Prečo ročný synček v noci nespinká poriadne?

misinka26
15. nov 2013

Kočky potrebujem poradiť... mám ročného chlapčeka a zo dňa na deň sa nám pokazil nočný spánok. Cez deň spinkáva už len raz a to ho pekne dám do postieľky a buvá aj 3 hodinky v kuse a sám. V noci je to o inom... Ide spinkať okolo pol 9 ( predtým rituály : sprcha, čítanie, spievanie ... ) Uložím ho a on síce zaspinká sám v postieľke ale do hodiny je hore a spustí rev, tak to zopakujem a ak sa mu podarí zaspať spinká tak pol hodinku a potom sa opäť zobudí a plače ... Potom už nezaspí, tak ho dám k nám do postele ( či chcem alebo nechcem musím ísť spať ) a tam sa hrá ešte tak pol hodnu, prehadzuje sa, bľaboce a tak ... Nikdy sme nemali dobrý spánok ale aspoň spinkal tak do pol noci a potom putoval k nám a bez problémov spinkal až do rána ... Teraz je hore aj napriek tomu, že spí pri nás aj 2-3 krát, nakojí sa a spí ďalej ... Večerný program nemam už žiadny lebo iba tŕpnem kedy sa zobudí ... Neviete čím to môže byť, že cez deň úplne v pohode spí a večer a v noci nie ??? Ja neviem môže to byť tým, že večer je už doma tato tak ho počuje ale tato tu bol vždy, alebo večer je tma aj keď sme mu začali svietiť lampičkou, alebo ho mám dávať spávať skôr aj keď potom by bol málo s tatom keďže on robí dlho, alebo jednoducho vymýšla ??? Zuby to nebudú to viem isto ... Máte niektorá podobný problém ???

miku1
15. nov 2013

@misinka26 Vydržať, vydržat 🙂 Nič iné ti poradiť neviem. Spánok detí sa dosť často mení, a u vás sa asi zmenil teraz, tak musíš počkať, kým sa zmení opäť 🙂 Moja mladšia tiež cez deň krásne spinká, a večer chce byť len na prsníku, budí sa aj 20x za noc, sem tam sa do toho zobudí ešte aj na 1-2 hodiny a až potom zaspí.....Staršia bola presne taká istá. Pevné nervy želám 🙂

ollynka
15. nov 2013

prečo myslíš,že to zuby nie sú.Moja dcérka po roku je v noci nepokojná,keď sa doteraz budila 1x teraz aj 3x a stále sa prehadzuje,pretáča,je nepokojná. Môžu to byť zuby,ktoré sa začínajú tlačiť,ty to vidieť nemusíš,môže to byť vývojom,rastom.Moja dcérka napr.keď v noci neviem pochopiť čo chce,tak vrieska tak,že ju potom vôbec nedokážem ničím upokojiť,len ju nechať vykričať a potom znova priložiť k prsníku,alebo dať vankúšik oblúbený.Je citlivá,nemôžem ju ničím prikryť.Niekedy jej vadí už len to,že v spálni spí môj manžel a hlasnejšie dýcha.Môže byť synček tvoj nepokojný z počasia, z toho že mu je chladno,alebo mu je teplo.Ja si myslím,že je to vývojom,alebo zúbkami.

adka22
16. nov 2013

my sme cosi podobne mali pri starsej, nakoniec sme boli na tom tak, ze sa to zhorsovalo a bola hore kazdu hodinu ku koncu aj castejsie, co nerobila ani ked bola babo a skoncilo to az , ked som ju odstavila od prsnika, mala 13 mesiacov.Samozrejme, aby sa to zle nepochopilo to nie je moja rada, len skusenost ako to bolo u nas.Ona si vzdy chcela len cucnut a potom spat to sa jej nestihlo ani mlieko spustit za tu chvilu ale mala ma skratka ako taky ukludnovak.Moj plan nebol odstavit ju, ale ked nedostala mlieko v noci tak cez uz nechcela sama od seba tak sme skoncili s kojenim.

radlinka
16. nov 2013

@misinka26 kazde dieta je ine, tak isto ma inak nastaveny rezim, ktory sa z casu na cas meni. My sme napriklad mali ukazkovy rezim. Doobednajsi spanok, obed a poobedny spanok. Vecer tiez v pohodicke. Teraz od 2 rokov sa nam rezim uz totalne zmenil. Vlastne sa menil tym, ako maly rastol. Mame uz iba poobedny spanok s tym, ze vecer zaspavame tazko. Mam dve varianty, nechat ho pekne poobede do ruzova vyspat, alebo ho nedat spat vobec a ulozit ho na skorsi spanok vecer. Zastavam ten nazor, ze moj syn potrebuje poobedny spanok, tak ho pekne po obede ulozim. Ak spanok preskocime, navecer je nervozny, roztrzity, umrncany, ze nevie co so sebou. Dokonca posledne som zazila aj take finty, ze si pospi 1-2- 3 hodinky a do 22.00 mi vstane hore a caka ze sa opat budeme hrat... 😖 Takze je to tazke, hladame opat tu spravnu dennu rutinu a rezim sme mali ukazkovy, akosi sa nam nabural, tak sa pokusame dostat naspat kedze vecer sa hrozne tazko uklada spat, dokonca caka na nas pokial my ako rodicia zalahneme...no skusa nas to drahe dieta. 😅 😅

Poviem ti pravdu, ja rozlisujem 2 druhy ludi - su to skovranky - kt. radi skoro rano vstavaju a vecer skoro idu spat a opacne sovy - ktore spia rano dlhsie ale opacne do neskoreho vecera su hore. Tak isto to bude s nasimi detmi. Drzim palce, snad najdete ten spravny rezim, treba skusat a vydrzat. x

lucia006
16. nov 2013

Ja mam tiez rocneho synceka ,cez den spi takisto vpohode,vecer tiez ako vas syncek zaspi okolo pol 9 vpohode od od 22:00 sa mi budi az dorana predvcerom to bolo okolo 30krat dnes asi cca 10krat ,a to povazujem za ldobru noc ked sa prebudi 10krat,uplne mu je jedno ci spi vpostielke alebo medzi nami ,budi sa takisto ,nekojim ho ale jednu flasku mlieka este vnoci vypije,tiez neviem co stym spankom ,ale asi ani nic stym nepravim 😒