Prečo sa 2 ročná dcéra v noci budí s hrozným plačom?

bionke
13. apr 2012

Už to trvá asi 3 týždne, malá sa z ničoho nič zobudí a strašne plače, nechce ani dudusku, ani cajik ani nic, potom odidem nech sa vyplace ale stale sa to stupnuje potom už zacne kricat ze jej treba cikat, ked neprichadzam tak krici ze ma hovienko, samozrejme ked pridem nic z toho nie je pravda a nezaspi v tej postielke musim ju preniest k nam do postele a tam zaspinka v pohode, myslite ze ma nocne mory, alebo to bude nieaký iný problém???

stanislavao
13. apr 2012

moze mat zle sny. nas syn casto krical zo sna a bol ito vzdy reakcie na to, co zazil cez den. napr. ked videl traktory, tak sa mu mohlo snivat, ze ho chcu zrazit. to bol priklad. ked ho v MC do ruky pohryzol iny chlapec, tak sa mu o tom aj snivalo. to su priklady. neviem uz presne o com vsetkom sa mu snivalo, ale bolo to vzdy v nadvaznosti na to, co cez den zazil a v noci sa budil, plakal, krical. potom to casom preslo samo od seba.

mbrazd
13. apr 2012

ahoj, odporučam ti nenechávat ju samu vyplakat, chod k nej a dostan ju do bdelého stavu, pretože detičky zvyčajne pri takýchto morách sú v polospánku. Zapnite si malú lampičku, daj jej napiť troška vody, a hlavne ju hladkaj a objímaj a uistuj, že všetko je v poriadku a že si pri nej.

diusik
13. apr 2012

No presne toto sme zacali mat aj my,a odvtedy ked sme chceli v noci kludne spat,tak sme ho prestahovali k nam do postele a hotovo 🙂 do cca jeden a pol roka spal v pohode vo svojej izbicke a potom to zacalo,stale castejsie zacal toto robit,co aj ty pises, a uz nas to nebavilo kazdu noc.Teraz spime spolu a vsetci sme spokojny.Ja si vzdy hovorim,aspon takto si ho uzijeme kym je malicky,ved nam tak rychlo narastu 😀

monhla
13. apr 2012

Aj naša má asi "nočné mory" či čo to je. My máme doma síce kľud, ale ona je veľmi moc živé dieťa o všetko sa zaujíma a potom to asi aj v spánku "spracúva" . Ale stačí ak jej poviem, že maminka je pri nej, pohladkám jej ručičku a ona ma pohladí po tvári - kedže má vždy ešte zatvorené oči tak takto hmatom zistí, že maminka je pri nej a hneď zaspinká 🙂 . Nenechávam ju vyplakať - ak sa niečoho bojí, tak asi potrebuje utešiť. Inak v poslednej dobe sa to ukľudňuje a väčšinou stačí, keď jej iba poviem: " Spinkaj, aj mamička spinká." a je kľud. 🙂

hajanka
13. apr 2012

moze ist o aj stres, pretazenie organizmu pocas dna (fyzicke, ale pozor - aj psychicke), alebo o strach z niecoho, zly sen, nocne mory, alebo nocny des...
...potrebuje citit blizkost rodicov - mamy, potrebuje mat pocit bezpecia, neodchadzaj od nej!, dopraj jej ten pocit bezpecia, svoju naruc, nie je to tak vela, to je to najmenej co pre nu mozes urobit...

https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/moze-byt-neutichajuci-plac-predzvestou-choroby/
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/ako-pomoct-ked-sa-budi-s-hrozou-v-ociach/
https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/nocne-mory-mate-s-tym-niekto-skusenost/
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/zly-spanok-a-zachvaty-placu-cim-mozu-byt-sposobene/
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/nocny-des-a-peritol/

abbie
13. apr 2012

ja by som sa poradila s detskym psychologom 😉 urcite bude vediet pomoct a zistit, z coho to moze byt, mozno stres z niecoho, zle sny, strach ... tu ti nebude vediet nikto poradit ...

bashka
13. apr 2012

Kokso, ze psycholog 😀 ved ti jasne dava najavo co chce-chce byt s vami 🙂

lucka1987
13. apr 2012

moj 7 mesacny drobec sa vie obcas tiez z nicoho nic zobudit a strasne zacne plakat .. slzycki mu idu po tvary, cumel nechce a len strasne place.. akoby sa niecoho nenormalne vylakal. vtedy ho vezmem z postielky a utisujem.. chvilku to trva.. presne ako pisu baby.. potrebuje citi tvoju blizkost . akoby bol v polospanku.. upokojim ho a dam spinkat bud k nam do manzelskej alebo naspat do postielky

mirkakab
13. apr 2012

ahoj, ked som si prečítala tvoju otázku, tak mi to prišlo ako keby si písala o mojej malej. presne toto mi robila aj moja.začala strašne plakať a ja som prišla k nej a zobrala ju na nočník, nič som jej nehovorila. pripadalo mi to ako keby v tom spánku nevedela povedať že sa jej chce cikať. trvalo to asi mesiac a teraz ked sa zobudí, tak pekne zakričí na mna a podotýkam, robila to v začiatkoch ako prestala mať na noc plienku. Inak môže to byť aj nejaký strach z niečoho, treba to nejako prekonať ale nechať vyplakať to určite nie.

