Spánok 4 mesačného bábätka

jolie13
12. jan 2013

Maminky ako uspávate svoje ratolesti?? Môj 4.mesačný synček doteraz zaspával na prsníku,ale posledné dva týždne nehrozí...Trošku sa napapá a začne plakať,odťahovať sa...potom už prsník vôbec nechce a uspím ho jedine hojdaním v náručí...:-/ a keďže už máme 8kg tak je čo kolísať...raz som vyskúšala aj tak,že som ho dala do postieľky,cumlík,obľúbenú hračku-za sekundu plač odušu...nechala som ho asi tak minútku poplakať-dlhšie som to nevydržala a už som ho mala v naručí a trvalo dosť dlho kým som ho utíšila a uspala...jeho spánok je dosť ľahký zo začiatku-pospí aj pol hodinku,ale vypadne mu cumlík tak už mrnčí...dám mu cumlík-búva ďalej,zase mu vypadne a zase plač..☹ takže uspávanie nám niekedy trvá aj dve hodiny...☹ závidím maminkám,ktoré svoje bábätko dajú do postieľky a samo pekne zabúva...neviem či to u nás niekedy tak bude...viacerí mi hovoria,že ho mám nechať vyplakať,že sa unavý...ale ja to nedokážem...☹ len tak ho nechať plakať...ako ho odnaučím zaspávať na rukách? dá sa to alebo je to ešte skoro alebo dokonca už neskoro??? už máme aj dva zúbky-vykukli nám tento týždeň tak možno aj kvôli tomu je taký uplakaný a nepokojný...mamičky,ďakujem vám za akúkoľvek radu!!! 🙂

xlucia
12. jan 2013

@jolie13 ja som nikdy nenechala vyplakat, jednak som to nezniesla pocuvat a jednak mi to pripada neludske. ved drobec inak nevie....
ak ti tazky, kup si fit loptu a uspvaj ho na nej. ja som tak uspavala do roka

papucz
12. jan 2013

Naša malá má tiež štyri mesiace a nevie sama zaspať ani náhodou. Podarilo sa jej to možno sťažka dva razy za život. Uspávali sme ju vždy v zavinovačke hojdaním, teraz sa jej to už pomaly protiví tak tiež máme problém ako na ňu, momentálne je v štádiu uspávania na cicíku. Myslím že to časom prejde a naučia sa to, nechať ju vyplakať u nás nemá cenu, lebo to ju len prebudí a naštartuje a vydrží nespať až do noci. asi treba len vydržať, mne pekne spala skoro celú noc, dlho sme uspávali ale spala a teraz sa začala budievať aj každé dve hodiny v noci a cez deň nechce tiež vôbec spať, hrúza.

vonicka
12. jan 2013

@jolie13 - vies, ze vacsina deti je taka, ze neulozis ich do postielky a oni same od seba spinkaju? mna napriklad strasne rozculuje, ked vidim v knihach napisane, ze 6 mesacne babo dokaze uz bez jedenia prespat celu noc. Ja poznam iba jedno jedine take dieta a aj to sa budi nie rano ale velmi skoro rano. Myslim, ze matkam su podavane uplne neralne informacie ohladne spanku babatiek. Faktom je, ze deticky sa musia naucit spinkat a my im v tom musime proste pomahat. ja viem ake je to unavne, mne tiez syn doteraz moc dobre nespava a uz ma skoro rok. to, ze si nevydrzala pocuvat plac svojho dietata je len velmi dobry signal, ze u teba funguje vsetko tak ako ma 🙂 podla mna je velmi bezcitne nechat vyplakat take male babo a to plati aj pre deti nad 6 mesiacov. urcite ho odnaucis zaspavat na rukach. mne moj istu dobu tiez nechcel zaspavat pri kojeni ale po tyzdni, dvoch sme sa k tomu vratili. potom velmi dlhu dobu zaspaval pri kojeni a trvalo mu to asi 10 minut, predtym to bola aj hodina a pol. teraz sa to zase zhrosilo a trva mu to aj pol hodinu a v noci je hore okolo 5x, rastu mu zuby.... to je asi nas udel matiek, vydrzat to s babatkami nech je akokolvek zle, oni za to menozu a nerobia to naschval. drz sa 🙂

