medzi 6 až 7, ide spať medzi 9 až 10 (spí rôzne, ak je zlá noc, tak skoro 2h) a poobede cca 3h od prebudenia (medzi 13 až 15tou, a to spí mizerne) a ide spať medzi 18 až pol 7 večer. Moje deti spia 12h v noci. A nenechám si svoj večerný čas narúšať. 🤣 Ak sa stane, že mala spí dlhšie alebo nechce doobeda spať a som s nimi sama, tak ideme spať naraz o pol 12. 😉 (Vtedy je v nosiči.) Čoskoro budem s nimi už sama aj večer, takže si budeme musieť zvykať, mladší bude kratšie hore a staršia zas o čosi dlhšie a nejako sa to zvládne. 🤷 Už sme boli sami aj večer, keď bola malá a zvládli sme to. Dlhšie trvá pokým zaspia ale zaspia. Filip je už tak v pohode, že veľa krát zaspí aj sám. Keď vidí, že nemá na výber, tak musí zaspať sám. 😁 Akosi automaticky ich vedieme k spolupatričnosti. Ak ju musím prebaliť, lebo kakala a on už leží v posteli, tak to akceptuje a veľa krát zaspí aj sám. Ak zas Klára pekne spala doobedu, tak to akceptuje a je sama, hra sa a papá a čaká ma, pokým som pri staršom. Pred spaním sa rozprávame.

enoula
15. jan 2021

Mozno by som skúsila doobedby spanok v nosici vonku alebo kociari, co ti je lepsie.. u nas bosic fungoval na spanok vonku genialne. A takto sa maly vybehá aspon doobeda... A ked pridete domov, polievka ( navarena vecer alebo den predtým) sa len ohreje a je to

kacorsita
autor
15. jan 2021

Prepacte,neviem ci kazdej zodpoviem otazky,hrozne vela ich bolo ale skusim to zhrnut...
Partner robi kazdy 3.den 24h (hasic),okrem toho ma samozrejme dalsiu pracu,cize nie je doma,chodi okolo 17h ked sa podari pride aj okolo 16. kedze kazdy vikend robi (bud piatok,alebo sobotu alebo nedelu),tak ked je doma napr.len sobotu alebo len nedelu,tak sa nam samozrejme venuje,ak pracuje piatok a je doma sobotu aj nedelu,jeden den vzdy coto porobi okolo domu,takze opat sa nam cely den venuje iba 1 den cez vikend...
Nas den:
Vstavem okolo 7-7.30 (vacsinou 7.30 zalezi ale aka bola noc) prezleciem ju z pyzama,nakrmim ju,ulozim ju hrat sa pri ohradke a vydrzi 2-2,5h,zatial maleho prezleciem,pripravim ranajky a nakrmim ho(nie vzdy sa mu chce papat samemu a aj tak este potrebuje pomoc niekedy),umyjeme si zuby,ulozim riad po ranajkach,umyjem flasku,nadavkujem UM,nieco prelozim,ulozim(urcite to poznate),mala po 1-1,5h zacne byt nesvoja,ziada si pozornost,tak sa s nou rozpravame hrame aj s malym...ulozim spat okolo 10h a pripravim obed,podotykam ze,mala doobeda spava cca 40min.cize pred 11h vstava,zalezi kedy papala rano,ale ked vstane tak jej dam okolo pol 12 papat (dodrziavame 3,5-4h odstup v jedle u nej) a ulozim opat hrat sa k ohradke,okolo pol 12 papa aj maly,toho tiez nakrmim alebo sa najeme spolu,este chvilku sa hrame a maly okolo pol 1 ide do postele,po novom mu dlho trva kym zaspi ale sam neostane v izbicke preto ulozim malu do kocika a uspavam aj ju zaroven.mala samozrejme skor zaspi ako maly a po 1h spanku sa zacne mrvit a mrnkat takze ju musim kocikovat hojdat (dnes som ju ulozila do poatielky a pekne zaspala sama,tak snad to nebola nahoda),kym mam tu pol hodku kym sa mala zacne budit,pripravim olovrant,dam si kavu a ulozim riad,pripadne ulozim pradlo,hracky....okolo 14-14.30 sa budia obaja (ako hodinky naraz a pritom nespia v jednej izbe zeby sa budili),okolo 15-15.30 olovrantujeme vsetci a okolo 16 ideme von (podotykam ze u nas je este stale denne svetlo,neviem kde zijete ze u vas je uz tma...mozno pred 3tyzdnami tu bolo uz tiez sero o takom case ale uz je dlho svetlo o 16),maly na motorke mala v kociku si hodinu cvalame,o 17-17.30 sme doma,to sa s malym chvilku hrame uz pride domov tato,tak hrame na nasej dlhej chodbe futbalmala sa hra alebo je s nami...okolo 18.30 sa mala okupe,napapa a okolo 19 ide do postielky kde sama zaspava...
Toto je nas den... Lenze mame 3 rozne dni,jeden je takyto ked tato ide rovno z prace do prace,potom je den ked sa budi doma,to mi pomoze nakrmit maleho a prezliect a umyt zubky a potom ked vstavame ze tato uz je davno v praci (robi od 7 do 7 ale odchadza uz o 6)...

kacorsita
autor
15. jan 2021

Priznam sa,ze nosic som vonku nemala odvahu skusit ked mi v nom doma place
Dnes som skusila sportovy kocik,mame valco trend sport,nechala som ju v polosede,dala aj protismykovu podlozku a pekne pozerala asi 30min a potom zaspinkala opat na 30min 🙂