Som zlá matka

marca1331
11. feb 2014

ani nwm ako kde zacat..no mam dve dcerky starsia ma 2 a mladsia mesiac..a ide o starsiu..proste od kedy zacala vnimat ludi cize asi od pol rocka zacala mat so svokrov velmi hlboky vztah co uz naozaj nedokazem znies..neje odomna nechce somnou spat mozem ist kde chcem ani si to nevsimne a svvokra nemoze ist ani na wc hned krik plac... A ani nehovorim co vsetko som robila aby to tak nebolo :( :( od malicka bojujem o priazen mojej dcerky,bola nase vysnivane vytuzene babo ma len 2 rocky a vobec ma nepotrebuje :( som velmi zufala a znicena..len poslednom case ani nwm ako to napisat no velmi mi ochladlo srdiecko voci dcerke a boli ma to som hrozna..

brady1
11. feb 2014

@marca1331 mojko mas po porodnu depresiu. a zijete u svokrovcov?

nikawero12
11. feb 2014

@marca1331 pre boha, ako to môžeš napísať, že ti "ochladlosrdiečko voci dcerke"?Je to tvoja dcéra a bude aj potom, ak ti bude v živote robiť radosti aj starosti.

sarinka2012
11. feb 2014

@marca1331 Niekde bude velka chyba...ale nie v tvojej dcerke..začni od seba!!!!

azbestica
11. feb 2014

@marca1331 to robi aj moja male ked sme pri babke tak babka je no. 1 a myslim ze je nespocetne takychto pripdadov....ja si zatial pekne odychujem 🙂) a tiez ako uz @brady1 moze to byt aj poporodna depresia tie tvoje pocity

renab
11. feb 2014

Neviem ti poradiť, ale možno by stačilo prestať "bojovať" - ako to ty píšeš - o jej priazeň.

marca1331
autor
11. feb 2014

ale nemam depku aspon dufam len nwm preco ma dcerka vobec nechce
@brady1


@nikawero12 ja viem ze je to hrozne ked vidim ako za nou place ..este ani obliect ju nemozem ja robim pre nu mozne nemozne kupujem ,staram sa ale ja svokrovcov nemusim a velmi mi ublizili a preto nwm zniest vztah dcerky k nim...

brady1
11. feb 2014

@brady1 a ak ano toje normalne že sa upla trochu viac na svokru, babky rozmaznavaju teda je akosi "lepšia".ty si bola tehotna male ma mesiac je to na teba vela.neboj mala ta určite lubi najviac na svete,neplače za tebou lebo ta bere ako samozrejmost že sa vždy vratiš,že si s nou stale. a to že si mysliš že si voci nej ochladla, to je ta depresia mas male mesacne babo a mas zmiesane pocity, dve deti zrejme sa mozno bojis aj ako tozvladnes psychicky aj fyzicky. ale zvladnes to lebo musis. Si matka a ta najlepšia na svete, lebo lubiš svoje deti.

martinka54111
11. feb 2014

Neboj isto sa to casom zmeni. Je jasne ze mas pocit ze ti "ochladlo srdiecko" urcite to nieje tak. Niektore pocity sa nedaju jednoznacne pomenovat. Aj mne sa stalo ze som mala zmiesane pocity voci dcere ked ma napriklad nahnevala a neznamena to ze som ju prestala mat rada. Je ti to luto ale to nebude navzdy 🙂

aristka
11. feb 2014

v prvom rade sa ukľudni,porozprávaj sa z mužom.daj tvoje pocity zo seba..voči dcére ti neochladlo srdiečko ,ale je na teba toho veľa ,keďže má aj malinké bábätko...to ,že tvoja dcérka hľadá útechu inde ,je len preto,že je ešte maličká a vidí ,že maminka nemá na ňu toľko času ,keďže máte drobčeka ...je to normálne ,zažila som to tiež u dvoch detí ako ručali za otcom,keď išiel do práce ,ako utekali babke do náruče..lebo rpi jednom aj druhom bolo niečo nové ,pre nich nepochopiteľné a duplom nepochopiteľné ,že sa musia deliť o svoju mamičku ..čo robiť ,uvoľni sa ,požiadaj muža o pomoc ,vyjdite si cez víkend na prechádzky ,daj si na prechodná čas šumivé magnézium denne ...ak malinká bude u babky oddychuj aj tak toho veľa nenaspíš alebo niečo urob v rámci domácnosti a daj svojej dcérke čas na vysporiadanie sa s príchodom nového člena...ak aj napriek tomu ťa tvoje pocty neprejdú vyhľadaj odbornú pomoc..držkaj sa a neboj bude to ok...

marca1331
autor
11. feb 2014

@sarinka2012 to som si myslela aj ja skusala som vsetko ..kaslala som na vsetko a venovala sa len jej hrali sme sa smiali atd a vosla babka a uz ako keby som tam nebola

nikawero12
11. feb 2014

@marca1331 ale svojej dcére nemôžeš rozkázať, že koho má mať rada a koho nie - city a sympatie nie sú na príkaz!