andelok
12. jan 2013

@jolie13 Spanok je celkovo zlozita tema...Ja mam okolo seba vela mamiciek a poviem ti, ze ziadna neuspava dieta len tak, ze ho polozi a odide. Ja som si preskakala aj s manzelom svoje s uspavanim. Na prsniku ani za svet, pri noseni tiez nie...spravila som to, co ti radila aj @xlucia , teda hojdanie na fitlopte. Tak sme sa uspavali az do deviatich mesiacov...zmenilo sa akurat to, ze postupne zaspavala coraz lahsie a bez placu. Potom sa zo dna na den naucila zaspavat na prsniku, lebo mala teploty a bola unavena a stal sa z toho zvyk. Tak ju uspavam doteraz (ma rok) a som spokojna. Vyplakat by som nenechala, ja na to nemam srdce a proste som si povedala, ze pokial ju vladzem na tej lopte hojdat, tak to budem robit a proste to necham, nech sa to nejako vyvinie. A pomohlo, proste som sa netrapila, brala som to ako to je, ze inak nezaspi a naucila sa na prsku zaspavat. Verim tomu, ze raz sa dozijem aj toho, ze zaspi len tak, ze budem pri nej sediet alebo lezat, ale teraz si to fakt neviem predstavit. Moja rada je teda: skus sa prisposobit babatku a situacii a nechaj to volne plynut. Ak zatial zvladas uspavat na rukach, tak to skus (prip u nas super fungovala satka a ergonomicky nosic) a pockaj, co prinesie cas. 🙂

micha7
12. jan 2013

Ahojte..noo my mame asi moc dobre babo... zaspava sama uz od 2,5 mesiaca.. do zaciatku 4 teho sa budila raz v noci na papapnie. Potom uz vydrzala do 5tej noa pomaly sa to predlzilo a spinka nam od 19.30h posledna flasa a spi az do 7.00hod. Prespi celu noc. Momentalne je na zaciatku 7.mesiaca. My sme radi ,ze je taky maly spinkacik 🙂 ..aleee vzdy sa to moze zmenit.... uvidime... 😉 este dodam,ze cez den spi 2-krat po hodinke.

matozazzo
12. jan 2013

@jolie13 Skus si sadnut, opriet ho opacne k sebe - na brusko, postiskat, alebo do polohy, ako bol v brusku (kolienka pod brusko), hlavicku o rameno, hladkat po chrbatiku... mozno si potrebuje odgrgnut, mozno prdiky, a mozno len potrebuje mat istotu, ze je niekto pri nom... Akurat je tazsie presunut potom do postielky... Alebo lahnut si do postele, vedla neho, pritulit, pohladkat, zasepievat, nasa mala velmi rada, ked bola zababusena az po hlavu v perine (predtym v zavinovacke)... Niekedy sa zobudila, ze trhla rucickami :( A zubky tiez narobia sarapatu, sice vyliezli, ale mozno este nie cele, ci nebolia dasienka... My sme mali tiez take obdobia, ale vacsinou to po tyzdni-dvoch preslo a opat mi spinkali v postielke. A preco to bolo som zistila az po 2 tyzdnoch 😀 Vydrz, postiskaj, neboj, pride cas, ked sa vyspis 🙂

