Som v Anglicku a musím do práce. Čo so 7 mesačnou dcérou?

sisa61
5. jan 2012

Mam malu dceru 7 mesiacou a o chvilu budem sa musiet vratit do prace ,ale nemam kde dat malu jasle su preplnene.Ako ste to vy baby spravili?Ked nenastupim do prace dostavam podporu ,alebo niaky benefit?

katkanova
12. feb 2013

@luciauk no robim tu riadny bordel, ale nikde som to oficialne potvrdene nenasla 🙂 ty ano? kde? dakujem

luciauk
12. feb 2013

@katkanova ja som to ani nehladala, lebo sa ma to už netýka, ale pred pár mesiacmi to bolo vkuse v správach. teraz ked to hladám, tak čítam, že je to stále iba v štádiu prejednávania ☹ takže stále platí starý zákon, od 3r ☹ si dávajú načas 😖
takže nie ty ale ja robím bordel 🙂

katkanova
12. feb 2013

@luciauk uz som sa potesila, no dufam ze to pojednavanie nebude trvat tak dlho ako cakanie na anglicke leto 😉

luciauk
12. feb 2013

no neviem čo im to tolko trvá, ja som to schválila raz dva 😀

luciauk
21. feb 2013

@katkanova takže som sa nemýlila, už je to v platnosti. dnes to hovorili v rádiu, že si treba nájsť na web site svojho councilu, ktoré škôlky to robia, lebo vraj nie všetky a kto spĺňa podmienky atd.

aliza
21. feb 2013

@sisa61 a preco sa nevratis na SK? budes mat rodicak, budes moct zostat doma 3 roky, budes mat mamu pri sebe....ta tvoja praca zrejme nie je ziadne terno, ked len 4 hodiny denne, ci? ja by som nesla cestou benefitov, neupozornovala by som takto na seba. co ta tu vlastne drzi?

aliza
21. feb 2013

@inamamina no, ono to ani nie je az taky for, zial. Cez benefity je clovek uz ' v sieti' a nikdy nevies, ci sa im nezapaci prave to tvoje dieta, najma, ak je mamicka uplne sama a babenko take malicke. Fakt to nie je sranda. Ja by som to urcite neriskovala.

dedenini
21. feb 2013

@sisa61 ja mam 10 mesacnu dcerku, uz som 3 posledne mesiace na neplatenej materskej... Mam nastupit do prace 3 marca... co je uplne nerealne.. poberame len haus benefit, co je 180lib na dva tyzdne a pridavky na malu... nic ine mi neostava ako ostat doma.. Neda sa mi do prace.Aj sme to ratali spriatelom, ze keby idem do pravce vtedy jak ma on volno, co by sa mi dalo kazdy druhy tyzden na dva 3 dni... tak mam este menej jak ten haus benefit..takze zatial ostanem bez prace..a snad neskor ked mala pojde do skolky tak si aj ja najdem nieco na par hodin.. opatrovatelku by som si nedala k dietatu ani za milion, takze nic ine mi neostava..jedine co skusam si nejak zarabat vlastnou sikovnostou , ci predajom veci alebo cez internet...

dedenini
22. feb 2013

@aliza tiez mam z toho strach, nechcela som ziadny benefit, koli tomuto... ale inak sa nam nedalo tak mame aspon ten haus benefit a poziadane o statny byt... lebo do prace sa mi neda vratit... musim ist dat buduci tyzden vypoved... uz mi konci materska...no snad sa nic nestane..lebo to by som neprezila

veriiii
22. feb 2013

@aliza preboha,nestras...

katkanova
22. feb 2013

@luciauk jaaaaaj tak to uz si viem predstavit, isto zas len najslabsie socianlne vrstvy a nahouby skolky, no som zvedava, idem hladat a dufat 🙂

aliza
22. feb 2013

@veriiii nie, nestrasim, ak si sledovala posledne mesiace kauzy odoberania deti v UK, tak pochopis, ze nejde o strasenie, ale o realitu.

aliza
22. feb 2013

@dedenini verim, ze mas strach, nie si jedina....treba byt opatrny. Ty mas aspon priatela, co robi, ale v pripade zakladatelky temy nie je o com. Nebude mat pracu, muza, nic....na jej mieste by som hned balila kufre a nie este rozmyslala, ze jej mama sa bude za 'cudzie' peniaze starat o vlastne vnuca 😕 . to uz ani nejdem komentovat lebo by som pouzila tvrdsie slova 🤐

dedenini
22. feb 2013

@aliza je to hrozne zit takto v strachu..ved ja ked si predstavim, ja ked som bola mala, tak som mala stale daco rozbote, ci stychi alebo kolena..vsetko... no tu strach ist k lekarovi keby mi mala nedajboch spadne... no snad sa nic nestane ani namani ostatnym maminkam

tiana
24. feb 2013

mas narok na childcare, to znaci ze ti stat zaplati 70% zo sumy, co platis skolke, childminder... . My sme tak mali maleho v skolke a doplacali sme 200 libier, ale vsetko zalezi kolko zarabate samozrejme. Ale netreba sa toho bat. Juk sem.:https://www.gov.uk/help-with-childcare-costs, ak ma childminder, tak oni su lacnejsie, ale zase nevies co sa vsetko deje ak je s dietatom sama. Je to risk. My sme boli spokojni. Skolku ale mozes platit full time ale aj part time, zalezi kolko budes robit a ako sa ti to vyplati.

underwold
2. mar 2014

Baby chcela bi som vediet ze ci mam narok na niejaky benefit ked moj manzel pobera JSA aj ostatne benefity ale ide my o to ze ked sa zamestnam aby nam neznizili davky a co vlastne bude ine dakujem vam vopred

bianka2014
2. jún 2015

Ahojte baby prosím poraďte my ake dokumenty potrebujem na child táx credit

andreaandca
15. júl 2015

Pre vsetky Zeny a mamicky v Anglicku UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...