Ročný syn má dlhodobo riedku stolicu

nikpa
2. jan 2019

Chcela by som sa spýtať či niekto nemá podobnú skúsenosť ... ročný syn má asi 10mesiacov riedku, hnačkovitu stolicu. Dojceny bol 4 mesiace, odvtedy UM plus teraz už rôzna tuhá strava. Mlieka sme vystriedali tri kým sme našli vhodné. Dvakrát som bola u obvodnej lekárky a žiadala vyšetriť stolicu, pri oboch výsledkoch vraj len premnozena Ecola ktorá sa bežne v hrubom čreve vyskytuje. Iný problém syn nemá, žiadne bolesti bruška, nechutenstvo. Lekárka odporučila len probiotika, vraj nič ine netreba. Berieme ich dlhodobo s prestávkami ale nič sa nemeni, stolica riedka, 3,4 krát denne...

malinajahoda
2. jan 2019

@nikpa aké probiotiká dávaš? Mlieko mate aké?

nikpa
autor
2. jan 2019

@malinajahoda striedam bio gaia a probio fix baby. Mlieko Kendamil 3, skúšala som uz aj bezlaktozove France lait ale žiadna zmena.

deedol
2. jan 2019

a pribera? sestre sa takto v jednom roku prejavila celiakia, ale ona aj chudla.

malinajahoda
2. jan 2019

@nikpa teraz ma tak napadlo ci nemá alergiu n a BKM alebo intoleranciu laktózy. Niečo mu nevyhovuje co sa týka mlieka. Keďže to bolo ešte pred zavedením prikrmov.

zuzicka72
3. jan 2019

@nikpa trvaj na vysetrenie krvi...moj syn mal tiez podobný problem a zistilo sa,ze v minulosti 😁 mal alergiu na laktozu,teraz vraj je to ok,no riedke stolice pretrvávali,tak mu kupujeme bezlaktozove mlieko,tak je to lepsie..

conspi
3. jan 2019

@nikpa ahoj máme to podobne. Vôbec nemá syn stolicu akú by mal mať a máme ju bežne 3-4 x. Rozbor stolice mu robili hádam aj každý mesiac a všetko ok. Nič viac robiť nechceli. Po niekoľkých mesiacoch sa mi podarilo dokopať doktorku na základné alergologické vyšetrenia Ige ale tie vyšli dobre a zas ma nepočúva. Naposledy keď som mu dala jogurt dostal silné hnačky a celú noc sme nespali. Pár dní do zadu som mu dala kúsok masla a zase hnačky ako voda... Mám pocit, že má s tým problém ale moja doktorka ma vôbec nepočúva

xxxkatka
3. jan 2019

@nikpa vysteriť BKM, laktózu, lepok. Netreba sa uspokojiť s tvrdením dajte probiotika, kedze to trva uz dlhsi cas. Neliecena laktóza, bkm, lepok moze viest k dalsim intoleranciam a alergiam npr. k histaminovej nakolko crevna stena je dlhodobo narusena.

nikpa
autor
3. jan 2019

@conspi opisujes rovnaký problém, my sme zatial na žiadnych špeciálnych testoch neboli, ked poviem doktorke ze ma len hnacku, inak nič, povie mi ze pribera, prosperuje a hotovo. Asi treba na ne ísť tvrdšie, poistenie dieťa má, nejde to z jej vrecka a musí ho predsa poslat na riadne vyšetrenie. V pondelok ideme na poradňu, neodidem odtiaľ bez výmenného lístku na gastro alebo proste niekam nás musí poslat.

conspi
3. jan 2019

@nikpa ja som už dokonca obvolávala aj alergologické ambulancie ale bez lístka od obvodnej ho nikam nezoberú... A tie jej reakcie: ,,to nič neznamená" ma ide rozhodiť...

nikpa
autor
3. jan 2019

@conspi treba zvoliť inú taktiku, ak to nejde po dobrom. Keď bude treba, pošlem tam muža, tomu dá lístok hneď 🙂 alebo potom porozmýšľať nad zmenou lekárky...

zuzikazuzika
25. mar 2022

@nikpa ahoj, upravila sa Vám po čase tá stolica alebo zistili dieťaťu nejakú alergiu?