uhnakova
12. jan 2013

My mame dobrunke babo, od cca 4 mesiacov som ho navykla zaspavat v postielke, ktoru ma prirazenu k nasej posteli a bez bocnice, matrac postielky priamo nalieha na nas velky matrac. Spociatku som ho kolisala na rukach, ale postupne sa uz fakt nedalo, chrbat ma priserne bolel, lebo mame velke babo. Takze som maleho ulozila do spacieho vaku do postielky, lahla som si vedla neho na nasu postel, dala som mu moju ruku na licko, druhu ruku zvrchu na hlavicku a tak sa postupne upokojil a zabuval. Casom uz nechcel moju ruku na hlave, takze teraz ho drzim za rucicku a hladkam po licku. Spociatku to bolo tazke, ale maly nikdy velmi neplakaval, skor len tak naznacoval, ze je nespokojny. Zaberalo aj, ked som mu tichym hlasom rozpravala stale dokola, ze je nase zlate babo a ze ho velmi lubime. Dolezite je nestresovat sa, aj ked uspavanie dlho trva, lebo babo ten stres citi a nechce zaspat o to dlhsie. Proste si treba povedat, ze sa budeme par tyzdnov ci mesiacov spolu ucit zaspavat, ved zaspavanie lahke nie je niekedy ani pre dospeleho 🙂

drobcek26l
13. jan 2013

Neviem, máš kolotoč nad postieľkou? Nášho malého to veľmi zaujíma a zvykol si tak že ho dám do postieľky, pustím kolotoč a do 5 minút spinká. 4 mesiace sú práve taký vek že by ho to mohlo zaujať a trošku unaviť na spánok.
Ale mi máme takýto režim už od narodenia takže možno aj preto hneď spinká.

jolie13
autor
13. jan 2013

ďakujem pekne,babenky...🙂 tak budeme to len skúšať a raz sa snáď aj nám zadarí a naučí sa buvkať aj sám...🙂 veru,nie je to jednoduché..snažím sa byť v kľude,ale nie vždy sa to podarí,pretože on nespáva dobre ani v noci-cez deň si dobre pobúva jedine v kočiari a to ho musíme voziť lebo ak zastaneme do 10min. je hore...je to namáhavé-niekedy už fakt nevládzem...som strašne unavená,nevyspatá...viem,že by som si aj ja mala pospať keď aj bábo spí,ale ja cez deň zaspať neviem...ležím a snažim sa zabúvať,ale málokedy sa podarí...takže mám strašne málo spánku...ale tak dúfam,že sa to raz zmení...@drobcek26l kolotoč nemáme....ale skúsim aj túto možnosť..aj keď náš drobec je dosť prešibaný...jeho zaujme všetko len 5-10min. a dosť! 🙂 no ale je to už náš údel matiek...takže to musím len vydržat...časom sa to snáď zlepší...dúfam..🙂

jolie13
autor
13. jan 2013

@micha7 užívaj si to...🙂 aj keď môj názor je,že dievčatká buvajú lepšie ako chlapci...chlapci sú aj väčší jedáci takže aj preto sa v noci častejšie budia...ktovie...ale každé bábo je iné...;)

kika831
13. jan 2013

kika831@jolie13 Ahoj, ja som doteraz uspavala maleho vyhradne len na rukach, teraz ma 4,5 mesiaca a sam sa zacal odtahovat, ze uz nechce byt na rukach. Momentalne je to u nas tak, ze maly zaspava len na prsniku. Tiez zavidim mamickach, ktore polozia deti do postielky a spinkaju. Uz som sa aj snazila nechat maleho vyplakat, ale ani po 30 minutach plakania sa nic nezmenilo a dlhsie by som to urcite nevydrzala. Takze uvidim co si maly zasa na nas vymysli dalej 🙂