marca1331
autor
11. feb 2014

@aristka skusala som nevsimat si to a brat to ako vypomoc ale ma len 2 rocky je to moj maly drobcek citim sa hrozne chcem ich mat obidve len pre seba..vies este zijeme s nimi v jednej domacnosti ..o mesiac sa stahujeme do svojho aj ked vedla nich ale dufam ze sa to aspon trochu zmeni

aristka
11. feb 2014

@marca1331 vydrž ..neboj bude to dobré ,je to len krátky čas a 2 ročné dieťa potrebuje dlhšiu dobu ,aby si zvyklo ... 😉

marca1331
autor
11. feb 2014

@nikawero12 ja viem ze ona nechape ze preco nemoze byt s dedkom ( je alkoholik radsej nepokracujem ) moze byt s nimi ale preco nechce byt somnou

marca1331
autor
11. feb 2014

@brady1 pravdaze ich lubim dala by som za nich zivot ako kazda matka..nwm mozno som smiesna ale biekedy mam pocit ze ju stracam..manzel mi hovori nech si to nevsimam aspon mam cas oddychnut si..

syrik
11. feb 2014

A nebývas nervózna? priznám sa Ti,ja mám podobný problém. U nás moja visí na tatovi, keď jej poviem,daj mi bocinku, vybozkava všetkých, mňa málokedy. Ani mama často nehovorí, len tata. A tiež to niekedy ťažko znasam. Myslím si, že pri tatinovi cíti väčší pokoj,zo mňa asi cíti nervozitu.

jabadaba
11. feb 2014

@marca1331 draha moja, spamataj sa. To Ti vravim celkom vazne a uprimne. Je nezmysel takto ziarlit na svokru a prechovavat negativne pocity voci malemu dietatku. Rovnako je nezmysel tarat, ze si zla matka. Ale chod! Daj sa dohromady trosku, zbytocnosti neries, lebo to su skutocne uplne zbytocnosti cim sa zaoberas. Dieta je dieta, to tvoje malicke este, v podstate batola a vo veku kedy sa uplne prirodzene upina na rozne osoby v okoli. Bud rada, ze je tu niekto koho tvoja dcerka tak miluje. Este Ti dobra svokra bude ak Ti helfne a Ty budes moct s babatkom nerusene posobit. A urcite Ta viac potesi, ze dieta je spokojne ako keby revalo o ratu, ci? Len Ty bud pekne nezna a mila rovnako na dcerku ako na babatko, ziadne negativne pocity si voci nej nevytvaraj. Zbytocne ziarlis a zasievas tak nepokoj do svojho vnutra, prenasas ho na dcerku a zarabas na nedobre vztahy v rodine. Dufam, ze na svokru si este s tymito hlupotami nevyrukovala, hm? 😉

anatalia77
11. feb 2014

@jabadaba asi nie,ale po tejto debate by som sa necudovala

marca1331
autor
11. feb 2014

@jabadaba manzel mi hovori to iste..asi mi riadne hrabe co? A vdaka za uprimny koment ..nie nehovorila som to nikomu iba manzelovi..

brady1
11. feb 2014

@marca1331 určite ma aj muž pravdu, každa matka je najlepšia pre svoje deti lebo ich lubi najviac na svete. Aj podla seba si mozes uvedomit, ja zatial mamu mam ale zle bude ked uz nebude, lebo "bola a je vždy pri mne"

sarinka2012
11. feb 2014

@marca1331 Vobec som nemyslela na to a ani som nepochybovala ze sa dcerke venujes,problem je,ze si sama ubližuješ tym ako o tvojom vztahu s dcerkou uvazujes,ja chapem ze ta trapi ze pre svoju dcerku nie si na prvom mieste,ale ak nezmenis svoj postoj a myslenie,tak sa moze stat ,ze zostanes na posledom,staraj sa o dcerku ako najlepsie vieš,venuj sa jej,hraj sa s nou,hlavne ju zapajaj do pomoci so sestrickou,nech ti pomoze okupat,prebalit (aj ked len zalepit plienku,ktoru ty potom spravne prelepiš 🙂 ) a chval ju aka je sikovna,velka sestricka a ked sa bude chciet hrat so svokrou?alebo sa od teba nebude chciet nechat nakrmit? ist spinkat? to je v poriadku,len musi vediet ze si tu vzdy pre nu,bezpodmienecne a navždy aj ked teba to vnutorne boli,ze odchadza alebo ta odmieta,nesmies jej to dat najavo a pustat si do hlavy ze ti chladne s nou vztah je začiatkom konca.