karmelka77
13. apr 2012

my mame presne to iste a este aj rovnaky cas cca 3 tyzdne...strasne stavy takze viem co prezivas...ale dnes som dosla asi na to preco...boji sa vlastneho tiena...odpozorovala som to z toho ze som ho isla zobudit a este som nic nespravila len som dosla on otvoril oci otocil sa k stene a hned na styri a zacal strasne plakat a ukazovat na stenu a prave na tien jeho a mna ktory tam bol...zrejme sa mu to stalo par krat a si to zapamatal a tak sa na to stale budil ako na nocnu moru...zistujem okolo toho uz nejaky cas a je to fakt ze v tomto veku deti trpia nocnymi morami...tiez som si najprv myslela ze je to koli plienkam, lebo sme sa velmi rychlo odplienkovali ale na noc mu ju davam a stava sa ze sa zobudi place, ideme na zachod niekedy sa vycika a spi dalej...ale nebolo to tak, lebo ked mal taketo stavy tak ked som ho chcela dat naspat do postele drzal sa ma jak kliest a nechcel si lahnut...ked zaspal o 2 hodky sa to zopakovalo...ked som ho zobrala k nam do postele tak sa ukludnil a spal pekne do rana...cize vysledok celeho je ze sme mu prestahovali do spalne postel, lebo neuznavam spanie v spolocnej posteli s rodicmi, a zatial spinka...a ked nieco len ho pohladkam a spinka pekne dalej...beriem to ako docasne riesenie kym sa ukludni...chcem mu dat do jeho izbicky dalsiu postel a nech si sam vyberie kde bude spinkat lebo sa stale pyta kde ma postel🙂) este ma napadlo niekedy tieto mory mozu byt aj z rozpravok, ak ste zacali nieco nove pozerat mozno z toho, aj ked sa zda ze su mile, nieco im tam moze vadit...

ajca123
13. apr 2012

Ahoj aj naš bol taky :( ale naš má 2r a dva mesiace a uz 4mesiace nespi v postielke ale má uz veľkú posteľ... A ked sa tak budil ja som si k nemu lahla a uspala a potom som odesla.. A spal potom kľudne az do rana...
Chce ťa cítiť vedle seba a aj sa cíti v bezpečí 🙂
Naši nemajú nočné mory lebo maju tam lampicku celu noc čo tam svieti 🙂

korenbaba
13. apr 2012

aša malá mala tiež taký stav. Kričala, že urobila bobok,a lebo že cikala. Bola uplne v panike. Občas sa uplne triasla. Podla mna je to na to nejaký detský stres a má pocit že cikalo, kakalo a že je dačo zle. Ale bol to len sen! Ja som ju utíšila kým neprestala a nezaspala. Nikdy som ju nenechal vyplakat, či vyvrieskat a za pár dní prestalo. Musí mat pocit že sa nič nedeje. Nenechávaj ju plakat. U nás to trvalo cca asi 5 dní. Pre mna to bolo dost vyčerpávajúce, kedže už pekne spávala celú noc a zrazu som k nej vstávala a utišovala ju kolkokrát aj hodinu, kým opat nezaspala.

jenie123
6. aug 2012

My to mame prave teraz.. trva to uz vyse tyzdna.. zobudi sa s placom az zachvatom a pri tom sa jeduje, kope okolo seba a lukovatie sa.. vobec nepomaha pritulenie, prihovorenie ani krik.. na nic som zatial neprisla.. bojim sa kazdej noci co pride.. mala spinka vo svojej izbe sama vyse roka.. nikdy dobre nespavala, vacsinou vzdy skonci medzi nami alebo ja pri nej v detskej.. uvazujem, ze skocime k psychologicke..

simi999
13. júl 2014

Mám 2r. syna a začal to robiť cca pred 2mesiacmi. Cez deň je v pohode, ma záchvat paniky len v spánku. Myslím že je to preto že keď urobi Niečo zle po ňom kričím. Lebo som si odsledovala že ked ma ,,dobre,, dni a poslucha a nemusim ho okrikovať, tak aj dobre spinka. Ale ked ma ten svoj ,,vyvadzajuci,, deň a musim ho upozorňovať aj 100 x a na 101krat už mi prasknu nervy a skričim po nom poriadne tak vtedy sa v spanku zobudi a pride mu to akoby ľuto. Nevníma okolie, že naňho hovorím ani že už nespí, akoby bol námesačny a kriči, aj ukazuje aby som ho objala, no ked ho objimem tak zas sa mi z naručia vyvlečie a napr. chyta veci okolo seba a neuvažuje čo chce s nimi robiť.... Je hyperaktívny, večer nechce spať, stael ho vraciam do postele, aj o 23 niekedy ešte nespí :( Zaberá len krik alebo vyhrozenie že dostane po riti, aj ked si ľahnem k nemu tak mi odtial ujde a ide sa hrať

weddinglove7
17. jan 2022

@ajca123 ahoj uz je to dávno ale nepamätáš si, ako dlho toto obdobie trvalo? Prešlo to samé alebo to treba nejak riesit? Nam to začalo na Silvestra keď sa strašne zlakla polnocneho ohnostroja... A odvtedy aj 3-5x za noc strašne sa rozplače a kričí mama hladkať. Niekedy sa uspi hned a inokedy pri nej som aj 30min kym opäť zaspí.. Teraz ma 2 a pol roka.

saxana000
18. jan 2022

Nechyta si nozicky alebo rucicky?rastove bolesti ste vylucili?nasa to mala ale bola trochu starsia

ajca123
21. jan 2022

@weddinglove7 u nás to trvalo krátko,lebo mal aj v izbe staršieho brata. A hlavne dom aj odsťahovala všetky hračky z ich izby. Hlavne plyšaky z tých mal v noci strašný strach.. Tak som im rozdelila izby,v jednej sa iba hrali a v druhej spali