josenka
13. jan 2013

@jolie13 Ja mám tiež štvormesačného chlapčeka a sme na tom podobne so spaním. Cez deň doma alebo vonku v kočíku, tu musím byť v pozore, ak sa začne preberať, tak rýchlo pohúpať. 😉 Ešte vie zaspať na rukách, to sa mu páči. No a v noci škoda reči, teraz začal mať posledné dva týždne také nálady, že sa preberie a aj hodinu, dve nespí. Proste sa mrví, rozhadzuje rukami, brble, otáča sa na bruško a tak. Pritom ja nesvietim svetlo, len lampičku, nekomunikujem, jasne mu dávam najavo, že je noc a má sa spať. A úprimne, ani nevládzem nejako komunikovať 🙂 . Večer zaspáva v kočíku, to je pri ňom manžel asi tak do 11, keď vydrží aj do 12 v noci a potom mi ho dovezie. (Už má pozreté všetky DVD, čo máme doma a predplatil si Discovery a také kanály 😀 .) No a keď sa malý preberie, spí so mnou v posteli. Pri treťom som pohodlná na to, aby som vstávala a uspávala ho do postieľky tak, ako pri prvom. Ale hlavne viem, že všeeetko raz prejde a zo všetkého vyrastú. Pokiaľ ide o metódu vyplakania, tak som proti tomu. Veď on ešte nemá rozumček na špekulovanie, chce mamu a to je preňho číslo jeden. Vieš, prostredný syn bol ešte horší na nočné spávanie a teraz je to taký mamin obranca. Celkovo chlapci na svoju maminku nedajú dopustiť, je ich poklad. Môžeš sa tešiť, pri chlapčekovi to čaká aj teba. 🙂

monika2712
13. jan 2013

Mne maly zaspava tak ze ho drzim za rucku sediac pri jeho postielke, alebo on ma drzi za prst, ale naucili sme ho teraz na "mojkacika" taka plysova hracka ktoru si drzi oboma ruckami a dava si ju ku tvaricke, a potom zaspinka, niekedy este pol hodinu sermuje s ruckami, vypluva mi cumel kazdu chvilu ale casom sa unavi, dolezite je pri nom ostat kym naozaj nespi lebo ak odidem skor ma tendenciu sa rozplakat, musi ma citit.
Ja som sa od jeho narodenia snazila aby zaspaval v postielke alebo posteli ale nikdy nie hojdanim, nosenim. asi sa to vyplatilo a teraz nemame problem, ked ho polozim do postielky niekedy tiez spusti rev ale nevyberam ho hned z postielky, snazim sa ho niecim zaujat, zacnem mu spievat napr, niekedy to trva aj 10 minut ale postupne prestane a ukludni sa. Podla mna nie je spravne dieta hned tahat na ruky ked zacne plakat, mala by si skusit ho aj inak utisit skor ako ho vyberies z postielky.

jolie13
autor
14. jan 2013

včera večer sa nám podarilo po dvoch týždňoch opäť zabúvať na prsníku...ale to bolo asi preto,že cez deň náš drobček málo buval tak bol unavený...myslím si,že ho trápia tie zúbky..síce už máme prvé dva von,ale má už aj horné ďasienka zdurené...tak asi budú čoskoro ďalšie..a rúčku by si aj zjedol čo ju stále obhrýza...má aj hryzatká,ale tie nechce...neviem prečo...:-/

monika2712
14. jan 2013

@jolie13 skus mu pred spanim natriet dasna kamistadom alebo niecim podobnym, pripadne daj Viburcol capik ten je na neklud pri prerezavani zubkov a este jantarovy nahrdelnik, nas ho ma treti den a zda sa kludnejsi ale hlavne ovela lepsie a dlhsie spi zrazu.

catalina30
14. jan 2013

@josenka My sme na tom podobne - nasa 3,5 mesacna cica zaspi cez den len raz aj to vonku v kociku - teraz v zime ju davame na balkon, tak na dve hodinky, a v noci zaspi medzi 11 a 1 (!) a len na prsniku, niekedy uspavame hodinu, zaspi na 5 minut, strhne sa a preberie, a zas treba uspavat.. ja uz odpadavam od chronickej unavy, lebo cez den si nemozem lahnut ked je ona na balkone 🙂.. strasne ma vedia pobavit mudre clanky o tom ako ma 4 mesacne dieta spat 3x denne po hodine a pol a v noci od 19 do 7 ma tiez spat....

