Režim 15-mesačného dieťaťa

alexaaa229
3. aug 2023

Dobrý deň , chcela vy som sa spýtať aký máte režim od rana do večera u 15 mesačných … náš maly vstáva okolo 8 , okolo 10 raňajkuje a o 11 ide spat , spí 1-2 hodiny , okolo 13 obeduje , potom ideme von , niekedy zaspí a niekedy nie o 4 , spi tak hodinu a potom olovrant o 5 , o 7 má večeru a okolo 8-pol9 ideme spat …. rozmýšľala som na nejakou zmenou ale neviem co zmeniť …. Poraďte prosím

beata_k
3. aug 2023

@alexaaa229 Preco by si chcela nieco menit?
Vstane, ranajky, mota sa, spanok, desiata, prechadzka, obed, spanok, olovrat, prechadzka, vecera a spat.

simonatom
3. aug 2023

Naša vstáva okolo 7 hod, cca. Naranajkujeme, pospratavam a začíname sa chystať na ihrisko+prechádzka, niekedy obchod. Vyrazíme ako kedy, väčšinou tesne po 9tej. Prídeme okolo 10:30 hod domov, dáme si polievku a ide spať do tej 12tej. Spí max 1 hodinu. Dáme si druhý chod a po 15tej ideme zase buď ihrisko, prechádzka alebo teraz záhradka a bazén. Prídeme dovnútra okolo tej 17tej. Dáme si niečo na jedenie, kúpanie, rozprávka, ona sa aj sama veľmi dobre zahrá a do 20tej je už tvrdá. Chodí spávať väčšinou o pol 8. Spí celú noc, ak sa podarí a nič nás netrápi, max si cucne cajika. 🍀🙂

pettom19
3. aug 2023

@alexaaa229 ja mam takmer 14-mesacneho. Vstava 6.00-6.30, ranajky ma o 7:30, 1. spanok cca 9.15 na hodinu, okolo 11.00 obed, 2. spanok cca 13.15 na hodinu a pol, olovrant ma okolo 15.00, o 17.00 vecera, spat chodi okolo 19.00

alexaaa229
autor
3. aug 2023

@beata_k či by nebolo lepšie posunúť mu poobedny spánok že vy sa naobedoval a potom išiel spat ….

beata_k
3. aug 2023

Myslim, ze to mas jedno. Aj tak sa to o par mesiacov zmeni same

alexaaa229
autor
3. aug 2023

Aj ten druhý spánok neviem či ešte mám nechať alebo nie ….niekedy zaspí a niekedy nie

alexaaa229
autor
3. aug 2023

@beata_k takze podľa teba to je takto v pohode ?

beata_k
3. aug 2023

@alexaaa229 Ale ano. Ak mu to vyhovuje nie je dovod menit. A spanok by som nechala. Spanok je dolezity. Napomaha vyvoju CNS.

kika193
3. aug 2023

@alexaaa229 skrat prvy spanok na max 45min, aby si mu ten druhy udrzala co najdlhsie. 15m je velmi maly na 1 spanok denne

marianarem
3. aug 2023

@alexaaa229 Ked je dieta spokojne a vsetko slape, tak nie je dovod menit. Pre mna bol a je ustaleny rezim vzdy velka ulava a som rada, ak sa nemusi menit. Menime vzdy len ked uz nieco zacne haprovat, hlavne ked su problemy so zaspavanim.

matkahelka
3. aug 2023

@kika193 to je hlupost ako mraky. neviem, co tu vsetky mate s tymi 2 spankami denne, ze MUSIA BYT. mna s tym neurologicka doslova vysmiala. je to mytus. je dolezite, KOLKO HODIN dieta spi z 24 a nie KOLKO ma dennych spankov preboha. co z toho, ze dieta ma aj 3 denne spanky, ked kazdy spanok trva 30 minut. moja mala ked mala 2 denne spanky, spala dokopy ani nie 2 hodiny. akonahle v 13 MESIACOCH presla na 1 spanok, spi krasne 3-3.5 hodiny cez obed.

matkahelka
3. aug 2023

@alexaaa229 ak ti dieta uz poobede nechce spat, tak by som ten doobedny spanok posunula na obedny.ako som pisala vyssie, nam sa jednym obednym spankom ten spaci cas krasne natiahol.

ls56
3. aug 2023

Ak mate dobru noc, tak by som nespekulovala… moze sa stat, ze bude preunaveny a nakoniec bude zla noc… ved to nechaj na neho, nech si sam “povie” kolko chce spinkat a kedy… je jasne ze si to posuva, ak nezaspi vzdy druhy krat, tak to nechaj na neho… zrejme zaspi 2x vtedy ked sa mu naakumuluje unava a potom dalsie dni mu staci raz.. moja ma 19 mesiacov a niekedy ked cestujeme rano/doobeda autom tak zaspi na 5-10min v aute a potom obedny spanok ma neskor a spi 2x cez den a neriesim to… treba pocuvat potreby batolata