Spánok 7-mesačného dieťatka

4. aug 2022

Ahojte,

možno mi bude niekto vedieť poradiť, pomôcť. Mám 7 mesačnú dcérku, je to úžasne, krasne dievčatko, no jej spánok je katastrofa…spi veeeelmi malo a už keď, tak presne 30 minút, ani o sekundu viac…už som z toho nesmierne unavená, nič nemôžem robiť, lebo nespí, a navyše, chce byt neustále pri mne na rukách. To by mi nevadilo, ale ten spánok je hrôza…v noci spi väčšinou dobre, budí sa každé tri hodiny na mliecko, ale sú aj noci, ako predvcerom, že sme za celu noc spali dokopy 2,5 hodiny.
Starší syn bol ukážkové dieťa, krasne spal, čiže teraz je to pre mna trochu náročné, keďže mám dve deti, syn nechodi ešte do škôlky a som s nimi cez deň doma…máte to niekto podobne, alebo ste mali?

Ďakujem za pomoc

ivangeline
4. aug 2022

Mali ale od toho 7m spala 2x za den a teda jeden spanok dala dlhsi ako 30min,plus skpra vecierka pomahala...18ta.

terez246
4. aug 2022

Tak isto sme to mali. Max 30 minút. Myslela som, že sa to posunie prechodom na 2 spánky a teda nepresunulo. Onedlho pôjdeme na 1 spánok, uvidím, možno tam bude viac ako 30 minút. Teda má 13 mesiacov teraz a na mlieko sa budí 1-2 x za noc aj teraz. Včera takisto nespala dobre. Do 22:30 mala ródeo a potom ako tak zaspala. 😂 Držím palce, nech to zvládnete, ale ja tiež závidím, keď niekto povie, že dieťa spí 1-2 hodiny. Nepoznám to. 😊

ls56
4. aug 2022

Ahoj,tiez mame 7m a je to u nas cista katastrofa. Su obdobia kedy vie cez obed potiahnut aj 2h a potom je tu take obdobie ako teraz uz vyse tyzdna mame, ze vsetky 3spanky po 30min(je vidiet na nej ze je sakra unavena) a dlhsi spanok ani za svet nechce. Ked ju chcem douspat tak place ako sialena, tak sa vzdy vybodnem na to. A potom je preunavena,tak vecer pri zaspavani ma asi taky 10minutovy brutalny rev a potom odkvecne. Ale to neni take jednoduche. V noci sme hore aj 7x. Z toho ma asi 3 bdele okna dokopy mozno aj 4h. Takze spi dokopy v noci tak 8h mozno. Ale co mam robit ked ona nechce spat aj napriek tomu, ze je unavena? Skusala som vselico. Zmenit styl uspavania,asociacie ine,douspavat ked spi malo,proste nezabera nic. Paradox, ze 2h cez obed vedela potiahnut prave vtedy ked jej isli zuby. Ako zuby vyliezli,tak znova mam nocnu moru so spankami.

ls56
4. aug 2022

A este dodam ze predvcerom sme mali taku noc, ze zaspala az po polnoci a do tretej sa budila kazdu polhodinu s placom. A potom od 3 do 6 spala a hurá budíček. Takže niesi sama. Ja si stále opakujem, že: JE TO LEN OBDOBIE.

matkahelka
4. aug 2022

vitaj v klube.mam skoro 8mesacnu a tiez som tu pred mesiacom pytala rady na tuto temu. u nas to bolo vdakabohu len prechodne, trvalo to asi 3 tyzdne a akonahle sme presli na 3 spanky denne, dcerka spi po 2 hodinky kazdy spanok. zaspavanie je obcas pre nu nadludsky vykon, ale ked uz zaspi, tak spinka pekne. drzim palce, aby sa to aj u vas dalo na poriadok. viem uplne ako ti je, mna uz chytalo zufalstvo.

ls56
4. aug 2022

@matkahelka 2h kazdy spanok to je dost vela nie? V noci spi ako? Asi len 8h ci?

matkahelka
4. aug 2022

@ls56 jooj nie, 10, ale vkuse celu noc. odkedy som ju na noc odstavila, prespi krasne celu noc. okolo 19-19.30 ide spinkat a okolo piatej sa budi. nadojcim a do 10min. spi dalej, zvacsa do 7.00- 7.30. preco by 2-hodinove spanky boli vela? naopak, u nas, ked spala tie 30-minutovky, tak mala 4-5 spankov denne a aj tak vkuse rev, suchanie oci, co bola unavena. presli sme na 3 denne spanky a spinka fakt tie 2 hodinky, niekedy aj 2 a pol potiahne.