svetlusska
14. jan 2013

ahoj my ked sme mali 4 mesiace tak sme spinkali bud v kociku vonku ked sa s nim chodilo alebo doma v koliske ked som ho kolisala inac neexist...az ked mal asi 6 mesiacov tak som ho zacala ucit spinkat doma aj bez kolisania ved do kolisky sa nezmesti coskoro...ale tak bolo to aspon pre mna dost tazke, hlavne prist na to kedy place ze mu nieco je a kedy len preto ze chce byt na rukach alebo sa kolisat...ale nejak sme to zvladli a teraz uz pekne zaspinkame...ale vyplakat som ho nenechala nikdy, u mna je nechat vyplat ked decko reve viac ako 5 min a cim dalej tym viac zvysuje hlas...ja som to vacsinou riesila tak ze som cca asi po 2 min.prisla vzala na ruky pritulila dala pusu a polozila naspat do postielky, ked plakal aj potom tak som to zopakovala znova...a nakoniec zaspinkal, po par dnoch stacilo ked som prisla len raz pohladkala a zaspal...ked ma ale zly den tak mi nepomoze nic ine obliect a ist na prechadzku -to sa nestava chvalabohu casto....alebo uspat v koliske..ja by som maleho ale pol hodiny nikdy nenechala revat jednak by som to nevydrzala a jednak mi ho je luto...no a budi sa mi v noci pravidelne kazde 2-3 hod.moze byt napapany neviem ako aj tak sa mi zobudi a chce cicu..a cez den pospi niekedy pol hodiny maximalne -mal raz take obdobie ze som si mohla podla neho aj hodinky nastavit..teraz obcas aj trocha dlhsie..no a ked v noci nechce spat v postielke tak spi s nami, ja sa radsej vyspim ako nespat vobec.takze neboj ono sa to casom zmeni...

sendy182
14. jan 2013

@jolie13 nenechaj ho plakať......ak sa zobudí po krátkom spánku možno si potrebuje odgrnúť......ja som pri dojčenom bábatku cumeľ nedávala......no ani ho nechcel 😉 ......skús ho dať po uspatí do kočiara......ak sa troška pomrví možeš jemne pohojdať......mne sa to osvedčilo pri oboch deťoch......pospali aj 2,5 hod........môžno potrebuje tvoje bezpečie...náruč.....ja som to praktizovala aj zavinutím do ľahkej dečky........dieťa patrí na ruky.....kolísať....mojkať....láskať.....láskou ho nerozmaznáš..........skôr si zvykne na nezáujem.....pretože malé dieťa nerozumie prečo ho mama necháva plakať keď vie že stojí pred ním............ 🤐

jolie13
autor
14. jan 2013

@monika2712 kde by som zohnala ten jantárový náhrdelník? 😉 vyskúšam či by mu to tiež pomohlo..aj keď teraz to bude asi aj tými zúbkami,že je taký nepokojný....☹

lucinocka
14. jan 2013

neuspavam, uspavali sme len prve dva mesiace ked mala koliku.. teraz sa ju snazime unavit tak, aby po kupani, najedeni zaspala sama a funguje nam to super, zaspi do 10 min, ziadny plac.. ziadne zasvietene svetlo, ziadne hojdanie po rukach..pusa na dobru noc, zhasnut a spinkat

josenka
15. jan 2013

@catalina30 A ako uspávate? My sme prostredného na fitlopte. Muž bol hore do polnoci a ja od polnoci. Inak, ja mám strašne rada, keď do diskusie, kde si ľútame 😀 , ako naše deti nespia, napíše nejaká mamička, že jej bábätko spinká od narodenia celú noc bez uspávania... to sa už cítim ako neschopák 😉 .

catalina30
15. jan 2013

No mala spi na manzelskej posteli so mnou, teda na muzovej posteli, on je chudak vystahovany do pracovne :D.. cize dam ju do spacaciku, prisosne sa a striedavo papa a len tak si cucka... niekedy sa odtrhne po pol hodinke, niekedy to trva 2 hodiny kym zaspi...ak sa ju ja jemne odsuniem tak to hned zisti a zacne mrncat potvorka mala 🙂... za posledne 2 mesiace sa stalo len 3x ze sama zalomila okolo 9, bez uspavania...
V noci sa tak 3 az 5 krat budi na papanie, ale to hned zaspi naspat.
Cez den pritom ak ju dam do kocika zaspi do 3 minut, rovnako aj v aute ked niekam ideme...plus mame take vajicko na doma co simuluje pohyb auta aj to ma zvuky motora a jazdy po ceste... tam vie cez den zaspat tiez.
No deti su rozne, niekto ma take ze mu spi stale, to nie je vobec o tom ci my sme neschopaci :D... holt nase deti su superinteligentne a chcu byt co najdlhsie hore aby videli co najviac z tohto sveta ja to beriem tak 🙂