amonda
11. feb 2014

@marca1331 Mozno by ti pomohlo to, keby si si uvedomila to, ze mamina je len jedna a nech na pohlad uprednostnuje kohokolvek ty budes v jej zivote jedina a to uplne navzdy. Ona si to neskor nebude pamatat 🙂 a mozno nebude chapat, preco sa na nu hnevas 🙂 a bude este par obdobi v jej zivote (napr. puberta) kedy sa k tebe nebude spravat pekne, ale aj tak stale budes nadolezitejsou osobou v jej zivote, len to mozno pochopi neskor 🙂

samantha223
11. feb 2014

to byva , ked sa do rodiny narodi dalsie dieta a moja tiez bola chladna chvilu, ked som dosla z porodnice. Volala Tata stale aj na zachod, ked predtym som jej ritku iba ja utierala. Vtedy som sa rozplakala, ale to potom preslo

marca1331
autor
11. feb 2014

@sarinka2012 ved vsetko to robime vies boli ma to ze je somnou je nam super ,no len co pocuje babku uz bezi

barbora59
11. feb 2014

ked odchadza moj otec maly place a hadze sa o zem , cista hysteria, ked odchadzam ja zamava mi a zabuchne zamnou dvere🙂

sarinka2012
11. feb 2014

@marca1331 A prave preto, že ta to boli si dobra mama!!!! ale musis sa to naucit ovladat,žiarlivost je na mieste,doslova a teraz egoisticky a sebecky napisane,aj u nas boli chvile ked si dcerka vybrala radsej babku a nie mna a ako hrozne to bolelo ti nemusim ani opisovat,aj slzicky boli,ale vzdy som jej to dopriala a jedine co ma trapilo nebol moj vztah s malou,ani jej vztah k babicke,ale moj postoj k danej situacii,bolo mi luto ze vobec nieco take citim voci niecomu co je vlastne krasne,kazdy clovek ktory miluje tvoju dcerku a ktoreho miluje ona je to najlepsie co sa jej mohlo v zivote stat,musis sa naucit to zvladat lebo si velmi ublizis a dcerke tiez,deti vnimaju emocie a aj ked to dcerke urcite nevyčitaš,tak to na tebe može byt vidieť.Velmi držim prsty aby si pochopila ,že si pre dcerku ta najdolezitejsia aj napriek tomu ze tebe sa to tak nejaví,za par rokov si na toto obdobie ani nespomenies,len nesmieš hladat problem tam kde nie je.

euka210
11. feb 2014

no ci! Moj je opak...spat so mnou, ja musim obliect, ja dat jest a pod. ...ked uz nie som ja, tak aj svokra moze 🙂 Sme v jednom dome, ale mame vlastnu kuchynu. Myslim ze, ze je to tak, ze tym ze ste v jednej domacnosti, je svokra ako clen rodiny a sa na nu upla co by malo patrit matke, ale z nejakeho dovodu si vybrala svokru. Bojovat myslim nema zmysel, dieta to citi, skor pomoze akceptovat ich vztah. Ked sa prestahujete, tak sa to zmeni, urcite. Inak moj maly od 1,5r strasne letel na svokra, co som tiez nechapala, alkoholik a ma svoj svet...ale akosi si rozumeli 🙂 Teraz to uz opadlo, comu som aj trochu rada.

bublinka23
11. feb 2014

@marca1331 Ahoj! Ja presne viem ako sa citis, pretoze som mala a aj obcas mam take iste pocity ako ty...a kto to sam nepreciti tak nepochopi..moja dcerka ma 20 mesiacov a syncek 3 mesiace. Ked sa narodila dcerka mala som velmi tazke obdobie, vela stresu a depresie...cele to trvalo asi pol roka, co sa myslim odrazilo aj na mojom vztahu k malej...bola som stale velmi ustrachana, v strese, nervozna a placliva a teda vobec som si prve mesiace materstva neuzivala, ako mi s tym vsetci naokolo pilili usi...hlavne svokra musim povedat...je mi to velmi luto, ze to tak bolo, ale nemohla som si pomoct..:( Hlavne teraz, ked mam znova male babatko a teraz si to naozaj 'uzivam', je mi z toho velmi smutno, ze som to nedokazala pri dcerke...ale teraz som na tom psychicky uplne inak...aj ked su teraz dvaja, nejako to lepsie zvladam ako ked som mala iba jedno dieta....no ale som sa rozpisala...a odbocujem, prepac...len to som chcela, ze aj moja dcerka, ked je svokra na navsteve, sa sprava uplne inak...chce sa jej dat prebalit bez kriku, dokonca si minule nechala nechty ostrihat (ja jej striham nechty len ked zaspi)...to s tymi nechtami ma uplne dorazilo, lebo som sa citila ako krava a nemozna matka co nedokaze ani nechty ostrihat a svokra bola zasa za superzenu, ktoru deti uplne zeru...:D ....ja viem, ziarlivost hovori zo mna ale to je predsa len ludska vlastnost...a veru to boli pri srdci, ked vlastne dieta uprednostnuje niekoho ineho...jojoj bolo by to nadlho o tychto veciach pisat...

michellka85
11. feb 2014

@marca1331 este mi tak napadlo, dcerka nevie ze ona je SVOKRA - pre nu je to jednoducho babka 😝 takze ziadne negativne emocie, ok?!!

jabadaba
12. feb 2014

@marca1331 trosicku... 🙂 No to sa stane obcas kazdemu. 😉