ls56
4. aug 2022

@matkahelka tak ja neviem ale ked spi aj v noci 10h a cez den 6h. Ja viem ze kazde babo ma inu spankovu potrebu ale 8 mesacna spinka 16h to je slusne cislo😀

matkahelka
4. aug 2022

@ls56 google hovori, ze 7-9mes. by v priemere malo spat 11 hodin v noci a celkovo 15 hodin z dna. moja je tym padom kvapku nad priemer.

ls56
4. aug 2022

Mne ujo google povedal takto 😂ale ved to je v podstate uplne jedno. Kazde dieta ma svoju spankovu potrebu. Ale 16hod sa mi zda ozaj dost😀

ls56
4. aug 2022

@matkahelka vy mate v podstate raz tak dlhy denny spanok v 8m

matkahelka
4. aug 2022

@ls56 dokopy spanok v pocte hodin z 24 je 15, co je to iste, ako som pisala ja. v tomto pripade mi to vsak pride zle rozdelene, pretoze neverim, ze dieta dokaze spat 12hodin v noci a zas spanok denny, aby 8mes.dieta spalo 2hodky denne je brutalne malo. ved to 3-4 rocni tolko spavaju v skolke. ja tuto moju malu porovnavam so starsou dcerou a ta spavala ovela viac. v roku a pol sme mali problem prejst na 1 denny spanok a to mi potom spavala 4 hodiny vkuse. este aj v 1roc. na ZS, ked prisla domov o tretej z druziny si isla na 30-45min.lahnut. cize pre mna je pre moje 8mesacne drobatko 6hod.denne take minimum.

queen_el
16. aug 2022

@matkahelka suhlasim s @ls56 6 hodin denneho spanku je sakra vela. Moj nespal tolko ani ako novorodenec 😅 teraz ma 7m a spi 2,5-3 hodiny denne a 10-11 hodin v noci (s budeniami). Nie v zlom, kazde babo je ine, ale urcite to nie je priemer, toboz “minimum”🤣 ved to ti prespi pol dna (uplne doslova).

beata_k
16. aug 2022

@queen_el Spanok tak malemu dietatu rozhodne neskodi. Aspon nie je urevane a nervozne.

queen_el
16. aug 2022

@beata_k ja nehovorim, ze uskodi, len ze je to vela, v tom zmysle, ze to urcite nie je priemerne. 8-mesacne deti su uz vacsinou aktivne a vsetko ich zaujima, nechcu pol dna prespat.

beata_k
16. aug 2022

@queen_el Ved nespi cely den.

queen_el
16. aug 2022

@beata_k pisem pol dna. A ak ratame, ze je hore od 7 do 7 napriklad, tak 6 hodin je pol dna.

beata_k
16. aug 2022

@queen_el Za 6 hodin objavi az az.

queen_el
16. aug 2022

@beata_k ale ved v poriadku 😅 ja som narazala na to, ze matkahelka pisala, ze to je minimum spanku pre 8-mesacnu. To je urcite prehnane, staci sa opytat v terminovkach kolko spia take babatka.
Ved ked sa tak zamyslim, dajme tomu, zobudi sa o 7, spi 9-11, potom 13-15, 17-19 a o 20 ide spat? Naozaj sa ti to nezda vela? A To som ratala 2hodinove bdele okna, pricom 8mesacne uz vydrzi kludne aj 3 hore.

beata_k
16. aug 2022

@queen_el Nie, nezda sa mi to vela. Vyvoj mozgu velmi napreduje. Potrebuje si odpocinut od vonkajsich podnetov. Preto som pisala, ze aspon nie je urevane a nervne.

queen_el
16. aug 2022

@beata_k cize babatko, ktore nespi 6 hodin cez den, je automaticky urevane a nervne? Zaujimava logika 🤨
Asi mate extra dobrych spacov doma, co ale nemusi znamenat, ze menej spanku je hned urevane a nervne babatko..ved vidis ze aj tabulky pisu 2-3 hodin denne (ano nemusime sledovat tabulky, ale tie predsa len vychadzaju z nejakeho priemeru)

beata_k
16. aug 2022

@queen_el Nie, neznamena to automaticky nic.

ls56
16. aug 2022

Ja jej napriklad zavidim že jej spí tak veľa😀😀 ale,zas je pravda,že to dieťa prespi pol dňa a take detičky sa hybu už viac a vydržia byť hore 2-3hodinky určite. ✌️

matkahelka
16. aug 2022

@ls56
@beata_k
@queen_el aktualne sme v grecku a tu mi spi 19-20 hodin z 24 🤣 zjavne ju ten morsky vzduch strasne vycerpava 🤣
A inak mam zdrave stvornozkujuce extra zvedave dieta, druha Kelisova to je 🤣 len je proste spava. Ale ako som pisala, starsia dcera spala este viac, cize teraz pri tejto sa mi to nezda vela. Kazdy neurolog povie, ze pre dieta je alfa a omega kvalitny spanok, pretoze vtedy sa vyvija CNS.