michaelarobko
21. júl 2013

ja tiez neviem co je to pokojny spanok ..moj maly zacal kolikami,neskor sa preukazal reflux,stale krce,bolesti no nevyspali sme sa vobec ale aspon cez den si troska pospal, uz v 3 mesiaci mal svoj rezim a fungovalo to celkom dobre.po ockovani sme sa vratili do starych kolaji tak som siahla po homeopatikach,zabralo! robim stale vsetko rovnako,stael len mlieko,popripade vodicku troska a posledne 4 dni sme zase nevyspaty..nad ranom zacne sa krcit,mrvit,az vrieskat a uz mame po spanku.. tazko ho utišime,troska zaspi a o 10min je zase hore..a takto fungujeme aj cez den.. nechce spat vobec.. mi unaveny nosenim,natrasanim v kociku a ked sa nam uz podari ho uspime ,tak spanok trva 15min a dost... a zase plac..........uz neviem ako mu pomoct :(

matka613
18. aug 2013

o 8mej napapanu ju položim do postielky a idem preč...moja zaspava sama....ale zaspava s cumlom a ked už zabuva cumel vypluje a spi celu noc bez prebudenia az do rana a bez cumlu

dopeta
9. dec 2013

ja som zo začiatku tiež uspávala malého na rukách ale potom okolo 3.mesiaca som čítala že nie je na škodu ak si dieťa pred spaním aj poplače, tak do 10 mminút, ak dovtedy nezaspí treba ho upokojiť a dať ešte k prsníku, u mňa to funguje, je ked vidím že je malý unavený, cmúla palec a trie si očka, položím do postielky začne plakat a do par minut spí.. len radsej ísť na tých par minut prec lebo sa neda pocuvat ked vam dieta tak narieka a zda sa to ako cela vecnost.. 🙂

lauritta96
9. dec 2013

U nas to iste ako u vas viacerych, zaspVanie na rukach. Od malicka maval silne koliky tak sme ho hontrlali ved kto by ho nechal plakat, az sa zachadzal. Asi v druhom mesiaci zacal zaspavat sam ale dlho mu to nevydrzalo, teraz ma 4 mesiace aj 9 dni a znova ho hupeme dokonca zaspava pri Acdc. Cez den ked sa neda išt von spinka v ulitke ale na noc nedavame. Inak s tym spankom je to u nas bieda uz od narodenia, spava minimum. Teraz sa aj viackrat za noc zacal budit neviem ci zubky alebo co to je. Tak tiez rozmyslam, ze dokedy o budeme nosit na rukach pri zaspavani.

27aduska
10. dec 2013

@lucinocka
suhlasim presne jak my🙂..kupanim sa unavi praktizujeme to medzi 19:20 hod. napapat a spinkat

lauritta96
10. dec 2013

U nas sa neunavi ani po kupeli

27aduska
10. dec 2013

Nasa 3.mesacna dcerka v noci dobre spi zobudi sa 1x okolo druhej a potom o 7.rano takze si takmer dobre pospim..lenze zas inokedy cez den po papani sa unavi samozrejme tak ju dam spinkat ale pospi si niekedy len na pol/tristvrte hodinku a zas je hore niekedy jej dam dudel a zaspi este ale inokedy nie zacne sa mrvit a aj plakat a neviem co chce tak jej dam cajik... ale na tie 2-3 hodiny to musim natiahnut aby som jej nedavala zas mlieko. Len cim je sposobene ze cez den tak kratko spi? ako keby je nekludna ako keby ju nieco zobudi vzdy zaspi tak tvrdo a po chvilke je hore